[wppb-login]

MEATamorfoza w Pizzy Hut. Nowa pizza z mięsem od Beyond Meat

Weronika Książek
Grudzień16/ 2019

Pizza Hut wprowadza wegetariańską czasową ofertę z roślinnym mięsem, doskonale już znanym w Polsce. Od 18 grudnia w lokalach tej sieci będzie można spróbować nowej pizzy o tej właśnie znamiennej nazwie” MEATamorfoza.

– Jesteśmy świadomi, jak ważnym trendem jest ograniczanie ilości jedzonego mięsa. Trzymamy rękę na pulsie i chcemy wyjść naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu jego roślinnymi alternatywami. Prognozy dla rynku gastronomicznego są jasne: z roku na rok przybywa osób, które decydują się na dietę roślinną – powiedział Tomasz Kwieciński, Digital Communication Manager Pizza Hut, cytowany przez portal Spider’s Web.

Pizza z przypominającym do złudzenia klasyczny smak wołowiny Beyondem będzie miała swoją premierę 18 grudnia w wybranych lokalach sieci w Warszawie (weganie będą musieli zadowolić się wersją bez sera). Niestety MEATamorfozy nie będzie można zamówić do domu. Będzie dostępna do wyczerpania zapasów. Prócz tego, jak donosi portal Nowy Marketing, „Pizza Hut pozostawi swoim gościom dowolność i pole do eksperymentów – w każdej restauracji oferującej MEATamorfozę można bezpłatnie wymienić dowolny, mięsny składnik pizzy na Beyond Meat”.

W Wielkiej Brytanii wegańska Pizza Hut już rozkręciła się na dobre: sieć oferuje pizzę z serem Violife, a ostatnio wprowadzono cztery nowe opcje full wegańskiej pizzy, a także wege przystawki: bułkę owocową i cynamonowy paluch.

Natomiast kierownictwo amerykańskiej Pizzy Hut zapowiadało już w październiku testowanie wegańskich dodatków od razu na europejskich rynkach.

WK

Featured
Nowa Zelandia: powstało mięso z konopi Tęsknota. Co czuje pies w schronisku Mamy progres, choć nie jest idealnie. O "Piątce dla zwierząt" [Vege premium] "Kiss the ground". Dziś premiera wyjątkowego dokumentu Rewolucja dla zwierząt! "Głupi" pies, "mądry" człowiek. O naszym antropocentyzmie [Vege premium]

Nowa Zelandia: powstało mięso z konopi

Nowozelandzki startup Sustainable Foods, znany z produkcji pod szyldem The Craft Meat Co., wprowadza…

czytaj więcej

Tęsknota. Co czuje pies w schronisku

Już zapomniał ile czasu spędził w schronisku. Kiedy tu trafił był przekonany, że to tylko na chwilę,…

czytaj więcej

Mamy progres, choć nie jest idealnie. O "Piątce dla zwierząt" [Vege premium]

Nie wszystkich satysfakcjonuje „Piątka dla zwierząt”. Jednak to ogromny postęp, mimo że nie stanowi …

czytaj więcej

"Kiss the ground". Dziś premiera wyjątkowego dokumentu

Macie dosyć ponurych filmów dokumentalnych dotyczących katastrofy klimatycznej? Słuchanie o tym, jak…

czytaj więcej

Rewolucja dla zwierząt!

Sejm przyjął nowelizację zakazującą m.in. chowu zwierząt na futra i ograniczającą ubój rytualny.

czytaj więcej

"Głupi" pies, "mądry" człowiek. O naszym antropocentyzmie [Vege premium]

Ciekawi mnie to podejście ludzi do tematu zwierząt. Zamiast skupić się na ich cudownej wyjątkowości,…

czytaj więcej
Facebook