Chcąc zachować wewnętrzną równowagę, powinniśmy pamiętać zarówno o rozwoju duchowym, jak i fizycznym.
Często jednak brak czasu i odpowiedniej motywacji nie pozwala nam na pielęgnowanie obu tych sfer życia. Jak w codziennym biegu znaleźć przestrzeń na regularne dbanie o ciało i umysł? Podejmij #jogawyzwanie i zacznij dzień od Powitania Słońca! Cel to nie tylko lepsza kondycja i nastrój, ale również przygotowanie do Górskiego Maratonu Jogi.
Sanskrycka nazwa Powitania Słońca, Surya Namaskar, nawiązuje do imienia znanego z mitologii indyjskiej solarnego bóstwa wedyjskiego. Unikalna sekwencja asan, tradycyjnie wykonywana o wschodzie, z twarzą w kierunku słońca, to jeden z fundamentów jogi i sprawdzona droga do medytacji w ruchu.
„Powitanie Słońca to wspaniały sposób na rozpoczęcie dnia. Podczas ćwiczeń prana, energia życiowa, przenika komórki i pobudza układy ciała do pracy. Regularna praktyka wzmacnia mięśnie i kręgosłup, reguluje oddech oraz oczyszcza umysł” – przekonuje Wiktor Morgulec, dyplomowany nauczyciel jogi wg metody B.K.S Iyengara.
Dla trenujących jogę jednym z wyzwań wykonywanych w specjalnej intencji jest 108 Powitań Słońca. Zadanie wymagające, ale przynoszące jednocześnie mnóstwo korzyści. Powtarzalność sekwencji pozwala na całkowite wyciszenie i oddanie się ćwiczeniom. Symbolika liczby 108, związana z tradycjami hinduistycznymi, nadaje praktyce głębi i duchowego wymiaru.
Przygotowanie do wykonania 108 Powitań Słońca warto rozpocząć od podstaw – pracy z oddechem, koncentracji uwagi i wzmocnienia ciała. Pomocny będzie w tym 6-dniowy kurs jogi on-line. Darmowy materiał można pobrać z tej strony.
Podejmij #jogawyzwanie i już dziś zacznij przygotowania do Górskiego Maratonu Jogi w Wierchomli.
Górski Maraton Jogi to największe tego typu wydarzenie w Polsce z kilkuletnią tradycją. Entuzjaści i praktycy jogi zaproszeni są do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu i wspólnego wykonania 108 sekwencji Powitania Słońca. Dodatkowym wzmocnieniem w wykonywaniu Surya Namaskar jest praca w grupie i na łonie natury, co pozwala na poczucie jedności i łączności. Wspólne ćwiczenia w malowniczej scenerii Beskidu Sądeckiego zachęcają do spojrzenia z refleksją w głąb siebie i z wdzięcznością na otaczający świat. Naturalny krajobraz uspokoi wszystkie zmysły i pozwoli skupić się na medytacji, wyzwalając jej sprawczą moc. Maraton w rytmie slow to sposób na zwolnienie, oderwanie się od codzienności i spędzenie wartościowego czasu w gronie osób z podobnym spojrzeniem na życie. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni są zarówno doświadczeni praktycy, jak i amatorzy w każdym wieku.
Górski Maraton Jogi odbędzie się 22 sierpnia 2020 r. w Wierchomli. Udział w Maratonie w ramach Joga Festiwal jest bezpłatny.
Zapisy na http://bit.ly/2V6QZth