Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Jak segregować odpady poprawnie? UM Warszawa pomoże

listopad 10 2019

Warszawa uruchomiła na stronach swojego ratusza wyszukiwarkę #SegregujNa5, która w przypadku wątpliwości pomoże w odpowiedniej selekcji.

„Z posegregowanego szkła możliwe jest odzyskanie 95 proc. surowca, z papieru 80 proc., a z plastiku 60 proc.” – wylicza Urząd Miasta.

Specjalna wyszukiwarka pomoże mieszkańcom wybrać odpowiedni pojemnik w przypadku wątpliwości. Na przykład ręczników kuchennych nie powinno się wrzucać do pojemników na papier – a nie jest to powszechna wiedza.

Jak podaje Portal Samorządowy, #SegregujNa5! to część kampanii informacyjnej w mediach społecznościowych, którą miasto prowadzi od prawie roku. O zasadach segregacji informuje także pod hasztagiem #RadyNaOdpady.

„Inicjatywa spotkała się z dużym odzewem warszawiaków – przesłali oni wiele pytań, komentarzy i sugestii związanych z troską o środowisko i ideą „less waste”. Teraz miasto rozpoczęło trzecią odsłonę kampanii o selektywnej zbiórce odpadów. Warszawiacy mogą spotkać się ze wskazówkami, takimi jak „Blistry po lekach wyrzuć do zmieszanych” czy „Skórkę od banana wyrzuć do BIO. I inne resztki po owocach też” -poinformowało biuro prasowe urzędu.

TL