[wppb-login]

Uratowała 97 psów na Bahamach podczas „Doriana”. To prawdziwa bohaterka

Weronika Książek
Wrzesień09/ 2019

Chella Philips, mieszkanka stolicy Bahamów, Nassau, przygarnęła do swojego domu 97 psów – zagubionych oraz porzuconych przez właścicieli, których domy huragan zrównał z ziemią.

Chella ma już wprawę w ratowaniu zwierząt. Jest założycielką schroniska dla psów „Nieme Psy Nassau, Bahamy” („Voiceless Dogs of Nassau, Bahamas”). Jak podało CNN, corocznie opiekuje się ponad 200 bezdomnymi psami. Od 15 lat leczy – znalezione na ulicy – zwierzęta i przesiedla je do Stanów Zjednoczonych.

W związku z tym, chociaż w jej domu przebywała prawie setka psów na raz, przygarnięte przez nią zwierzaki jakoś przetrwały ten trudny czas. Aż 79 z nich przebywało w sypialni Chelli, która włączyła im muzykę i klimatyzator, by zagłuszyć odgłosy szalejącego żywiołu.

„Nie są tak jak samolubni ludzie, którzy znęcali się nad nimi lub po prostu pozwolili im umrzeć na ulicach” – napisała o przygarniętych przez siebie podopiecznych na Facebooku.

Chociaż około 2 września jej dom został częściowo zalany, zwierzęta Chelli ocalały, między innymi dzięki zbiórce w internecie na karmę i koce. Kobieta osuszała ściany na bieżąco, teraz stopniowo szuka psiakom nowych domów. Część zwierząt, które ucierpiały przez „Doriana”, przejęły także schroniska w Chicago.

Huragan sprawia, że zwierzęta są przerażone i w wielu przypadkach nie są w stanie poradzić sobie bez pomocy człowieka. Najtragiczniejszy los spotyka zwierzęta trzymane w kojcach lub na łańcuchach. Dwa lata temu przerażone zwierzęta z ulic teksańskich miast zbierali mieszkańcy chroniący się przed huraganem „Harvey”.

WK

Komentarze

Featured
Chelsea Londyn otwiera wegański bar dla kibiców Arabia Saudyjska: trwają prace nad etycznym mlekiem Wiosłonos chiński. Powiedz mu „do widzenia” Robert Downey Jr. został weganinem Heura – poznajcie etyczne, wegańskie mięso z Barcelony Anglia: cyrki już bez dzikich zwierząt

Chelsea Londyn otwiera wegański bar dla kibiców

Klub z Londynu jako pierwszy spośród graczy Premier League zadbał o wegan: otwiera bar, w którym moż…

czytaj więcej

Arabia Saudyjska: trwają prace nad etycznym mlekiem

Książę Khaled, jeden z członków rodziny królewskiej panującej w Arabii Saudyjskiej, znany z wegański…

czytaj więcej

Wiosłonos chiński. Powiedz mu „do widzenia”

To największa słodkowodna ryba Chin. Niestety, według najnowszych publikacji naukowych można uznać j…

czytaj więcej

Robert Downey Jr. został weganinem

Robert Downey Jr. przechodzi na weganizm! Jak zażartował w wywiadzie „dla strączków i kasy”.

Akto…

czytaj więcej

Heura – poznajcie etyczne, wegańskie mięso z Barcelony

Hiszpański rząd zdecydował się, aby poprzeć wegański startup „Foods for Tommorrow” poprzez program N…

czytaj więcej

Anglia: cyrki już bez dzikich zwierząt

19 stycznia weszła w życie zmiana prawa przegłosowana pod koniec lipca ubiegłego roku. Cyrki występu…

czytaj więcej
Facebook
Facebook By Weblizar Powered By Weblizar