[wppb-login]

Dieta dla przyszłości

Weronika Książek
kwiecień29/ 2020

W mediach coraz częściej mówi się o potrzebie zahamowania zmian klimatycznych poprzez zmianę diety. Co to oznacza w praktyce? Czy faktycznie powinniśmy się obawiać, że na Ziemi wkrótce zapanuje wielki głód? Czy weganizm nas uratuje? Nasze dzisiejsze decyzje determinują przyszłość.

Świat, jaki znamy, stoi na krawędzi, choć trudno to sobie wyobrazić. Na co dzień borykamy się z różnymi bieżącymi problemami, a kwestie, które dotyczą przyszłości często odkładamy na później. Nie mamy już czasu, aby dalej ignorować problem ocieplania klimatu. Już dziś jest czas na działanie, nie jutro, nie za kilka lat. Dziś! Teraz!

Rok 2019 był najcieplejszym rokiem w historii pomiarów, a fala zmian klimatycznych przyśpiesza. Wcześniej szacowano, że kluczowe zmiany mające na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych muszą być wprowadzone do 2050 roku. Teraz naukowcy biją na alarm, że czas mamy zaledwie do 2030. Wiele procesów jest już nie do odwrócenia, ale nadal jest jeszcze szansa na przeciwdziałanie wystąpieniu katastrofy klimatycznej i zablokowanie kaskady negatywnych skutków globalnego ocieplenia. Żeby to było możliwe, w 2030 roku powinniśmy osiągnąć zerowy poziom emisji netto. Uważa się, że to jedyna realna szansa na wzrost temperatury Ziemi „tylko” o 1,5–2 st. C względem epoki przedindustrialnej.

Zaloguj się i czytaj dalej po wykupieniu prenumeraty 😉 "Będzie Pan zadowolony!". Wykup dostęp do najpopularniejszego magazynu dla wegan, wegetarian i miłośników zwierząt - poznaj dobre strony życia!

SUBSKRYBUJ TUTAJ

Nie chcesz prenumerować? Na naszej stronie znajdziesz również ciekawe darmowe treści. Możesz też:

 

 

 

 

 

Featured
W numerze 12/2021-1/2022 przeczytasz: Na początek dnia i roku Szklana pułapka Potrójne szczęście Wolność od przyzwyczajenia Wspomnienie bieli

W numerze 12/2021-1/2022 przeczytasz:

Nowy, podwójny numer już w sprzedaży! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!
OSTROŻNIE Z ŻYCZENIAMI

czytaj więcej

Na początek dnia i roku

Jeśli 1 stycznia postanowiliśmy, że chcemy zacząć się lepiej odżywiać, zacznijmy od jedzenia porządn…

czytaj więcej

Szklana pułapka

Ryby akwariowe trzymane są często całe życie w niewoli, w zamkniętym, sztucznym zbiorniku, a ich byt…

czytaj więcej

Potrójne szczęście

Szukasz pomysłu na gwiazdkowy prezent? Odwiedź internetowy sklepik Vivy, w którym kupując, pomagasz …

czytaj więcej

Wolność od przyzwyczajenia

W ciągu kilku dekad po inwazji białych na Abya Yala (orygynalna nazwa Ameryki) poza kamieniami szlac…

czytaj więcej

Wspomnienie bieli

Uwielbiamy święta nie tylko ze względu na pyszne jedzenie, prezenty i czas spędzany w rodzinnym gron…

czytaj więcej
Facebook