[wppb-login]

MEATamorfoza w Pizzy Hut. Nowa pizza z mięsem od Beyond Meat

Weronika Książek
Grudzień16/ 2019

Pizza Hut wprowadza wegetariańską czasową ofertę z roślinnym mięsem, doskonale już znanym w Polsce. Od 18 grudnia w lokalach tej sieci będzie można spróbować nowej pizzy o tej właśnie znamiennej nazwie” MEATamorfoza.

– Jesteśmy świadomi, jak ważnym trendem jest ograniczanie ilości jedzonego mięsa. Trzymamy rękę na pulsie i chcemy wyjść naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu jego roślinnymi alternatywami. Prognozy dla rynku gastronomicznego są jasne: z roku na rok przybywa osób, które decydują się na dietę roślinną – powiedział Tomasz Kwieciński, Digital Communication Manager Pizza Hut, cytowany przez portal Spider’s Web.

Pizza z przypominającym do złudzenia klasyczny smak wołowiny Beyondem będzie miała swoją premierę 18 grudnia w wybranych lokalach sieci w Warszawie (weganie będą musieli zadowolić się wersją bez sera). Niestety MEATamorfozy nie będzie można zamówić do domu. Będzie dostępna do wyczerpania zapasów. Prócz tego, jak donosi portal Nowy Marketing, „Pizza Hut pozostawi swoim gościom dowolność i pole do eksperymentów – w każdej restauracji oferującej MEATamorfozę można bezpłatnie wymienić dowolny, mięsny składnik pizzy na Beyond Meat”.

W Wielkiej Brytanii wegańska Pizza Hut już rozkręciła się na dobre: sieć oferuje pizzę z serem Violife, a ostatnio wprowadzono cztery nowe opcje full wegańskiej pizzy, a także wege przystawki: bułkę owocową i cynamonowy paluch.

Natomiast kierownictwo amerykańskiej Pizzy Hut zapowiadało już w październiku testowanie wegańskich dodatków od razu na europejskich rynkach.

WK

Komentarze

Featured
Harrison Ford odstawił nabiał oraz większość mięsa Masakra śpiących jeży w Gorzowie. Zginęły 14 lutego Chiny: aplikacja pomoże weganizować restauracje Za 50 lat może zniknąć 1/3 gatunków roślin i zwierząt na Ziemi Znacie kota Wrocka? Pomaga zarządzać miastem Parlament Europejski zjednoczony w sprawie zwierząt

Harrison Ford odstawił nabiał oraz większość mięsa

Aktor, który był ostatnio gościem w talk show Ellen DeGeneres (która niedawno sama odstawiła mięso),…

czytaj więcej

Masakra śpiących jeży w Gorzowie. Zginęły 14 lutego

Miasto zleciło firmie zewnętrznej uporządkowanie fragmentu terenu, na którym kiedyś znajdował się sa…

czytaj więcej

Chiny: aplikacja pomoże weganizować restauracje

Aplikacja Pay a Vegan, która zostanie uruchomiona w czerwcu w Chinach, będzie zwracać każdemu z użyt…

czytaj więcej

Za 50 lat może zniknąć 1/3 gatunków roślin i zwierząt na Ziemi

Naukowcy z Uniwersytetu w Arizonie, którzy stworzyli tzw. prognozę wymierania do 2070 roku.

Wedłu…

czytaj więcej

Znacie kota Wrocka? Pomaga zarządzać miastem

To honorowy „pracownik” wrocławskiego ratusza. Prezydent miasta, Jacek Sutryk, przygarnął go rok tem…

czytaj więcej

Parlament Europejski zjednoczony w sprawie zwierząt

Właśnie przyjęto rezolucję, dotyczącą konieczności wprowadzenia obowiązkowego unijnego systemu ident…

czytaj więcej
Facebook
Facebook By Weblizar Powered By Weblizar