[wppb-login]

Filmowy Aladyn inwestuje w weganizm

Weronika Książek
Grudzień20/ 2019

Kolejna znana osoba postanowiła wykorzystać popularność w szczytnym celu! Mena Massoud, kanadyjski aktor o egipskich korzeniach, znany z roli Aladyna w Disneyowskim musicalu, zdecydował się zainwestować w wegańską sieć restauracji Plant Power Fast Food (PPFF), serwującą tradycyjne amerykańskie dania w wersji roślinnej.

Od jakiegoś czasu rozważał inwestycję w restaurację serwującą kuchnię w 100 proc. roślinną i poszukiwał dogodnych opcji, dzięki którym będzie w stanie pozytywnie wpływać na ludzi i inspirować ich do przejścia na weganizm.

– Spędziłem sporo czasu w trasie po Ameryce Północnej, odwiedzając mnóstwo wegańskich restauracji a Plant Power Fast Food od razu przyciągnęła moją uwagę jako wybitny gracz na rynku – mówi Massoud.
Aktor podkreśla, że wizja, plany i ambicje PPFF pokrywają się z jego własnymi.

– Oboje rozumiemy, że aby doprowadzić do prawdziwej zmiany, musimy sprawić, by życie bez składników innych niż zwierzęce było łatwo dostępne dla wszystkich – mówi.

Massoud, który na weganizm przeszedł 3 lata temu, bardzo aktywnie promuje dietę roślinną. W 2018 roku stworzył projekt „Evolving Vegan”, mający zachęcać ludzi do dokonywania szeregu zmian, celem zupełnej eliminacji produktów pochodzenia zwierzęcego. Aktor powiedział w wywiadzie dla portalu livekindly.co, że zależało mu na stworzeniu platformy dla ludzi, którzy chcieliby spróbować weganizmu, ale wciąż są na etapie prób i błędów.

– Było dla mnie jasne, że wielu wegan sprawiało wrażenie, że albo jesteś weganinem albo nie. Nie było nic pomiędzy, nie było czasu na zadawanie pytań czy aktywne przejście. A jeśli nie byłeś ortodoksyjnym, 100 proc. weganinem, nie warto było marnować miejsca i czasu na edukowanie cię i akceptowanie w tej społeczności – powiedział Massoud.

PPFF otworzyła pierwszą lokalizację w 2016 roku, obecnie jest w posiadaniu 5 restauracji a kolejne 4 są w trakcie budowy. Na początku roku sieć wyjawiła, że między 2016 a 2018 rokiem sprzedaż ich potraw wzrosła o 438 proc.

Jeden z założycieli i CEO sieci, Zach Vouga, znalazł się na liście Forbesa „30 under 30″, jako wpływowy młody przywódca, za swój brawurowy plan stworzenia „wegańskiego McDonald’s”.

Massoud zdobył popularność dzięki głównej roli w amerykańskim musicalu filmowym z 2019 roku w reżyserii Guya Ritchiego, wyprodukowanym przez wytwórnię Walta Disneya.

AB

Komentarze

Featured
Harrison Ford odstawił nabiał oraz większość mięsa Masakra śpiących jeży w Gorzowie. Zginęły 14 lutego Chiny: aplikacja pomoże weganizować restauracje Za 50 lat może zniknąć 1/3 gatunków roślin i zwierząt na Ziemi Znacie kota Wrocka? Pomaga zarządzać miastem Parlament Europejski zjednoczony w sprawie zwierząt

Harrison Ford odstawił nabiał oraz większość mięsa

Aktor, który był ostatnio gościem w talk show Ellen DeGeneres (która niedawno sama odstawiła mięso),…

czytaj więcej

Masakra śpiących jeży w Gorzowie. Zginęły 14 lutego

Miasto zleciło firmie zewnętrznej uporządkowanie fragmentu terenu, na którym kiedyś znajdował się sa…

czytaj więcej

Chiny: aplikacja pomoże weganizować restauracje

Aplikacja Pay a Vegan, która zostanie uruchomiona w czerwcu w Chinach, będzie zwracać każdemu z użyt…

czytaj więcej

Za 50 lat może zniknąć 1/3 gatunków roślin i zwierząt na Ziemi

Naukowcy z Uniwersytetu w Arizonie, którzy stworzyli tzw. prognozę wymierania do 2070 roku.

Wedłu…

czytaj więcej

Znacie kota Wrocka? Pomaga zarządzać miastem

To honorowy „pracownik” wrocławskiego ratusza. Prezydent miasta, Jacek Sutryk, przygarnął go rok tem…

czytaj więcej

Parlament Europejski zjednoczony w sprawie zwierząt

Właśnie przyjęto rezolucję, dotyczącą konieczności wprowadzenia obowiązkowego unijnego systemu ident…

czytaj więcej
Facebook
Facebook By Weblizar Powered By Weblizar