Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Arabia Saudyjska: trwają prace nad etycznym mlekiem

styczeń 24 2020

Książę Khaled, jeden z członków rodziny królewskiej panującej w Arabii Saudyjskiej, znany z wegańskiego stylu życia, ogłosił, że zainwestował w biotechnologiczną firmę, która będzie pracować nad wynalezieniem etycznego mleka.

Receptura mleka ma być oparte na odzwierzęcych komórkach macierzystych, ale do produkcji nie będą one używane. Laboratorium TurtleTreeLabs to singapurska spółka, ufundowana przez tamtejszych biznesmenów.

Saudyjski książę wsparł finansowo firmę, która ma już opracowane prototypy i przedstawi wiosną swoje pierwsze osiągnięcia. Próbna partia mleka z namnożonych laboratoryjnie komórek została już wytworzona. Naukowcy przyznali, że szykuje się prawdziwa rewolucja, jeżeli TurtleTree rzeczywiście z sukcesem wprowadzi etyczne „krowie” mleko na światowy rynek spożywczy. Przy okazji firma opracowuje także formułę ludzkiego, kobiecego mleka z myślą o dzieciach tych matek, które z różnych powodów nie mogą karmić piersią.

Książę Khaled i przedstawiciele jego firmy KBW Ventures odwiedzili w Singapurze laboratorium TurtleTree i nadzorowali prace nad produktem. Na wiosnę będzie wiadomo, czy etyczne mleko realnie wejdzie do sprzedaży.

LD