Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

MEATamorfoza w Pizzy Hut. Nowa pizza z mięsem od Beyond Meat

grudzień 16 2019

Pizza Hut wprowadza wegetariańską czasową ofertę z roślinnym mięsem, doskonale już znanym w Polsce. Od 18 grudnia w lokalach tej sieci będzie można spróbować nowej pizzy o tej właśnie znamiennej nazwie” MEATamorfoza.

– Jesteśmy świadomi, jak ważnym trendem jest ograniczanie ilości jedzonego mięsa. Trzymamy rękę na pulsie i chcemy wyjść naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu jego roślinnymi alternatywami. Prognozy dla rynku gastronomicznego są jasne: z roku na rok przybywa osób, które decydują się na dietę roślinną – powiedział Tomasz Kwieciński, Digital Communication Manager Pizza Hut, cytowany przez portal Spider’s Web.

Pizza z przypominającym do złudzenia klasyczny smak wołowiny Beyondem będzie miała swoją premierę 18 grudnia w wybranych lokalach sieci w Warszawie (weganie będą musieli zadowolić się wersją bez sera). Niestety MEATamorfozy nie będzie można zamówić do domu. Będzie dostępna do wyczerpania zapasów. Prócz tego, jak donosi portal Nowy Marketing, “Pizza Hut pozostawi swoim gościom dowolność i pole do eksperymentów – w każdej restauracji oferującej MEATamorfozę można bezpłatnie wymienić dowolny, mięsny składnik pizzy na Beyond Meat”.

W Wielkiej Brytanii wegańska Pizza Hut już rozkręciła się na dobre: sieć oferuje pizzę z serem Violife, a ostatnio wprowadzono cztery nowe opcje full wegańskiej pizzy, a także wege przystawki: bułkę owocową i cynamonowy paluch.

Natomiast kierownictwo amerykańskiej Pizzy Hut zapowiadało już w październiku testowanie wegańskich dodatków od razu na europejskich rynkach.

WK