[wppb-login]

Wciąż słyszę ich krzyk

Weronika Książek
Luty27/ 2020

Gdyby nie śledztwo organizacji prozwierzecych, potworne doświadczenie na zwierzętach, jakie prowadzono w laboratorium LPT w Hamburgu, nigdy nie ujrzałyby światła dziennego. A tymczasem dowiedział się o nich cały świat. Kto za tym stoi i jak zniósł pracę w takim miejscu? Rozmawiamy o tym z aktywistą śledczym SOKO Tierschutz.

Minionej jesieni niemiecka organizacja Soko Tierschutz wraz z Cruelty Free International opublikowały śledztwo z jednego z laboratoriów, gdzie przeprowadza się testy na zwierzętach. Publikacja obnażyła skandaliczne warunki, w jakich eskperymentowano na kotach, psach i małpach. Wstrząsające obrazy znęcania się nad zwierzętami zszokowały opinię publiczną na całym świecie. W miarę rozwoju sytuacji odkrywano nowe nieprawidłowości, a do organizacji zgłoszali się byli pracownicy gotowi opowiadać o fałszowaniu testów. W Hamburgu odbyły się największe demonstracje przeciwko testom na zwierzętach w historii tego kraju. Do protestów dołączały też symbolicznie inne kraje, w tym Polska. Niedługo po wybuchu skandalu władze obiecały zamknąć laboratorium. To niewątpliwy sukces organizacji, ale stoi za nim przede wszystkim jedna osoba, która z przyczyn bezpieczeństwa nie może się ujawnić. Aktywista śledczy SOKO Tierschutz, który zatrudnił się w laboratorium, by zbadać i ujawnić prawdę.

Zaloguj się i czytaj dalej po wykupieniu prenumeraty 😉 "Będzie Pan zadowolony!". Wykup dostęp do najpopularniejszego magazynu dla wegan, wegetarian i miłośników zwierząt - poznaj dobre strony życia!

SUBSKRYBUJ TUTAJ

Nie chcesz prenumerować? Na naszej stronie znajdziesz również ciekawe darmowe treści. Możesz też:

 

 

 

 

 

Featured
Anglia żegna plastikowe słomki Przeczytasz w numerze 10/2020 Ogrzej mnie Magiczna witamina Nie chudnę, mam hashi Omlet forever!

Anglia żegna plastikowe słomki

Już jutro wchodzi w Anglii w życie stosowania plastikowych słomek, mieszadełek i patyczków do uszu. …

czytaj więcej

Przeczytasz w numerze 10/2020

Nowy numer już w kioskach. Zobaczcie, co dla Was mamy!
TO JUŻ 10 LAT! – felieton redaktora naczelne…

czytaj więcej

Ogrzej mnie

Październik to czas, kiedy warto wyciągnąć z szafy ciepłe swetry, a w kuchni sięgnąć po przepisy na …

czytaj więcej

Magiczna witamina

Kojarzy się z cytrusami i wszystkim, co kwaśne w smaku. Jest uważana za najlepszą broń przeciwko sez…

czytaj więcej

Nie chudnę, mam hashi

Hashimoto, czyli autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, aż 10–20 razy częściej dotyka kobiety, a ryz…

czytaj więcej

Omlet forever!

W wielu domach omlet obsługuje zarówno śniadanie, obiad, jak i kolacja. Danie to otwiera niesamowite…

czytaj więcej
Facebook