[wppb-login]

Bill Gates wyprodukuje etyczny olej palmowy

Weronika Książek
marzec12/ 2020

Były szef Microsoft zapowiedział nowe pożyteczne społecznie inwestycje: chce wyprodukować w laboratoriach etyczny odpowiednik oleju palmowego, a także ufundować program testów na koronawirusa.

Olej palmowy znajdziemy w połowie asortymentu z supermarketów. Jest uniwersalny: służy zarówno do czyszczenia, jak również wchodzi w skład wielu spożywczych produktów. Jego pozyskiwanie okupione jest jednak niszczeniem lasów deszczowych i cierpieniem żyjących w nich zwierząt.

Dlatego multimilioner postanowił zainwestować w ole palmowy wytwarzany sztucznie w laboratoriach. Jak donosi portal Livekindly, fundusz należący do Gatesa – Breakthrough Energy Ventures, właśnie zainwestował 20 milionów dolarów na startup C16 Biosciences , który zajmie się produkcją sztucznego oleju palmowego, Nie jest to pomysł całkowicie nowatorski, pracują nad nim już brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu Bath a także amerykański startup Kiverdi z San Francisco.

Firma Gatesa przyjęła strategię, by wyprodukować najpierw małą ilość oleju i jak najszybciej wprowadzić ją na rynek do hipermarketów. Później, jeśli olej się przyjmie, chce stopniowo zwiększać produkcję.
Bill Gates nie tylko zainwestował w ratowanie lasów deszczowych, ale chce także pomóc w walce z pandemią. Fundacja Billa i Melindy Gatesów, Wellcome i Mastercard sfinansowała akcelerator, który będzie wspierał firmy i instytucje w opracowaniu ogólnodostępnego leku na COVID-19. Przeznaczono na ten cel 125 milionów dolarów. Jak donosi Puls Biznesu, akcelerator ma współpracować ze Światową Organizacją Zdrowia, organizacjami międzynarodowymi, rządowymi i prywatnymi.

WK

Featured
Polscy żeglarze uratowali delfina zaplątanego w sieć rybacką Dzieje się: roślinna dieta dla masowego konsumenta Birdlife: co 5. gatunek ptaków w Europie zagrożony Raport: w Polsce rośnie sprzedaż roślinnych zamienników, spada sprzedaż mięsa Koniec z zarabianiem na negowaniu zmian klimatu! Raport Compassion Polska w Światowy Dzień Ośmiornicy

Polscy żeglarze uratowali delfina zaplątanego w sieć rybacką

Jak donoszą media, załoga polskiego jachtu „Pszczółka” pomogła delfinowi zaplątanemu w sieć rybacką …

czytaj więcej

Dzieje się: roślinna dieta dla masowego konsumenta

Spełnia się sen wielu wegan: podczas konferencji Plant-Powered Perspectives analityczka z firmy Mint…

czytaj więcej

Birdlife: co 5. gatunek ptaków w Europie zagrożony

Organizacja BirdLife opublikowała raport, z którego wynika, że populacje europejskich ptaków kurczą …

czytaj więcej

Raport: w Polsce rośnie sprzedaż roślinnych zamienników, spada sprzedaż mięsa

Według danych Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia, cytowanych przez portal Noizz, mamy powody do…

czytaj więcej

Koniec z zarabianiem na negowaniu zmian klimatu!

Youtube i Google wypowiedziały wojnę fake newsom dotyczącym zmian klimatycznych. Uniemożliwią monety…

czytaj więcej

Raport Compassion Polska w Światowy Dzień Ośmiornicy

8 października, w Światowy Dzień Ośmiornicy fundacja Compassion Polska publikuje swój raport „Przemy…

czytaj więcej
Facebook