[wppb-login]

Europejska Inicjatywa Obywatelska „Koniec Epoki Klatkowej” z 1,5 mln podpisów

Weronika Książek
Wrzesień15/ 2019

Jej celem jest zakończenie stosowania klatek w hodowli zwierząt w całej Unii Europejskiej. Inicjatorem akcji w naszym kraju jest Compassion Polska. Inicjatywę poparło około 80 tys. osób.

Właśnie zakończyło się zbieranie podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Koniec Epoki Klatkowej”. Przez rok ponad 1,5 miliona obywateli UE podpisało się pod projektem zakazu stosowania klatek w hodowli zwierząt gospodarskich. To świetna wiadomość, bo taki wynik może zobligować Komisję Europejską do wdrożenia działań na rzecz poprawy ich losu.

Na terenie całej Europy w klatkach hoduje się obecnie ponad 300 milionów świń, kur, królików, kaczek, przepiórek i cieląt.

– Jesteśmy niezmiernie dumni z tego wspólnego zwycięstwa. Niewiele europejskich inicjatyw obywatelskich osiąga wymagany próg miliona podpisów. Zebranie ponad 1,5 mln podpisów oznacza, że Komisja Europejska nie może zignorować tego, jak wielkie znaczenie dla obywateli i obywatelek UE ma dobrostan zwierząt hodowlanych – powiedziała mediom Małgorzata Szadkowska, prezes CP w rozmowie z Onetem. – W Polsce zebrane podpisy przekażemy do Ministerstwa Cyfryzacji. Następnie, jak już poznamy ostateczną liczbę podpisów pod naszym projektem, przekażemy całość do Komisji Europejskiej. Największe nadzieje mielibyśmy oczywiście na wprowadzenie całkowitego zakazu chowu klatkowego w całej Unii. Szanse na to nie są niestety duże, bo i nasze postulaty są obszerne. Liczymy jednak, że uda się spełnić choć część z nich lub doprowadzić do podniesienia swego rodzaju poprzeczki w ustawodawstwie dotyczącym dobrostanu zwierząt.


WK

Komentarze

Featured
Weganizm coraz bardziej modny wśród sportowców Raport: Polacy chcą kupować ekożywność, nawet po wyższej cenie Coca-Cola i jej butelka z plastiku wyłowionego z oceanu TSUE: nie będzie można strzelać do wilków Pizza Hut rozważa wprowadzenie wegańskich opcji Przestaną produkować mięso, jeśli im zapłacimy 167 mld zł. Bardzo śmieszne

Weganizm coraz bardziej modny wśród sportowców

Jak donosi portal Sportowe Fakty, bezmięsna dieta wśród motocyklistów żużlowych staje się coraz bard…

czytaj więcej

Raport: Polacy chcą kupować ekożywność, nawet po wyższej cenie

Raport PKO BP, Fundacji IBRiS oraz Forum zrównoważonej Technologii z początku października pokazuje,…

czytaj więcej

Coca-Cola i jej butelka z plastiku wyłowionego z oceanu

Takie butelki producent najsłynniejszego gazowanego napoju świata chce wkrótce wprowadzić do powszec…

czytaj więcej

TSUE: nie będzie można strzelać do wilków

10 października w swoim orzeczeniu Trybunał Sprawiedliwości UE przypomniał Państwom Członkowskim o o…

czytaj więcej

Pizza Hut rozważa wprowadzenie wegańskich opcji

W rozmowie z CNN specjalista ds. sprzedaży w Pizza Hut, Artie Starrs, stwierdził, że wegańskie dodat…

czytaj więcej

Przestaną produkować mięso, jeśli im zapłacimy 167 mld zł. Bardzo śmieszne

Jak donosi Portal Spożywczy, 10 października przedstawiciele 11 organizacji związanych z branżą mięs…

czytaj więcej
Facebook
Facebook By Weblizar Powered By Weblizar