[wppb-login]

Zabić jest najłatwiej

Weronika Książek
Marzec30/ 2020

W roku 1957 Ed Gein, mieszkaniec Plainfield (USA), został zatrzymany po tym, jak w jego domu znaleziono ciało ostatniej ofiary, pozbawione głowy i zawieszone w pozycji odwróconej na drewnianej belce. Odkrycie zbiegło się z czasem polowań na niedźwiedzie w okolicznych lasach, gdzie dziesiątki mężczyzn dziurawiły je kulami i obdzierały ze skóry w garażach. Działali zgodnie z prawem, nie da się zaprzeczyć. Ciało (ludzkiej) ofiary Geina znajdowało się w pozycji, w jakiej dzieli się na części i obdziera tak zwane zwierzęta łowne. W jego domu policja znalazła także pas wykonany z ludzkich sutków ułożonych w linii, filiżanki z czaszek, przedmioty z kobiecych warg, lampę i fotel z ludzkiej skóry, maski z ludzkich twarzy powieszone na ścianach oraz głowę kobiety zaginionej trzy lata wcześniej…

Gein ubierał się czasami w kamizelkę na ramiączkach ze skóry pochodzącej z kobiecej klatki piersiowej, także getry ze skóry z kobiecych nóg i przykrywał własną twarz twarzami martwych kobiet wykopanych na cmentarzu w Plainfield. Ta wiadomość wstrząsnęła całym krajem, a sam Ed Gein nazwany został „rzeźnikiem z Plainfield”. Jego historia stała się kanwą dla słynnych scenariuszy dreszczowców takich jak „Psychoza” Alfreda Hitchcocka, „Teksańska masakra piłą mechaniczną”, a także dla powieści i słynnego filmu „Milczenie owiec”. Pragnienie krwi Geina jednak wcale nie jest rzeczą wyjątkową, jeśli spojrzymy na nie z perspektywy antygatunkowistycznej. Ludzkie społeczeństwo głęboko wierzy bowiem, że ciała innych do nas należą.

Zaloguj się i czytaj dalej po wykupieniu prenumeraty 😉 "Będzie Pan zadowolony!". Wykup dostęp do najpopularniejszego magazynu dla wegan, wegetarian i miłośników zwierząt - poznaj dobre strony życia!

SUBSKRYBUJ TUTAJ

Nie chcesz prenumerować? Na naszej stronie znajdziesz również ciekawe darmowe treści. Możesz też:

 

 

 

 

 

Komentarze

Featured
Weganie = introwertycy? Mięso do lamusa! Ważny dokument: epidemie od 1900 to wynik wykorzystywania zwierząt Plantcraft: wegańskie mięso z bananów Argentyna: wzrost populacji zagrożonych jaguarów Paul McCartney: Proszę, przestańcie jeść mięso!

Weganie = introwertycy?

Badania przeprowadzone przez naukowców z Instytutu Nauk Humanistycznych i Mózgu Maxa Plancka oraz Sz…

czytaj więcej

Mięso do lamusa!

Patrick Brown, szef Impossible Foods, wieszczy rychły koniec ery mięsnej. Według założyciela koncern…

czytaj więcej

Ważny dokument: epidemie od 1900 to wynik wykorzystywania zwierząt

Autorzy nowej, popartej przez lekarzy białej księgi twierdzą, że od 1900 roku „większość, jeśli nie …

czytaj więcej

Plantcraft: wegańskie mięso z bananów

Węgierski startup Plantcraft stworzył gamę bezmięsnych wędlin i pasztetów z zielonych bananów (to po…

czytaj więcej

Argentyna: wzrost populacji zagrożonych jaguarów

Lokalne organizacje prozwierzęce świętują sukces: po 15 latach obserwacji zagrożonej populacji jagua…

czytaj więcej

Paul McCartney: Proszę, przestańcie jeść mięso!

Paul McCartney mówi, że jego urodzinowym życzeniem jest, aby wszyscy przestali jeść zwierzęta.

czytaj więcej
Facebook