[wppb-login]

Walczymy o tygrysy zatrzymane na granicy. Nie bądź obojętny, dorzuć się!

Weronika Książek
Październik30/ 2019

Jak poinformowało na swojej stronie na Facebooku poznańskie ZOO, tygrysy zatrzymane na granicy znajdują się w stanie skrajnego wycieńczenia. Natomiast ogród zoologiczny buduje dla nich wybiegi na cito. „Nie wiemy, ile przeżyje. Ale nie poddamy się” – czytamy na profilu.

„Jeszcze we wtorek nie było jasne, gdzie docelowo miał trafić transport 10 tygrysów z Włoch. Nieoficjalnie mówiło się o cyrku w Rosji oraz zoo na Białorusi. Dzisiaj wiadomo, że drapieżniki miały trafić prawdopodobnie do ogrodu zoologicznego w Dagestanie” – czytamy na portalu Gazeta.pl.

– Okazało się, że obywatele Włoch nie mają wiz wjazdowych i zostali zawróceni z granicy. Obywatel rosyjski, który podróżował z tygrysami, próbował znów wjechać do Białorusi i okazało się, że zwierzęta nie mają certyfikatów weterynaryjnych, które powinni mieć wystawione we Włoszech – mówił z kolei TVN24 Jarosław Nestorowicz, graniczny lekarz weterynarii w Koroszczynie.

Poznańskie ZOO poinformowało, że przejmuje zwierzęta – i rusza w drogę „z dodatkowym balastem” na karku czyli towarzyszącymi przewoźnikami.

„Nasi pracownicy na miejscu zastali koszmar. Tygrysy oblepione własnymi odchodami, wyniszczone, wygłodzone, nasz lekarz weterynarii określa ich stan jako tragiczny” – mogliśmy przeczytać we wcześniejszych postach ZOO. Jak poinformowała dyrektorka ogrodu Ewa Zgrabczyńska, na dokumenty o przekazie zwierząt czekano wiele godzin, które upłynęły w nieustannym lęku o los zwierząt.

Tygrysy, po tym jak w Poznaniu dojdą do siebie, docelowo trafią po odkarmieniu do Adwokatów Zwierząt i ośrodka AAP w Hiszpanii.

Nie bądź obojętny, dorzuć się, pomóż im odzyskać siły! Oto dane do zbiórki:

W tytule przelewu dopisek CISNA I JEJ PRZYJACIELE, nr konta: 98 1020 4027 0000 1602 1441 7713 Miasto Poznań, Ogród Zoologiczny w Poznaniu, ul. Kaprala Wojtka 3, 61-063 Poznań.

Do darczyńców dołączyli już m.in. firma Tiger oraz WWF Polska.


Los tygrysów śledźcie na bieżąco na profilu poznańskiego ZOO.

WK

Featured
Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie nad końmi Czy państwo poradzi sobie z ratowaniem zwierząt? 10. Urodziny Vege Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium] Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje Izrael przeciwko futrom

Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie nad końmi

To pierwszy taki wyrok w sprawie koni z Morskiego Oka. 2 mężczyzn zostało prawomocnie skazanych za z…

czytaj więcej

Czy państwo poradzi sobie z ratowaniem zwierząt?

Te zwierzęta umarłyby w męczarniach gdyby nie pomoc organizacji. Czy państwowa służba będzie w stani…

czytaj więcej

10. Urodziny Vege

Magazyn Vege kończy 10 lat!
Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji!
[Pobierz darmow…

czytaj więcej

Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium]

Jedliście ostatnio wegańskiego burgera? A może pasztet z ciecierzycy? Pijecie rano kawę z mlekiem so…

czytaj więcej

Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje

Firma Vegan Finest Foods ogłosiła stworzenie nowej linii pod marką Vegan ZeaStar.

Od początku paź…

czytaj więcej

Izrael przeciwko futrom

Wykorzystywanie futer i skór w modzie jest niemoralne – mówi izraelska minister ochrony środowiska.

czytaj więcej
Facebook