[wppb-login]

Arnold Schwarzenegger promuje dietę wegańską

Weronika Książek
lipiec25/ 2019

Arnie jest legendą kulturystyki, ale również amerykańskiego filmu akcji. W ciągu ostatnich lat, gdy wykazywał się jako gubernator Kalifornii, coraz bardziej angażował się w ekologię i działania zmniejszające emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Teraz współtworzy dokument zachęcający do weganizmu, również w sporcie.

Arnold Schwarzenegger nie potwierdza, że w 100 proc. jest weganinem, ale uważa, że jest to jedyny skuteczny sposób na walkę z globalnym ociepleniem i ocalenie planety. W ostatnim czasie zaangażował się w produkcję filmu dokumentalnego o wegańskich sportowcach „The Game Changers”. Będzie współtworzył jego scenariusz razem z z Jamesem Cameronem i Jackie Chanem. Film ma na celu rozpowszechnianie informacji o ochronie środowiska oraz ma ukazywać zalety żywienia opartego na roślinach.

W jego produkcję zaangażowani są też Lewis Hamilton (pięciokrotny mistrz Formuły 1), Novak Djokovic (tenisista) i Chris Paul (gwiazda NBA).

W zajawce filmu możemy usłyszeć wypowiedzi Arniego, które już wywołały burzę w branży: Arnie uważa, że promowanie jedzenia mięsa, jako prawdziwe „męskie” odżywianie to wyłącznie chwyt marketingowy.

W Stanach film budzi olbrzymie kontrowersje. Pojawiły się głosy sportowców, którzy stwierdzili, że weganizm nie pozwala jednak osiągnąć pełni sportowego potencjału nawet przy ciężkiej pracy i odpowiedniej suplementacji.

WK

Featured
W numerze 12/2021-1/2022 przeczytasz: Na początek dnia i roku Szklana pułapka Potrójne szczęście Wolność od przyzwyczajenia Wspomnienie bieli

W numerze 12/2021-1/2022 przeczytasz:

Nowy, podwójny numer już w sprzedaży! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!
OSTROŻNIE Z ŻYCZENIAMI

czytaj więcej

Na początek dnia i roku

Jeśli 1 stycznia postanowiliśmy, że chcemy zacząć się lepiej odżywiać, zacznijmy od jedzenia porządn…

czytaj więcej

Szklana pułapka

Ryby akwariowe trzymane są często całe życie w niewoli, w zamkniętym, sztucznym zbiorniku, a ich byt…

czytaj więcej

Potrójne szczęście

Szukasz pomysłu na gwiazdkowy prezent? Odwiedź internetowy sklepik Vivy, w którym kupując, pomagasz …

czytaj więcej

Wolność od przyzwyczajenia

W ciągu kilku dekad po inwazji białych na Abya Yala (orygynalna nazwa Ameryki) poza kamieniami szlac…

czytaj więcej

Wspomnienie bieli

Uwielbiamy święta nie tylko ze względu na pyszne jedzenie, prezenty i czas spędzany w rodzinnym gron…

czytaj więcej
Facebook