[wppb-login]

Wegańskie 365 dni na filmie. Dokument „Vegan 2019” już dostępny na YT

Weronika Książek
Grudzień04/ 2019

Jesteście ciekawi, jak ruch wegański zmienił się w tym roku? Koniecznie obejrzyjcie dokument „Vegan 2019” na YouTube!

Film jest wyprodukowany oraz wyreżyserowany przez Klausa Mitchella, założyciela Plant Based News i stanowi swoisty raport wyzwań, jakim ruch prozwierzęcy stawiał czoła przez miniony rok, a także zapis progresu, jaki się w nim dokonał. Zobaczymy w nim m.in. Gretę Thundberg, Arnolda Schwarzeneggera, Chrisa Martina i wiele innych, znanych osób, deklarujących rezygnację z produktów zwierzęcych.

„Vegan 2019” ukazuje momenty tak przełomowe jak np. pożary lasów amazońskich i związaną z nimi dość rozpaczliwą kampanię informacyjną, mającą na celu uświadomić ludziom, że występowanie takich katastrof jest w ogromnej mierze efektem istnienia hodowli przemysłowych. Podsumowuje też zmiany jakie zaszły w kwestii narracji, takie jak inicjatywa zastąpienia przez australijskich hodowców zwierząt wyrazu „ubój”, mającego negatywny wydźwięk emocjonalny i źle kojarzącego się konsumentom, wyrazem „produkcja”, który ma uspokoić sumienia – cóż może być nieetycznego w produkcji? Wspomina również o sprzeciwie producentów mięsa czy nabiału w kwestii używania sformułowań typu „burger” czy „mleko” odnośnie produktów roślinnych.

Podobnie jak „The Game Changers”, dokument podkreśla też rosnącą nieustannie liczbę wegańskich sportowców, którzy zgodnie podkreślają, że dieta roślinna znacząco podnosi ich wydajność oraz przyspiesza regenerację po wysiłku. Nie pomija też pojawiania się łudząco podobnych do mięsa produktów, takich jak Beyond Meat, który podbił serca wegan również w Polsce, czy też budzącego spore kontrowersje z powodu sposobu przygotowywania, ale jednak roślinnego – Impossible Burgera, którego zjemy m.in. w Burger Kingu. Pojawiają się też produkty niedostępne jeszcze u nas, jak np. wegańskie skrzydełka z KFC.

Możemy się dowiedzieć, jak świetnie produkty wegańskie radzą sobie na rynku, co jest dowodem na to, że jest ogromne zapotrzebowanie na roślinne zamienniki i że ograniczanie spożywania produktów zwierzęcych jest coraz bardziej odczuwalne na świecie. Weganie z grupy marginalnej, wyśmiewanej za „dziwactwa”, stają się poważnym partnerem w dyskusji i jest to zdecydowanie optymistyczna wiadomość.

AB

Komentarze

Featured
Wegańskie 365 dni na filmie. Dokument "Vegan 2019" już dostępny na YT Dieta wegańska NIE szkodzi dzieciom. Dementujemy sensacyjne doniesienia Holandia: wypuszczasz kota wolno? Łamiesz prawo! Opiekunka szopa Edwarda będzie działać na rzecz zwierząt razem z Vivą! Nowa wegańska kanapka w ofercie sieciówki MAX Burgers przeczytasz w numerze 12/2019-1/2020

Wegańskie 365 dni na filmie. Dokument "Vegan 2019" już dostępny na YT

Jesteście ciekawi, jak ruch wegański zmienił się w tym roku? Koniecznie obejrzyjcie dokument „Vegan …

czytaj więcej

Dieta wegańska NIE szkodzi dzieciom. Dementujemy sensacyjne doniesienia

W ostatnim czasie przez media społecznościowe ponownie przetoczyła się informacja o tym, jakby dziec…

czytaj więcej

Holandia: wypuszczasz kota wolno? Łamiesz prawo!

Prawnicy alarmują: wypuszczanie kotów bez nadzoru jest sprzeczne z europejskim prawem o ochronie prz…

czytaj więcej

Opiekunka szopa Edwarda będzie działać na rzecz zwierząt razem z Vivą!

Monika Bem, była opiekunka szopa Edwarda, który zginął w czerwcu tego roku, postanowiła wstąpić w sz…

czytaj więcej

Nowa wegańska kanapka w ofercie sieciówki MAX Burgers

Kolejna wegańska, ekologiczna opcja dla wielbicieli burgerów. Oferta MAX Burgers to „białko przyszło…

czytaj więcej

przeczytasz w numerze 12/2019-1/2020

Nowy numer już w sprzedaży. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!

tradycja – przekleństwo czy bł…

czytaj więcej
Facebook
Facebook By Weblizar Powered By Weblizar