[wppb-login]

Filmowy Aladyn inwestuje w weganizm

Weronika Książek
Grudzień20/ 2019

Kolejna znana osoba postanowiła wykorzystać popularność w szczytnym celu! Mena Massoud, kanadyjski aktor o egipskich korzeniach, znany z roli Aladyna w Disneyowskim musicalu, zdecydował się zainwestować w wegańską sieć restauracji Plant Power Fast Food (PPFF), serwującą tradycyjne amerykańskie dania w wersji roślinnej.

Od jakiegoś czasu rozważał inwestycję w restaurację serwującą kuchnię w 100 proc. roślinną i poszukiwał dogodnych opcji, dzięki którym będzie w stanie pozytywnie wpływać na ludzi i inspirować ich do przejścia na weganizm.

– Spędziłem sporo czasu w trasie po Ameryce Północnej, odwiedzając mnóstwo wegańskich restauracji a Plant Power Fast Food od razu przyciągnęła moją uwagę jako wybitny gracz na rynku – mówi Massoud.
Aktor podkreśla, że wizja, plany i ambicje PPFF pokrywają się z jego własnymi.

– Oboje rozumiemy, że aby doprowadzić do prawdziwej zmiany, musimy sprawić, by życie bez składników innych niż zwierzęce było łatwo dostępne dla wszystkich – mówi.

Massoud, który na weganizm przeszedł 3 lata temu, bardzo aktywnie promuje dietę roślinną. W 2018 roku stworzył projekt „Evolving Vegan”, mający zachęcać ludzi do dokonywania szeregu zmian, celem zupełnej eliminacji produktów pochodzenia zwierzęcego. Aktor powiedział w wywiadzie dla portalu livekindly.co, że zależało mu na stworzeniu platformy dla ludzi, którzy chcieliby spróbować weganizmu, ale wciąż są na etapie prób i błędów.

– Było dla mnie jasne, że wielu wegan sprawiało wrażenie, że albo jesteś weganinem albo nie. Nie było nic pomiędzy, nie było czasu na zadawanie pytań czy aktywne przejście. A jeśli nie byłeś ortodoksyjnym, 100 proc. weganinem, nie warto było marnować miejsca i czasu na edukowanie cię i akceptowanie w tej społeczności – powiedział Massoud.

PPFF otworzyła pierwszą lokalizację w 2016 roku, obecnie jest w posiadaniu 5 restauracji a kolejne 4 są w trakcie budowy. Na początku roku sieć wyjawiła, że między 2016 a 2018 rokiem sprzedaż ich potraw wzrosła o 438 proc.

Jeden z założycieli i CEO sieci, Zach Vouga, znalazł się na liście Forbesa „30 under 30″, jako wpływowy młody przywódca, za swój brawurowy plan stworzenia „wegańskiego McDonald’s”.

Massoud zdobył popularność dzięki głównej roli w amerykańskim musicalu filmowym z 2019 roku w reżyserii Guya Ritchiego, wyprodukowanym przez wytwórnię Walta Disneya.

AB

Komentarze

Featured
Szkocja wprowadzi surowsze kary za znęcanie się nad zwierzętami? 500 gatunków zwierząt lądowych na wymarciu. Za 20 lat mogą zniknąć przeczytasz w numerze 6/2020 Naprawdę dobra zmiana Co wyrasta z Brzydkiego Kaczątka Jeszcze będzie normalnie?

Szkocja wprowadzi surowsze kary za znęcanie się nad zwierzętami?

Szkocka Partia Pracy zaproponowała projekt ustawy zaostrzający kary za znęcanie się nad zwierzętami….

czytaj więcej

500 gatunków zwierząt lądowych na wymarciu. Za 20 lat mogą zniknąć

Dokładnie tyle samo gatunków zniknęło na przestrzeni całego XX wieku. „Gdyby ludzie nie istnieli ten…

czytaj więcej

przeczytasz w numerze 6/2020

Nowy numer już w kioskach! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy:

po nowemu – można żyć inaczej n…

czytaj więcej

Naprawdę dobra zmiana

Naukowcy namawiają, aby w czasach zarazy przejść na dietę roślinną, a Amerykanie masowo wykupują ze …

czytaj więcej

Co wyrasta z Brzydkiego Kaczątka

Łabędź to symbol poetów, muz i miłości, obecny w kulturze już od starożytności. Za sprawą popularnej…

czytaj więcej

Jeszcze będzie normalnie?

Niechby się to już skończyło! Mnie najbardziej brakuje możliwości zwykłej przechadzki, wyjścia na mi…

czytaj więcej
Facebook