[wppb-login]

Opiekunka szopa Edwarda będzie działać na rzecz zwierząt razem z Vivą!

Weronika Książek
Grudzień01/ 2019

Monika Bem, była opiekunka szopa Edwarda, który zginął w czerwcu tego roku, postanowiła wstąpić w szeregi wolontariuszy fundacji Viva!, aby skuteczniej walczyć o dobrostan zwierząt.

Szop Edward, będący przez długi czas lokalnym celebrytą Olsztyna i okolic, często pojawiał się w przestrzeni publicznej ze swoją opiekunką przy okazji szeregu akcji proekologicznych, m.in. sprzątania Olsztyna. Wzbudzał ogromną sympatię wśród wszystkich, którzy mieli okazję go poznać.

Niestety, turyści, na których się natknął, zamknęli go w beczce, odcinając mu dopływ powietrza, co doprowadziło do śmierci zwierzęcia przez uduszenie.

Marian Szymkiewicz, kierownik Muzeum Przyrody w Olsztynie, skomentował wówczas, że właściwym zachowaniem w takiej sytuacji jest telefon do odpowiednich służb, a nie schwytanie zwierzęcia na własną rękę, w sposób, który może mu wyrządzić krzywdę.

Śmierć Edwarda, będąca wydarzeniem niewątpliwie tragicznym, była jednak dla Moniki Bem impulsem, który spowodował, że spojrzała na tę sytuację z innej perspektywy:

– W moim odczuciu i postrzeganiu nasze społeczeństwo cierpi na rażący brak empatii, chorobę, która zatruwa życie poprzez brak zrozumienia istoty swojego istnienia oraz świadomości jak wszyscy jesteśmy połączeni i jak znacząco na siebie wpływamy, naszą walutą jest energia, czyli jej częstotliwość, jeżeli pobieramy ją z brudnego źródła to nie spodziewajmy się tęczy w naszym życiu – powiedziała Monika Bem w rozmowie z Magazynem VEGE.

– Na całe szczęście jest to uleczalne ponieważ podstawowym składnikiem tej choroby jest brak miłości, uczucia które ma uzdrawiające działanie, a najpotężniejsze jest wtedy kiedy odkryjesz ją do samego siebie… Przyłączyłam się do Vivy! z chęci zwrócenia uwagi na obojętność ludzką i okrucieństwo w stosunku do innych istot żyjących na ziemi. Uważam, że jako organizacja są silnym głosem ludzi podobnie myślących do mnie, ciesze się, że tu dotarłam. Teraz bierzemy się za wspólne projekty!

Trzymamy kciuki – Edward byłby dumny 😉

Rozmawiała Aleksandra Bełdowicz

Komentarze

Featured
Wegańskie 365 dni na filmie. Dokument "Vegan 2019" już dostępny na YT Dieta wegańska NIE szkodzi dzieciom. Dementujemy sensacyjne doniesienia Holandia: wypuszczasz kota wolno? Łamiesz prawo! Opiekunka szopa Edwarda będzie działać na rzecz zwierząt razem z Vivą! Nowa wegańska kanapka w ofercie sieciówki MAX Burgers przeczytasz w numerze 12/2019-1/2020

Wegańskie 365 dni na filmie. Dokument "Vegan 2019" już dostępny na YT

Jesteście ciekawi, jak ruch wegański zmienił się w tym roku? Koniecznie obejrzyjcie dokument „Vegan …

czytaj więcej

Dieta wegańska NIE szkodzi dzieciom. Dementujemy sensacyjne doniesienia

W ostatnim czasie przez media społecznościowe ponownie przetoczyła się informacja o tym, jakby dziec…

czytaj więcej

Holandia: wypuszczasz kota wolno? Łamiesz prawo!

Prawnicy alarmują: wypuszczanie kotów bez nadzoru jest sprzeczne z europejskim prawem o ochronie prz…

czytaj więcej

Opiekunka szopa Edwarda będzie działać na rzecz zwierząt razem z Vivą!

Monika Bem, była opiekunka szopa Edwarda, który zginął w czerwcu tego roku, postanowiła wstąpić w sz…

czytaj więcej

Nowa wegańska kanapka w ofercie sieciówki MAX Burgers

Kolejna wegańska, ekologiczna opcja dla wielbicieli burgerów. Oferta MAX Burgers to „białko przyszło…

czytaj więcej

przeczytasz w numerze 12/2019-1/2020

Nowy numer już w sprzedaży. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!

tradycja – przekleństwo czy bł…

czytaj więcej
Facebook
Facebook By Weblizar Powered By Weblizar