[wppb-login]

Tragedia na Dolnym Śląsku. Świnie prawdopodobnie czeka śmierć

Weronika Książek
Styczeń14/ 2020

Media rozpisują się na temat wstrząsającej sprawy z Osieku. „Świnie zjadły rolnika” – czytamy. Na portalach pojawiła się również informacja, że zwierzęta najprawdopodobniej zostaną uśpione. To budzi sprzeciw wielu internautów.

Śledczy czekają na wyniki przeprowadzonej w poniedziałek sekcji zwłok. Ustalenie bezpośredniej przyczyny śmierci mężczyzny będzie trudne, bowiem jego zwłoki zostały niemal w całości zjedzone przez wygłodniałe zwierzęta.

Gospodarz z Osieku pod Lubinem na Dolnym Śląsku ostatni raz był widziany 31 grudnia w pobliżu studni (właśnie tam jego sąsiad tydzień później znalazł ciało). Według nieoficjalnych informacji podawanych przez media mężczyzna był samotnikiem, zdarzało mu się nadużywać alkoholu. Hodowane przez niego świnie swobodnie poruszały się po gospodarstwie. Prawdopodobnie w pierwszych dniach nowego roku 72-latek zasłabł i stracił przytomność podczas wykonywania gospodarskich obowiązków. Inna hipoteza to zawał serca. Na swojej posesji – jak donosi tvn24.pl, hodował krzyżówki świni hodowlanej i dzika.

Śledczy przyznają, że z taką sprawą mają do czynienia po raz pierwszy. Na miejscu oględziny przeprowadzić miał powiatowy lekarz weterynarii. Zwierzęta prawdopodobnie trafią do uśpienia. Jeśli nie były zarejestrowane – jest to więcej niż pewne. W sieci pojawia się wiele komentarzy w ich obronie i postulat przejęcia ich przez którąś z organizacji prozwierzęcych. Wielu komentujących zwraca też uwagę na fakt, że sensacyjne tytuły mogą sugerować, iż zwierzęta zjadły swojego opiekuna żywcem lub go zaatakowały. Sprawę tę należy rozpatrywać w kategoriach niezawinionego dramatu: niekarmione od tygodnia zwierzęta były po prostu głodne.

LD

Komentarze

Featured
500 gatunków zwierząt lądowych na wymarciu. Za 20 lat mogą zniknąć przeczytasz w numerze 6/2020 Naprawdę dobra zmiana Co wyrasta z Brzydkiego Kaczątka Jeszcze będzie normalnie? państwo w liczbie mnogiej

500 gatunków zwierząt lądowych na wymarciu. Za 20 lat mogą zniknąć

Dokładnie tyle samo gatunków zniknęło na przestrzeni całego XX wieku. „Gdyby ludzie nie istnieli ten…

czytaj więcej

przeczytasz w numerze 6/2020

Nowy numer już w kioskach! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy:

po nowemu – można żyć inaczej n…

czytaj więcej

Naprawdę dobra zmiana

Naukowcy namawiają, aby w czasach zarazy przejść na dietę roślinną, a Amerykanie masowo wykupują ze …

czytaj więcej

Co wyrasta z Brzydkiego Kaczątka

Łabędź to symbol poetów, muz i miłości, obecny w kulturze już od starożytności. Za sprawą popularnej…

czytaj więcej

Jeszcze będzie normalnie?

Niechby się to już skończyło! Mnie najbardziej brakuje możliwości zwykłej przechadzki, wyjścia na mi…

czytaj więcej

państwo w liczbie mnogiej

Chiny to jedna z najstarszych cywilizacji świata, której historię czyta się momentami jak baśń, a mo…

czytaj więcej
Facebook