[wppb-login]

Zabić jest najłatwiej

Weronika Książek
Marzec30/ 2020

W roku 1957 Ed Gein, mieszkaniec Plainfield (USA), został zatrzymany po tym, jak w jego domu znaleziono ciało ostatniej ofiary, pozbawione głowy i zawieszone w pozycji odwróconej na drewnianej belce. Odkrycie zbiegło się z czasem polowań na niedźwiedzie w okolicznych lasach, gdzie dziesiątki mężczyzn dziurawiły je kulami i obdzierały ze skóry w garażach. Działali zgodnie z prawem, nie da się zaprzeczyć. Ciało (ludzkiej) ofiary Geina znajdowało się w pozycji, w jakiej dzieli się na części i obdziera tak zwane zwierzęta łowne. W jego domu policja znalazła także pas wykonany z ludzkich sutków ułożonych w linii, filiżanki z czaszek, przedmioty z kobiecych warg, lampę i fotel z ludzkiej skóry, maski z ludzkich twarzy powieszone na ścianach oraz głowę kobiety zaginionej trzy lata wcześniej…

Gein ubierał się czasami w kamizelkę na ramiączkach ze skóry pochodzącej z kobiecej klatki piersiowej, także getry ze skóry z kobiecych nóg i przykrywał własną twarz twarzami martwych kobiet wykopanych na cmentarzu w Plainfield. Ta wiadomość wstrząsnęła całym krajem, a sam Ed Gein nazwany został „rzeźnikiem z Plainfield”. Jego historia stała się kanwą dla słynnych scenariuszy dreszczowców takich jak „Psychoza” Alfreda Hitchcocka, „Teksańska masakra piłą mechaniczną”, a także dla powieści i słynnego filmu „Milczenie owiec”. Pragnienie krwi Geina jednak wcale nie jest rzeczą wyjątkową, jeśli spojrzymy na nie z perspektywy antygatunkowistycznej. Ludzkie społeczeństwo głęboko wierzy bowiem, że ciała innych do nas należą.

Zaloguj się i czytaj dalej po wykupieniu prenumeraty 😉 "Będzie Pan zadowolony!". Wykup dostęp do najpopularniejszego magazynu dla wegan, wegetarian i miłośników zwierząt - poznaj dobre strony życia!

SUBSKRYBUJ TUTAJ

Nie chcesz prenumerować? Na naszej stronie znajdziesz również ciekawe darmowe treści. Możesz też:

 

 

 

 

 

Featured
Zadbaj o Pupila - kampania edukacyjna Nowa Zelandia: powstało mięso z konopi Tęsknota. Co czuje pies w schronisku Mamy progres, choć nie jest idealnie. O "Piątce dla zwierząt" [Vege premium] "Kiss the ground". Dziś premiera wyjątkowego dokumentu Rewolucja dla zwierząt!

Zadbaj o Pupila - kampania edukacyjna

Kochasz swojego zwierzaka? Dbaj o niego! Z inicjatywy The Point startuje kolejna odsłona Kampanii ed…

czytaj więcej

Nowa Zelandia: powstało mięso z konopi

Nowozelandzki startup Sustainable Foods, znany z produkcji pod szyldem The Craft Meat Co., wprowadza…

czytaj więcej

Tęsknota. Co czuje pies w schronisku

Już zapomniał ile czasu spędził w schronisku. Kiedy tu trafił był przekonany, że to tylko na chwilę,…

czytaj więcej

Mamy progres, choć nie jest idealnie. O "Piątce dla zwierząt" [Vege premium]

Nie wszystkich satysfakcjonuje „Piątka dla zwierząt”. Jednak to ogromny postęp, mimo że nie stanowi …

czytaj więcej

"Kiss the ground". Dziś premiera wyjątkowego dokumentu

Macie dosyć ponurych filmów dokumentalnych dotyczących katastrofy klimatycznej? Słuchanie o tym, jak…

czytaj więcej

Rewolucja dla zwierząt!

Sejm przyjął nowelizację zakazującą m.in. chowu zwierząt na futra i ograniczającą ubój rytualny.

czytaj więcej
Facebook