[wppb-login]

Tragedia na Dolnym Śląsku. Świnie prawdopodobnie czeka śmierć

Weronika Książek
Styczeń14/ 2020

Media rozpisują się na temat wstrząsającej sprawy z Osieku. „Świnie zjadły rolnika” – czytamy. Na portalach pojawiła się również informacja, że zwierzęta najprawdopodobniej zostaną uśpione. To budzi sprzeciw wielu internautów.

Śledczy czekają na wyniki przeprowadzonej w poniedziałek sekcji zwłok. Ustalenie bezpośredniej przyczyny śmierci mężczyzny będzie trudne, bowiem jego zwłoki zostały niemal w całości zjedzone przez wygłodniałe zwierzęta.

Gospodarz z Osieku pod Lubinem na Dolnym Śląsku ostatni raz był widziany 31 grudnia w pobliżu studni (właśnie tam jego sąsiad tydzień później znalazł ciało). Według nieoficjalnych informacji podawanych przez media mężczyzna był samotnikiem, zdarzało mu się nadużywać alkoholu. Hodowane przez niego świnie swobodnie poruszały się po gospodarstwie. Prawdopodobnie w pierwszych dniach nowego roku 72-latek zasłabł i stracił przytomność podczas wykonywania gospodarskich obowiązków. Inna hipoteza to zawał serca. Na swojej posesji – jak donosi tvn24.pl, hodował krzyżówki świni hodowlanej i dzika.

Śledczy przyznają, że z taką sprawą mają do czynienia po raz pierwszy. Na miejscu oględziny przeprowadzić miał powiatowy lekarz weterynarii. Zwierzęta prawdopodobnie trafią do uśpienia. Jeśli nie były zarejestrowane – jest to więcej niż pewne. W sieci pojawia się wiele komentarzy w ich obronie i postulat przejęcia ich przez którąś z organizacji prozwierzęcych. Wielu komentujących zwraca też uwagę na fakt, że sensacyjne tytuły mogą sugerować, iż zwierzęta zjadły swojego opiekuna żywcem lub go zaatakowały. Sprawę tę należy rozpatrywać w kategoriach niezawinionego dramatu: niekarmione od tygodnia zwierzęta były po prostu głodne.

LD

Komentarze

Featured
Harrison Ford odstawił nabiał oraz większość mięsa Masakra śpiących jeży w Gorzowie. Zginęły 14 lutego Chiny: aplikacja pomoże weganizować restauracje Za 50 lat może zniknąć 1/3 gatunków roślin i zwierząt na Ziemi Znacie kota Wrocka? Pomaga zarządzać miastem Parlament Europejski zjednoczony w sprawie zwierząt

Harrison Ford odstawił nabiał oraz większość mięsa

Aktor, który był ostatnio gościem w talk show Ellen DeGeneres (która niedawno sama odstawiła mięso),…

czytaj więcej

Masakra śpiących jeży w Gorzowie. Zginęły 14 lutego

Miasto zleciło firmie zewnętrznej uporządkowanie fragmentu terenu, na którym kiedyś znajdował się sa…

czytaj więcej

Chiny: aplikacja pomoże weganizować restauracje

Aplikacja Pay a Vegan, która zostanie uruchomiona w czerwcu w Chinach, będzie zwracać każdemu z użyt…

czytaj więcej

Za 50 lat może zniknąć 1/3 gatunków roślin i zwierząt na Ziemi

Naukowcy z Uniwersytetu w Arizonie, którzy stworzyli tzw. prognozę wymierania do 2070 roku.

Wedłu…

czytaj więcej

Znacie kota Wrocka? Pomaga zarządzać miastem

To honorowy „pracownik” wrocławskiego ratusza. Prezydent miasta, Jacek Sutryk, przygarnął go rok tem…

czytaj więcej

Parlament Europejski zjednoczony w sprawie zwierząt

Właśnie przyjęto rezolucję, dotyczącą konieczności wprowadzenia obowiązkowego unijnego systemu ident…

czytaj więcej
Facebook
Facebook By Weblizar Powered By Weblizar