[wppb-login]

Europejska Inicjatywa Obywatelska „Koniec Epoki Klatkowej” z 1,5 mln podpisów

Weronika Książek
wrzesień15/ 2019

Jej celem jest zakończenie stosowania klatek w hodowli zwierząt w całej Unii Europejskiej. Inicjatorem akcji w naszym kraju jest Compassion Polska. Inicjatywę poparło około 80 tys. osób.

Właśnie zakończyło się zbieranie podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Koniec Epoki Klatkowej”. Przez rok ponad 1,5 miliona obywateli UE podpisało się pod projektem zakazu stosowania klatek w hodowli zwierząt gospodarskich. To świetna wiadomość, bo taki wynik może zobligować Komisję Europejską do wdrożenia działań na rzecz poprawy ich losu.

Na terenie całej Europy w klatkach hoduje się obecnie ponad 300 milionów świń, kur, królików, kaczek, przepiórek i cieląt.

– Jesteśmy niezmiernie dumni z tego wspólnego zwycięstwa. Niewiele europejskich inicjatyw obywatelskich osiąga wymagany próg miliona podpisów. Zebranie ponad 1,5 mln podpisów oznacza, że Komisja Europejska nie może zignorować tego, jak wielkie znaczenie dla obywateli i obywatelek UE ma dobrostan zwierząt hodowlanych – powiedziała mediom Małgorzata Szadkowska, prezes CP w rozmowie z Onetem. – W Polsce zebrane podpisy przekażemy do Ministerstwa Cyfryzacji. Następnie, jak już poznamy ostateczną liczbę podpisów pod naszym projektem, przekażemy całość do Komisji Europejskiej. Największe nadzieje mielibyśmy oczywiście na wprowadzenie całkowitego zakazu chowu klatkowego w całej Unii. Szanse na to nie są niestety duże, bo i nasze postulaty są obszerne. Liczymy jednak, że uda się spełnić choć część z nich lub doprowadzić do podniesienia swego rodzaju poprzeczki w ustawodawstwie dotyczącym dobrostanu zwierząt.


WK

Featured
Polscy żeglarze uratowali delfina zaplątanego w sieć rybacką Dzieje się: roślinna dieta dla masowego konsumenta Birdlife: co 5. gatunek ptaków w Europie zagrożony Raport: w Polsce rośnie sprzedaż roślinnych zamienników, spada sprzedaż mięsa Koniec z zarabianiem na negowaniu zmian klimatu! Raport Compassion Polska w Światowy Dzień Ośmiornicy

Polscy żeglarze uratowali delfina zaplątanego w sieć rybacką

Jak donoszą media, załoga polskiego jachtu „Pszczółka” pomogła delfinowi zaplątanemu w sieć rybacką …

czytaj więcej

Dzieje się: roślinna dieta dla masowego konsumenta

Spełnia się sen wielu wegan: podczas konferencji Plant-Powered Perspectives analityczka z firmy Mint…

czytaj więcej

Birdlife: co 5. gatunek ptaków w Europie zagrożony

Organizacja BirdLife opublikowała raport, z którego wynika, że populacje europejskich ptaków kurczą …

czytaj więcej

Raport: w Polsce rośnie sprzedaż roślinnych zamienników, spada sprzedaż mięsa

Według danych Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia, cytowanych przez portal Noizz, mamy powody do…

czytaj więcej

Koniec z zarabianiem na negowaniu zmian klimatu!

Youtube i Google wypowiedziały wojnę fake newsom dotyczącym zmian klimatycznych. Uniemożliwią monety…

czytaj więcej

Raport Compassion Polska w Światowy Dzień Ośmiornicy

8 października, w Światowy Dzień Ośmiornicy fundacja Compassion Polska publikuje swój raport „Przemy…

czytaj więcej
Facebook