[wppb-login]

Królowa Elżbieta II zrezygnowała z futer naturalnych

Weronika Książek
Listopad07/ 2019

Brytyjska królowa ogłosiła, że nie będzie już nosić futer naturalnych. Ujawniła to w swojej najnowszej książce Angela Kelly, osobista stylistka królowej. Czyżby zadziałał pozytywny wpływ księżnej Meghan?

„Jeśli Jej Wysokość uczestniczy w oficjalnych wydarzeniach, a na zewnątrz jest chłodno, to od 2019 roku do tego, by zapewnić jej ciepło, wykorzystywane są sztuczne futra” – można przeczytać w opublikowanych właśnie wspomnieniach Angeli Kelly, stylistki oraz garderobianej Elżbiety z 25-letnim stażem. Książka nosi tytuł „The Other Side Of The Coin: The Queen, The Dresser And The Wardrobe”.

Informację tę potwierdził rzecznik prasowy Pałacu Buckingham: „Jeśli dla królowej będę projektowane nowe stroje, z pewnością będą one wykonane ze sztucznych materiałów”.

Monarchini przez wiele lat nosiła futra, miała też swoich ulubionych producentów. Teraz jednak najwyraźniej zdecydowała się iść z duchem czasu. Londyn plotkuje, że to pozytywny wpływ żony księcia Harry’ego.

Claire Bass z Humane Society International skomentowała doniesienia o „dobrej zmianie” w garderobie królowej: jest „podekscytowana, że Jej Wysokość oficjalnie zdecydowała się zrezygnować z futra”. Dodała, że to doskonałe odzwierciedlenie nastroju brytyjskiej opinii publicznej. „Nasza głowa państwa bez futra, wysyła przekaz, że futro jest niemodne”.

– Wielka Brytania zakazała hodowli zwierząt na futra prawie dwie dekady temu, ponieważ uznano to za zbyt okrutne. Wzywamy rząd brytyjski, aby poszedł za przykładem królowej i uczynił Wielką Brytanię pierwszym krajem na świecie, który zakazuje sprzedaży futer zwierzęcych – powiedziała Bass.

WK

Komentarze

Featured
Weganie = introwertycy? Mięso do lamusa! Ważny dokument: epidemie od 1900 to wynik wykorzystywania zwierząt Plantcraft: wegańskie mięso z bananów Argentyna: wzrost populacji zagrożonych jaguarów Paul McCartney: Proszę, przestańcie jeść mięso!

Weganie = introwertycy?

Badania przeprowadzone przez naukowców z Instytutu Nauk Humanistycznych i Mózgu Maxa Plancka oraz Sz…

czytaj więcej

Mięso do lamusa!

Patrick Brown, szef Impossible Foods, wieszczy rychły koniec ery mięsnej. Według założyciela koncern…

czytaj więcej

Ważny dokument: epidemie od 1900 to wynik wykorzystywania zwierząt

Autorzy nowej, popartej przez lekarzy białej księgi twierdzą, że od 1900 roku „większość, jeśli nie …

czytaj więcej

Plantcraft: wegańskie mięso z bananów

Węgierski startup Plantcraft stworzył gamę bezmięsnych wędlin i pasztetów z zielonych bananów (to po…

czytaj więcej

Argentyna: wzrost populacji zagrożonych jaguarów

Lokalne organizacje prozwierzęce świętują sukces: po 15 latach obserwacji zagrożonej populacji jagua…

czytaj więcej

Paul McCartney: Proszę, przestańcie jeść mięso!

Paul McCartney mówi, że jego urodzinowym życzeniem jest, aby wszyscy przestali jeść zwierzęta.

czytaj więcej
Facebook