Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

Torturuje zwierzęta na YT, powstała petycja o usunięcie jej kanału

kwiecień 14 2020

Koreańska youtuberka Ssoyoung jest już doskonale znana obrońcom praw zwierząt. Jej okrutne filmy, w których dekapituje kałamarnice i rzuca żywą ośmiornicę na grilla, nie mają wiele wspólnego z tradycyjną kuchnią, za to dużo ze zwykłym sadyzmem.

Ssoyoung ma prawie 3,5 miliona subskrybentów. Zasłynęła filmami z gatunku mukbang – to rodzaj produkcji, gdzie autor filmu je przed kamerą. Niestety, trudno jej filmy nazwać „kulinarnymi”, dziewczyna przed zjedzeniem znęca się bowiem nad zwierzętami. Najbardziej drastyczne z jej filmów to te, na których odrywa głowy kałamarnicom i macza w sosie sojowym, próbuje również upiec na grillu żywą ośmiornicę. YouTube odmawia jednak usunięcia jej filmów pomimo wielu apeli płynących od użytkowników, a także innych twórców.

Jej filmy mają miliony wyświetleń, a kanał ma się świetnie, choć już nawet „Business Insider” zwrócił się do rzecznika prasowego YT z pytaniem, czy te treści nie powinny być zdjęte jako drastyczne, promujące znęcanie się nad zwierzętami. Jednak z odpowiedzi przesłanej redakcji wynika, że koncern nie widzi w tym niczego niewłaściwego.

Na portalu change.org. powstała petycja do YT o zdjęcie kanału okrutnej youtuberki. Można podpisać ją TUTAJ.

Celowo nie linkujemy do żadnego z filmów Ssoypung, nie chcąc robić jej dodatkowej promocji. Przedstawiamy jednak głosy sprzeciwu płynące od innych popularnych yotouberów, którzy potępili ją publicznie. Jeden z nich, Tyler Rugge, który również ma azjatyckie korzenie, po nakręceniu krytycznego filmiku musiał zmierzyć się z oskarżeniami o rasizm i niezrozumienie azjatyckiej tradycji. Stwierdził jednak, że tradycja nie ma nic wspólnego z etyką, a tym bardziej z sadyzmem pokazywanym publicznie.


WK