[wppb-login]

Morskie Oko: turyści poszli w góry, w samochodzie został pies

Weronika Książek
lipiec28/ 2019

Strażnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego wraz z zakopiańskimi policjantami uratowali zamkniętą w samochodzie na parkingu pitbulkę. Jej właściciele prawdopodobnie poszli podziwiać Morskie Oko.

25 lipca temperatura w okolicy sięgała 30 stopni. Zamkniętego w samochodzie psa zauważyła na parkingu grupa turystów schodzących ze szlaku. Zdecydowano się wezwać straż parku i policję. Interwencja była błyskawiczna, a suczka wyciągnięta z samochodu – bardzo wyczerpana i spragniona. Wypiła trzy miski wody. Nie wiadomo dokładnie ile czasu spędziła w nagrzanym aucie.

– Właściciele nie zostali ukarani mandatem, ale rozważamy wszczęcie postępowania pod kątem – znęcania się nad zwierzęciem. Czekamy na zawiadomienie i pierwsze czynności zostaną najprawdopodobniej podjęte jeszcze w piątek – powiedziała mediom Agnieszka Szopińska z zakopiańskiej policji.

Do chwili pojawienia się opiekunów suczki opiekowała się nią fundacja Zwierzęta Podhala. Kiedy w końcu pojawili się na parkingu, stwierdzili w rozmowie z policją, że nie zdawali sobie sprawy, że na większość tatrzańskich szlaków nie można wprowadzać psów, stąd decyzja o pozostawieniu pupilki w samochodzie.

W lipcowym wydaniu Magazynu „Vege” polecamy ważny tekst mecenas Katarzyny Topczewskiej – „Prawo jest po stronie zwierząt”. Wyjaśnia w nim, kiedy mowa jest o porzuceniu zwierzęcia, a także jakie konsekwencje grożą za doprowadzenie go do stanu zagrożenia życia.

WK

Featured
W numerze 12/2021-1/2022 przeczytasz: Na początek dnia i roku Szklana pułapka Potrójne szczęście Wolność od przyzwyczajenia Wspomnienie bieli

W numerze 12/2021-1/2022 przeczytasz:

Nowy, podwójny numer już w sprzedaży! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!
OSTROŻNIE Z ŻYCZENIAMI

czytaj więcej

Na początek dnia i roku

Jeśli 1 stycznia postanowiliśmy, że chcemy zacząć się lepiej odżywiać, zacznijmy od jedzenia porządn…

czytaj więcej

Szklana pułapka

Ryby akwariowe trzymane są często całe życie w niewoli, w zamkniętym, sztucznym zbiorniku, a ich byt…

czytaj więcej

Potrójne szczęście

Szukasz pomysłu na gwiazdkowy prezent? Odwiedź internetowy sklepik Vivy, w którym kupując, pomagasz …

czytaj więcej

Wolność od przyzwyczajenia

W ciągu kilku dekad po inwazji białych na Abya Yala (orygynalna nazwa Ameryki) poza kamieniami szlac…

czytaj więcej

Wspomnienie bieli

Uwielbiamy święta nie tylko ze względu na pyszne jedzenie, prezenty i czas spędzany w rodzinnym gron…

czytaj więcej
Facebook