[wppb-login]

Opiekunka szopa Edwarda będzie działać na rzecz zwierząt razem z Vivą!

Weronika Książek
Grudzień01/ 2019

Monika Bem, była opiekunka szopa Edwarda, który zginął w czerwcu tego roku, postanowiła wstąpić w szeregi wolontariuszy fundacji Viva!, aby skuteczniej walczyć o dobrostan zwierząt.

Szop Edward, będący przez długi czas lokalnym celebrytą Olsztyna i okolic, często pojawiał się w przestrzeni publicznej ze swoją opiekunką przy okazji szeregu akcji proekologicznych, m.in. sprzątania Olsztyna. Wzbudzał ogromną sympatię wśród wszystkich, którzy mieli okazję go poznać.

Niestety, turyści, na których się natknął, zamknęli go w beczce, odcinając mu dopływ powietrza, co doprowadziło do śmierci zwierzęcia przez uduszenie.

Marian Szymkiewicz, kierownik Muzeum Przyrody w Olsztynie, skomentował wówczas, że właściwym zachowaniem w takiej sytuacji jest telefon do odpowiednich służb, a nie schwytanie zwierzęcia na własną rękę, w sposób, który może mu wyrządzić krzywdę.

Śmierć Edwarda, będąca wydarzeniem niewątpliwie tragicznym, była jednak dla Moniki Bem impulsem, który spowodował, że spojrzała na tę sytuację z innej perspektywy:

– W moim odczuciu i postrzeganiu nasze społeczeństwo cierpi na rażący brak empatii, chorobę, która zatruwa życie poprzez brak zrozumienia istoty swojego istnienia oraz świadomości jak wszyscy jesteśmy połączeni i jak znacząco na siebie wpływamy, naszą walutą jest energia, czyli jej częstotliwość, jeżeli pobieramy ją z brudnego źródła to nie spodziewajmy się tęczy w naszym życiu – powiedziała Monika Bem w rozmowie z Magazynem VEGE.

– Na całe szczęście jest to uleczalne ponieważ podstawowym składnikiem tej choroby jest brak miłości, uczucia które ma uzdrawiające działanie, a najpotężniejsze jest wtedy kiedy odkryjesz ją do samego siebie… Przyłączyłam się do Vivy! z chęci zwrócenia uwagi na obojętność ludzką i okrucieństwo w stosunku do innych istot żyjących na ziemi. Uważam, że jako organizacja są silnym głosem ludzi podobnie myślących do mnie, ciesze się, że tu dotarłam. Teraz bierzemy się za wspólne projekty!

Trzymamy kciuki – Edward byłby dumny 😉

Rozmawiała Aleksandra Bełdowicz

Featured
Matki Matkom: Karolina Rynek wegańskich serów powiększy się o 300 proc. Boliwia: pierwszy wegański sklep "mięsny" z tradycyjnymi potrawami Eksperci: ograniczmy czerwone mięso! Wegańskie Chiny – czy to realne? Podejmij beznabiałowy challenge!

Matki Matkom: Karolina

Oto jedna z wielu historii opublikowanych na profilu kampanii Białe kłamstwa w ramach projektu #Matk…

czytaj więcej

Rynek wegańskich serów powiększy się o 300 proc.

Przewiduje się, że wegański przemysł serowy wzrośnie o ponad 300 proc. do 2030 roku.

Nic dziwnego…

czytaj więcej

Boliwia: pierwszy wegański sklep "mięsny" z tradycyjnymi potrawami

W Santa Cruz w Boliwii otwarto niedawno pierwszy wegański sklep „mięsny”, połączony z restauracją se…

czytaj więcej

Eksperci: ograniczmy czerwone mięso!

American Cancer Society wzywa do ograniczenia czerwonego i przetworzonego mięsa.

Opublikowane ost…

czytaj więcej

Wegańskie Chiny – czy to realne?

O tym, że wystąpieniu pandemii COVID-19 „pomogły” tzw. mokre targi, na których sprzedawane są zwierz…

czytaj więcej

Podejmij beznabiałowy challenge!

Badania wykazują, że trzy porcje mleka dziennie mogą zwiększyć ryzyko raka piersi nawet o 80 proc., …

czytaj więcej
Facebook