[wppb-login]

Królowa Elżbieta II zrezygnowała z futer naturalnych

Weronika Książek
Listopad07/ 2019

Brytyjska królowa ogłosiła, że nie będzie już nosić futer naturalnych. Ujawniła to w swojej najnowszej książce Angela Kelly, osobista stylistka królowej. Czyżby zadziałał pozytywny wpływ księżnej Meghan?

„Jeśli Jej Wysokość uczestniczy w oficjalnych wydarzeniach, a na zewnątrz jest chłodno, to od 2019 roku do tego, by zapewnić jej ciepło, wykorzystywane są sztuczne futra” – można przeczytać w opublikowanych właśnie wspomnieniach Angeli Kelly, stylistki oraz garderobianej Elżbiety z 25-letnim stażem. Książka nosi tytuł „The Other Side Of The Coin: The Queen, The Dresser And The Wardrobe”.

Informację tę potwierdził rzecznik prasowy Pałacu Buckingham: „Jeśli dla królowej będę projektowane nowe stroje, z pewnością będą one wykonane ze sztucznych materiałów”.

Monarchini przez wiele lat nosiła futra, miała też swoich ulubionych producentów. Teraz jednak najwyraźniej zdecydowała się iść z duchem czasu. Londyn plotkuje, że to pozytywny wpływ żony księcia Harry’ego.

Claire Bass z Humane Society International skomentowała doniesienia o „dobrej zmianie” w garderobie królowej: jest „podekscytowana, że Jej Wysokość oficjalnie zdecydowała się zrezygnować z futra”. Dodała, że to doskonałe odzwierciedlenie nastroju brytyjskiej opinii publicznej. „Nasza głowa państwa bez futra, wysyła przekaz, że futro jest niemodne”.

– Wielka Brytania zakazała hodowli zwierząt na futra prawie dwie dekady temu, ponieważ uznano to za zbyt okrutne. Wzywamy rząd brytyjski, aby poszedł za przykładem królowej i uczynił Wielką Brytanię pierwszym krajem na świecie, który zakazuje sprzedaży futer zwierzęcych – powiedziała Bass.

WK

Komentarze

Featured
Chelsea Londyn otwiera wegański bar dla kibiców Arabia Saudyjska: trwają prace nad etycznym mlekiem Wiosłonos chiński. Powiedz mu „do widzenia” Robert Downey Jr. został weganinem Heura – poznajcie etyczne, wegańskie mięso z Barcelony Anglia: cyrki już bez dzikich zwierząt

Chelsea Londyn otwiera wegański bar dla kibiców

Klub z Londynu jako pierwszy spośród graczy Premier League zadbał o wegan: otwiera bar, w którym moż…

czytaj więcej

Arabia Saudyjska: trwają prace nad etycznym mlekiem

Książę Khaled, jeden z członków rodziny królewskiej panującej w Arabii Saudyjskiej, znany z wegański…

czytaj więcej

Wiosłonos chiński. Powiedz mu „do widzenia”

To największa słodkowodna ryba Chin. Niestety, według najnowszych publikacji naukowych można uznać j…

czytaj więcej

Robert Downey Jr. został weganinem

Robert Downey Jr. przechodzi na weganizm! Jak zażartował w wywiadzie „dla strączków i kasy”.

Akto…

czytaj więcej

Heura – poznajcie etyczne, wegańskie mięso z Barcelony

Hiszpański rząd zdecydował się, aby poprzeć wegański startup „Foods for Tommorrow” poprzez program N…

czytaj więcej

Anglia: cyrki już bez dzikich zwierząt

19 stycznia weszła w życie zmiana prawa przegłosowana pod koniec lipca ubiegłego roku. Cyrki występu…

czytaj więcej
Facebook
Facebook By Weblizar Powered By Weblizar