[wppb-login]

Powitaj Słońce, podejmij #jogawyzwanie

Weronika Książek
marzec05/ 2020

Chcąc zachować wewnętrzną równowagę, powinniśmy pamiętać zarówno o rozwoju duchowym, jak i fizycznym.

Często jednak brak czasu i odpowiedniej motywacji nie pozwala nam na pielęgnowanie obu tych sfer życia. Jak w codziennym biegu znaleźć przestrzeń na regularne dbanie o ciało i umysł? Podejmij #jogawyzwanie i zacznij dzień od Powitania Słońca! Cel to nie tylko lepsza kondycja i nastrój, ale również przygotowanie do Górskiego Maratonu Jogi.

Sanskrycka nazwa Powitania Słońca, Surya Namaskar, nawiązuje do imienia znanego z mitologii indyjskiej solarnego bóstwa wedyjskiego. Unikalna sekwencja asan, tradycyjnie wykonywana o wschodzie, z twarzą w kierunku słońca, to jeden z fundamentów jogi i sprawdzona droga do medytacji w ruchu.

„Powitanie Słońca to wspaniały sposób na rozpoczęcie dnia. Podczas ćwiczeń prana, energia życiowa, przenika komórki i pobudza układy ciała do pracy. Regularna praktyka wzmacnia mięśnie i kręgosłup, reguluje oddech oraz oczyszcza umysł” – przekonuje Wiktor Morgulec, dyplomowany nauczyciel jogi wg metody B.K.S Iyengara.

Dla trenujących jogę jednym z wyzwań wykonywanych w specjalnej intencji jest 108 Powitań Słońca. Zadanie wymagające, ale przynoszące jednocześnie mnóstwo korzyści. Powtarzalność sekwencji pozwala na całkowite wyciszenie i oddanie się ćwiczeniom. Symbolika liczby 108, związana z tradycjami hinduistycznymi, nadaje praktyce głębi i duchowego wymiaru.

Przygotowanie do wykonania 108 Powitań Słońca warto rozpocząć od podstaw – pracy z oddechem, koncentracji uwagi i wzmocnienia ciała. Pomocny będzie w tym 6-dniowy kurs jogi on-line. Darmowy materiał można pobrać  z tej strony.

Podejmij #jogawyzwanie i już dziś zacznij przygotowania do Górskiego Maratonu Jogi w Wierchomli.

Górski Maraton Jogi to największe tego typu wydarzenie w Polsce z kilkuletnią tradycją. Entuzjaści i praktycy jogi zaproszeni są do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu i wspólnego wykonania 108 sekwencji Powitania Słońca. Dodatkowym wzmocnieniem w wykonywaniu Surya Namaskar jest praca w grupie i na łonie natury, co pozwala na poczucie jedności i łączności. Wspólne ćwiczenia w malowniczej scenerii Beskidu Sądeckiego zachęcają do spojrzenia z refleksją w głąb siebie i z wdzięcznością na otaczający świat. Naturalny krajobraz uspokoi wszystkie zmysły i pozwoli skupić się na medytacji, wyzwalając jej sprawczą moc. Maraton w rytmie slow to sposób na zwolnienie, oderwanie się od codzienności i spędzenie wartościowego czasu w gronie osób z podobnym spojrzeniem na życie. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni są zarówno doświadczeni praktycy, jak i amatorzy w każdym wieku.

Górski Maraton Jogi odbędzie się 22 sierpnia 2020 r. w Wierchomli. Udział w Maratonie w ramach Joga Festiwal jest bezpłatny. 

Zapisy na http://bit.ly/2V6QZth

Featured
Polscy żeglarze uratowali delfina zaplątanego w sieć rybacką Dzieje się: roślinna dieta dla masowego konsumenta Birdlife: co 5. gatunek ptaków w Europie zagrożony Raport: w Polsce rośnie sprzedaż roślinnych zamienników, spada sprzedaż mięsa Koniec z zarabianiem na negowaniu zmian klimatu! Raport Compassion Polska w Światowy Dzień Ośmiornicy

Polscy żeglarze uratowali delfina zaplątanego w sieć rybacką

Jak donoszą media, załoga polskiego jachtu „Pszczółka” pomogła delfinowi zaplątanemu w sieć rybacką …

czytaj więcej

Dzieje się: roślinna dieta dla masowego konsumenta

Spełnia się sen wielu wegan: podczas konferencji Plant-Powered Perspectives analityczka z firmy Mint…

czytaj więcej

Birdlife: co 5. gatunek ptaków w Europie zagrożony

Organizacja BirdLife opublikowała raport, z którego wynika, że populacje europejskich ptaków kurczą …

czytaj więcej

Raport: w Polsce rośnie sprzedaż roślinnych zamienników, spada sprzedaż mięsa

Według danych Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia, cytowanych przez portal Noizz, mamy powody do…

czytaj więcej

Koniec z zarabianiem na negowaniu zmian klimatu!

Youtube i Google wypowiedziały wojnę fake newsom dotyczącym zmian klimatycznych. Uniemożliwią monety…

czytaj więcej

Raport Compassion Polska w Światowy Dzień Ośmiornicy

8 października, w Światowy Dzień Ośmiornicy fundacja Compassion Polska publikuje swój raport „Przemy…

czytaj więcej
Facebook