[wppb-login]

Opiekunka szopa Edwarda będzie działać na rzecz zwierząt razem z Vivą!

Weronika Książek
grudzień01/ 2019

Monika Bem, była opiekunka szopa Edwarda, który zginął w czerwcu tego roku, postanowiła wstąpić w szeregi wolontariuszy fundacji Viva!, aby skuteczniej walczyć o dobrostan zwierząt.

Szop Edward, będący przez długi czas lokalnym celebrytą Olsztyna i okolic, często pojawiał się w przestrzeni publicznej ze swoją opiekunką przy okazji szeregu akcji proekologicznych, m.in. sprzątania Olsztyna. Wzbudzał ogromną sympatię wśród wszystkich, którzy mieli okazję go poznać.

Niestety, turyści, na których się natknął, zamknęli go w beczce, odcinając mu dopływ powietrza, co doprowadziło do śmierci zwierzęcia przez uduszenie.

Marian Szymkiewicz, kierownik Muzeum Przyrody w Olsztynie, skomentował wówczas, że właściwym zachowaniem w takiej sytuacji jest telefon do odpowiednich służb, a nie schwytanie zwierzęcia na własną rękę, w sposób, który może mu wyrządzić krzywdę.

Śmierć Edwarda, będąca wydarzeniem niewątpliwie tragicznym, była jednak dla Moniki Bem impulsem, który spowodował, że spojrzała na tę sytuację z innej perspektywy:

– W moim odczuciu i postrzeganiu nasze społeczeństwo cierpi na rażący brak empatii, chorobę, która zatruwa życie poprzez brak zrozumienia istoty swojego istnienia oraz świadomości jak wszyscy jesteśmy połączeni i jak znacząco na siebie wpływamy, naszą walutą jest energia, czyli jej częstotliwość, jeżeli pobieramy ją z brudnego źródła to nie spodziewajmy się tęczy w naszym życiu – powiedziała Monika Bem w rozmowie z Magazynem VEGE.

– Na całe szczęście jest to uleczalne ponieważ podstawowym składnikiem tej choroby jest brak miłości, uczucia które ma uzdrawiające działanie, a najpotężniejsze jest wtedy kiedy odkryjesz ją do samego siebie… Przyłączyłam się do Vivy! z chęci zwrócenia uwagi na obojętność ludzką i okrucieństwo w stosunku do innych istot żyjących na ziemi. Uważam, że jako organizacja są silnym głosem ludzi podobnie myślących do mnie, ciesze się, że tu dotarłam. Teraz bierzemy się za wspólne projekty!

Trzymamy kciuki – Edward byłby dumny 😉

Rozmawiała Aleksandra Bełdowicz

Featured
Polscy żeglarze uratowali delfina zaplątanego w sieć rybacką Dzieje się: roślinna dieta dla masowego konsumenta Birdlife: co 5. gatunek ptaków w Europie zagrożony Raport: w Polsce rośnie sprzedaż roślinnych zamienników, spada sprzedaż mięsa Koniec z zarabianiem na negowaniu zmian klimatu! Raport Compassion Polska w Światowy Dzień Ośmiornicy

Polscy żeglarze uratowali delfina zaplątanego w sieć rybacką

Jak donoszą media, załoga polskiego jachtu „Pszczółka” pomogła delfinowi zaplątanemu w sieć rybacką …

czytaj więcej

Dzieje się: roślinna dieta dla masowego konsumenta

Spełnia się sen wielu wegan: podczas konferencji Plant-Powered Perspectives analityczka z firmy Mint…

czytaj więcej

Birdlife: co 5. gatunek ptaków w Europie zagrożony

Organizacja BirdLife opublikowała raport, z którego wynika, że populacje europejskich ptaków kurczą …

czytaj więcej

Raport: w Polsce rośnie sprzedaż roślinnych zamienników, spada sprzedaż mięsa

Według danych Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia, cytowanych przez portal Noizz, mamy powody do…

czytaj więcej

Koniec z zarabianiem na negowaniu zmian klimatu!

Youtube i Google wypowiedziały wojnę fake newsom dotyczącym zmian klimatycznych. Uniemożliwią monety…

czytaj więcej

Raport Compassion Polska w Światowy Dzień Ośmiornicy

8 października, w Światowy Dzień Ośmiornicy fundacja Compassion Polska publikuje swój raport „Przemy…

czytaj więcej
Facebook