[wppb-login]

Filmowy Aladyn inwestuje w weganizm

Weronika Książek
Grudzień20/ 2019

Kolejna znana osoba postanowiła wykorzystać popularność w szczytnym celu! Mena Massoud, kanadyjski aktor o egipskich korzeniach, znany z roli Aladyna w Disneyowskim musicalu, zdecydował się zainwestować w wegańską sieć restauracji Plant Power Fast Food (PPFF), serwującą tradycyjne amerykańskie dania w wersji roślinnej.

Od jakiegoś czasu rozważał inwestycję w restaurację serwującą kuchnię w 100 proc. roślinną i poszukiwał dogodnych opcji, dzięki którym będzie w stanie pozytywnie wpływać na ludzi i inspirować ich do przejścia na weganizm.

– Spędziłem sporo czasu w trasie po Ameryce Północnej, odwiedzając mnóstwo wegańskich restauracji a Plant Power Fast Food od razu przyciągnęła moją uwagę jako wybitny gracz na rynku – mówi Massoud.
Aktor podkreśla, że wizja, plany i ambicje PPFF pokrywają się z jego własnymi.

– Oboje rozumiemy, że aby doprowadzić do prawdziwej zmiany, musimy sprawić, by życie bez składników innych niż zwierzęce było łatwo dostępne dla wszystkich – mówi.

Massoud, który na weganizm przeszedł 3 lata temu, bardzo aktywnie promuje dietę roślinną. W 2018 roku stworzył projekt „Evolving Vegan”, mający zachęcać ludzi do dokonywania szeregu zmian, celem zupełnej eliminacji produktów pochodzenia zwierzęcego. Aktor powiedział w wywiadzie dla portalu livekindly.co, że zależało mu na stworzeniu platformy dla ludzi, którzy chcieliby spróbować weganizmu, ale wciąż są na etapie prób i błędów.

– Było dla mnie jasne, że wielu wegan sprawiało wrażenie, że albo jesteś weganinem albo nie. Nie było nic pomiędzy, nie było czasu na zadawanie pytań czy aktywne przejście. A jeśli nie byłeś ortodoksyjnym, 100 proc. weganinem, nie warto było marnować miejsca i czasu na edukowanie cię i akceptowanie w tej społeczności – powiedział Massoud.

PPFF otworzyła pierwszą lokalizację w 2016 roku, obecnie jest w posiadaniu 5 restauracji a kolejne 4 są w trakcie budowy. Na początku roku sieć wyjawiła, że między 2016 a 2018 rokiem sprzedaż ich potraw wzrosła o 438 proc.

Jeden z założycieli i CEO sieci, Zach Vouga, znalazł się na liście Forbesa „30 under 30″, jako wpływowy młody przywódca, za swój brawurowy plan stworzenia „wegańskiego McDonald’s”.

Massoud zdobył popularność dzięki głównej roli w amerykańskim musicalu filmowym z 2019 roku w reżyserii Guya Ritchiego, wyprodukowanym przez wytwórnię Walta Disneya.

AB

Featured
Zadbaj o Pupila - kampania edukacyjna Nowa Zelandia: powstało mięso z konopi Tęsknota. Co czuje pies w schronisku Mamy progres, choć nie jest idealnie. O "Piątce dla zwierząt" [Vege premium] "Kiss the ground". Dziś premiera wyjątkowego dokumentu Rewolucja dla zwierząt!

Zadbaj o Pupila - kampania edukacyjna

Kochasz swojego zwierzaka? Dbaj o niego! Z inicjatywy The Point startuje kolejna odsłona Kampanii ed…

czytaj więcej

Nowa Zelandia: powstało mięso z konopi

Nowozelandzki startup Sustainable Foods, znany z produkcji pod szyldem The Craft Meat Co., wprowadza…

czytaj więcej

Tęsknota. Co czuje pies w schronisku

Już zapomniał ile czasu spędził w schronisku. Kiedy tu trafił był przekonany, że to tylko na chwilę,…

czytaj więcej

Mamy progres, choć nie jest idealnie. O "Piątce dla zwierząt" [Vege premium]

Nie wszystkich satysfakcjonuje „Piątka dla zwierząt”. Jednak to ogromny postęp, mimo że nie stanowi …

czytaj więcej

"Kiss the ground". Dziś premiera wyjątkowego dokumentu

Macie dosyć ponurych filmów dokumentalnych dotyczących katastrofy klimatycznej? Słuchanie o tym, jak…

czytaj więcej

Rewolucja dla zwierząt!

Sejm przyjął nowelizację zakazującą m.in. chowu zwierząt na futra i ograniczającą ubój rytualny.

czytaj więcej
Facebook