[wppb-login]

Wuhan zakazuje polowania oraz spożywania dzikich zwierząt

Weronika Książek
Maj22/ 2020

Władze chińskiego Wuhan poinformowały, że wydano zakaz handlu i konsumpcji dzikich gatunków zwierząt. Miasto ma się stać „sanktuarium dzikiej przyrody”, gdzie zabronione są również polowania komercyjne.

Jeszcze w lutym Chiny wydały tymczasowy, ogólnokrajowy zakaz handlu i konsumpcji dzikich zwierząt lądowych, w tym gatunków hodowanych na specjalnych farmach. Zakaz spożywania dzikich zwierząt obowiązuje też (na stałe) w Pekinie, Shenzhen i Zhuhai. Jednak w przypadku Wuhan można było obserwować poluzowanie restrykcji praz powrót „mokrych targów” w kwietniu, dlatego od 20 maja wprowadzono bardzo rygorystyczne przepisy. Urzędnicy mają kontrolować czy hodowcy dzikich zwierząt nie sprzedają ich w celach konsumpcji. W niektórych regionach kraju ponoć wypłacono już odszkodowania tym, którzy musieli się przebranżowić. W Hunan i Jiangxi hodowcy dostaną rekompensatę, jeśli przejdą na uprawę warzyw, owoców lub herbaty, a także wtedy, jeżeli zajmą się hodowlą zwierząt gospodarskich.

– Zakaz konsumpcji dzikiej przyrody wydany przez władze Wuhan jest bardzo mile widzianym gestem. Zagrożenie dla zdrowia publicznego związane z chorobami odzwierzęcymi przenoszonymi przez handel dziką fauną i florą trzeba potraktować bardzo poważnie, jeśli chcemy uniknąć kolejnej pandemii. Ryzyko związane z jedzeniem dzikich zwierząt nie minie za pięć lat, dlatego decyzje, które nie wprowadzają stałego zakazu ich jedzenia, są dużym ryzykiem – powiedział specjalista ds. Chin w Humane Society International dr Peter Li, cytowany przez gazetę.pl.

W mieście Wuhan w prowincji Hubei mieszka 11 mln ludzi. To tam odkryto pierwsze przypadki zachorowań na COVID-19 w 2019 roku.
AK

Komentarze

Featured
Kolejny wypadek konia w Tatrach Weganie = introwertycy? Mięso do lamusa! Ważny dokument: epidemie od 1900 to wynik wykorzystywania zwierząt Plantcraft: wegańskie mięso z bananów Argentyna: wzrost populacji zagrożonych jaguarów

Kolejny wypadek konia w Tatrach

Fundacja Viva informuje, że w Tatrach doszło do kolejnego wypadku konia. Tym razem podczas pracy prz…

czytaj więcej

Weganie = introwertycy?

Badania przeprowadzone przez naukowców z Instytutu Nauk Humanistycznych i Mózgu Maxa Plancka oraz Sz…

czytaj więcej

Mięso do lamusa!

Patrick Brown, szef Impossible Foods, wieszczy rychły koniec ery mięsnej. Według założyciela koncern…

czytaj więcej

Ważny dokument: epidemie od 1900 to wynik wykorzystywania zwierząt

Autorzy nowej, popartej przez lekarzy białej księgi twierdzą, że od 1900 roku „większość, jeśli nie …

czytaj więcej

Plantcraft: wegańskie mięso z bananów

Węgierski startup Plantcraft stworzył gamę bezmięsnych wędlin i pasztetów z zielonych bananów (to po…

czytaj więcej

Argentyna: wzrost populacji zagrożonych jaguarów

Lokalne organizacje prozwierzęce świętują sukces: po 15 latach obserwacji zagrożonej populacji jagua…

czytaj więcej
Facebook