Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Arnold Schwarzenegger promuje dietę wegańską

lipiec 25 2019

Arnie jest legendą kulturystyki, ale również amerykańskiego filmu akcji. W ciągu ostatnich lat, gdy wykazywał się jako gubernator Kalifornii, coraz bardziej angażował się w ekologię i działania zmniejszające emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Teraz współtworzy dokument zachęcający do weganizmu, również w sporcie.

Arnold Schwarzenegger nie potwierdza, że w 100 proc. jest weganinem, ale uważa, że jest to jedyny skuteczny sposób na walkę z globalnym ociepleniem i ocalenie planety. W ostatnim czasie zaangażował się w produkcję filmu dokumentalnego o wegańskich sportowcach „The Game Changers”. Będzie współtworzył jego scenariusz razem z z Jamesem Cameronem i Jackie Chanem. Film ma na celu rozpowszechnianie informacji o ochronie środowiska oraz ma ukazywać zalety żywienia opartego na roślinach.

W jego produkcję zaangażowani są też Lewis Hamilton (pięciokrotny mistrz Formuły 1), Novak Djokovic (tenisista) i Chris Paul (gwiazda NBA).

W zajawce filmu możemy usłyszeć wypowiedzi Arniego, które już wywołały burzę w branży: Arnie uważa, że promowanie jedzenia mięsa, jako prawdziwe „męskie” odżywianie to wyłącznie chwyt marketingowy.

W Stanach film budzi olbrzymie kontrowersje. Pojawiły się głosy sportowców, którzy stwierdzili, że weganizm nie pozwala jednak osiągnąć pełni sportowego potencjału nawet przy ciężkiej pracy i odpowiedniej suplementacji.

WK