[wppb-login]

Bill Gates wyprodukuje etyczny olej palmowy

Weronika Książek
Marzec12/ 2020

Były szef Microsoft zapowiedział nowe pożyteczne społecznie inwestycje: chce wyprodukować w laboratoriach etyczny odpowiednik oleju palmowego, a także ufundować program testów na koronawirusa.

Olej palmowy znajdziemy w połowie asortymentu z supermarketów. Jest uniwersalny: służy zarówno do czyszczenia, jak również wchodzi w skład wielu spożywczych produktów. Jego pozyskiwanie okupione jest jednak niszczeniem lasów deszczowych i cierpieniem żyjących w nich zwierząt.

Dlatego multimilioner postanowił zainwestować w ole palmowy wytwarzany sztucznie w laboratoriach. Jak donosi portal Livekindly, fundusz należący do Gatesa – Breakthrough Energy Ventures, właśnie zainwestował 20 milionów dolarów na startup C16 Biosciences , który zajmie się produkcją sztucznego oleju palmowego, Nie jest to pomysł całkowicie nowatorski, pracują nad nim już brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu Bath a także amerykański startup Kiverdi z San Francisco.

Firma Gatesa przyjęła strategię, by wyprodukować najpierw małą ilość oleju i jak najszybciej wprowadzić ją na rynek do hipermarketów. Później, jeśli olej się przyjmie, chce stopniowo zwiększać produkcję.
Bill Gates nie tylko zainwestował w ratowanie lasów deszczowych, ale chce także pomóc w walce z pandemią. Fundacja Billa i Melindy Gatesów, Wellcome i Mastercard sfinansowała akcelerator, który będzie wspierał firmy i instytucje w opracowaniu ogólnodostępnego leku na COVID-19. Przeznaczono na ten cel 125 milionów dolarów. Jak donosi Puls Biznesu, akcelerator ma współpracować ze Światową Organizacją Zdrowia, organizacjami międzynarodowymi, rządowymi i prywatnymi.

WK

Komentarze

Featured
przeczytasz w numerze 6/2020 Naprawdę dobra zmiana Co wyrasta z Brzydkiego Kaczątka Jeszcze będzie normalnie? państwo w liczbie mnogiej Paprodziad: marzę o porze, gdy selerzę

przeczytasz w numerze 6/2020

Nowy numer już w kioskach! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy:

po nowemu – można żyć inaczej n…

czytaj więcej

Naprawdę dobra zmiana

Naukowcy namawiają, aby w czasach zarazy przejść na dietę roślinną, a Amerykanie masowo wykupują ze …

czytaj więcej

Co wyrasta z Brzydkiego Kaczątka

Łabędź to symbol poetów, muz i miłości, obecny w kulturze już od starożytności. Za sprawą popularnej…

czytaj więcej

Jeszcze będzie normalnie?

Niechby się to już skończyło! Mnie najbardziej brakuje możliwości zwykłej przechadzki, wyjścia na mi…

czytaj więcej

państwo w liczbie mnogiej

Chiny to jedna z najstarszych cywilizacji świata, której historię czyta się momentami jak baśń, a mo…

czytaj więcej

Paprodziad: marzę o porze, gdy selerzę

Jest śpiewającym filozofem, którego twórczość można poznać, słuchając m.in. Łąki Łan, November Proje…

czytaj więcej
Facebook