[wppb-login]

Królowa Elżbieta II zrezygnowała z futer naturalnych

Weronika Książek
Listopad07/ 2019

Brytyjska królowa ogłosiła, że nie będzie już nosić futer naturalnych. Ujawniła to w swojej najnowszej książce Angela Kelly, osobista stylistka królowej. Czyżby zadziałał pozytywny wpływ księżnej Meghan?

„Jeśli Jej Wysokość uczestniczy w oficjalnych wydarzeniach, a na zewnątrz jest chłodno, to od 2019 roku do tego, by zapewnić jej ciepło, wykorzystywane są sztuczne futra” – można przeczytać w opublikowanych właśnie wspomnieniach Angeli Kelly, stylistki oraz garderobianej Elżbiety z 25-letnim stażem. Książka nosi tytuł „The Other Side Of The Coin: The Queen, The Dresser And The Wardrobe”.

Informację tę potwierdził rzecznik prasowy Pałacu Buckingham: „Jeśli dla królowej będę projektowane nowe stroje, z pewnością będą one wykonane ze sztucznych materiałów”.

Monarchini przez wiele lat nosiła futra, miała też swoich ulubionych producentów. Teraz jednak najwyraźniej zdecydowała się iść z duchem czasu. Londyn plotkuje, że to pozytywny wpływ żony księcia Harry’ego.

Claire Bass z Humane Society International skomentowała doniesienia o „dobrej zmianie” w garderobie królowej: jest „podekscytowana, że Jej Wysokość oficjalnie zdecydowała się zrezygnować z futra”. Dodała, że to doskonałe odzwierciedlenie nastroju brytyjskiej opinii publicznej. „Nasza głowa państwa bez futra, wysyła przekaz, że futro jest niemodne”.

– Wielka Brytania zakazała hodowli zwierząt na futra prawie dwie dekady temu, ponieważ uznano to za zbyt okrutne. Wzywamy rząd brytyjski, aby poszedł za przykładem królowej i uczynił Wielką Brytanię pierwszym krajem na świecie, który zakazuje sprzedaży futer zwierzęcych – powiedziała Bass.

WK

Komentarze

Featured
Dobra zmiana w Kambodży: zakaże turystom jazdy na słoniach Wielka Brytania: premiera wegańskiej czekolady mlecznej od Mars Inc. Polski #gamechanger: Robert Lewandowski rzucił mięso USA: największy producent mleka ogłasza upadłość Not sure if sztuka or jedzenie. Kosmiczne jajko z alg i groszku Rebel Whopper: bezmięsny ale nie wegetariański – o co chodzi?

Dobra zmiana w Kambodży: zakaże turystom jazdy na słoniach

Presja społeczna ma sens: w kompleksie świątyni Angkor zakazano turystom jazdy na słoniach. To efekt…

czytaj więcej

Wielka Brytania: premiera wegańskiej czekolady mlecznej od Mars Inc.

Od 18 listopada w Wielkiej Brytanii dostępna m.in. w sklepach Tesco będzie „mleczna” wegańska czekol…

czytaj więcej

Polski #gamechanger: Robert Lewandowski rzucił mięso

Ta wiadomość już od kilku dni krąży po sieci: kapitan reprezentacji Polski stwierdził, że odstawia m…

czytaj więcej

USA: największy producent mleka ogłasza upadłość

Dean Foods ogłosiło upadłość 12 listopada. To największy amerykański producent krowiego mleka, na ry…

czytaj więcej

Not sure if sztuka or jedzenie. Kosmiczne jajko z alg i groszku

Studentka Central Saint Martins – czyli jednego z wydziałów University od Arts w Londynie, jako prac…

czytaj więcej

Rebel Whopper: bezmięsny ale nie wegetariański – o co chodzi?

Burger King wprowadził bezmięsną kanapkę do swojej oferty w Polsce. Rebel Whopper to w 100 procentac…

czytaj więcej
Facebook
Facebook By Weblizar Powered By Weblizar