[wppb-login]

Kraków: smutny rekord w schronisku dla zwierząt

Weronika Książek
lipiec24/ 2019

Wakacje zbierają swoje żniwo: aż czterdzieści jeden zwierząt zostało oddanych tylko jednego dnia do schroniska Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Zwykle „dzienny limit” przywożonych do schroniska zwierząt oscyluje wokół kilku do kilkunastu. Ale w krakowskim schronisku TOZ-u jednego lipcowego dnia oddano ich aż 41. To niechlubny, wstrząsający rekord.

– Niestety, to ofiary wyjazdów wakacyjnych ich właścicieli – powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską Szymon Ziemka, kierownik schroniska w Krakowie.

– Wakacje zawsze są trudniejszym okresem z dwóch powodów. Są wyjazdy zagraniczne, nie wszyscy ludzie wliczają swojego zwierzaka w takie plany – mówi Agnieszka Gryźniak z krakowskiego schroniska.

– Słyszeliśmy już każdą historię, wiele się powtarza, mówią np., że znaleźli zwierzę, a tymczasem ono reaguje na nich i za nimi skomli – dodała w Radiu Kraków Paulina Boba, kierowniczka Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Wakacje to jednak nie tylko czas porzucania. To również czas „kombinowania”, jak pozbyć się niewygodnego problemu z pomocą weterynarza.

. – Niestety wakacje to jest taki okres, kiedy my lekarze lawinowo przyjmujemy pacjentów, którzy nagle zaczęli mocno chorować. Pies nie był u lekarza przez długie lata, po czym przychodzi właściciel i mówi „pani doktor, pies umiera, uśpijmy go” – mówi Magdalena Firlej-Oliwa, lekarz weterynarii, w rozmowie z TVN24.

 

  • Porzucenie zwierzęcia jest przestępstwem
  • Pupil na wakacjach

– na ten temat piszemy na łamach „Vege” w najnowszym lipcowo-sierpniowym wydaniu. Do kupienia tutaj, a wkrótce w prenumeracie cyfrowej na naszej stronie.

WK

Featured
W numerze 12/2021-1/2022 przeczytasz: Na początek dnia i roku Szklana pułapka Potrójne szczęście Wolność od przyzwyczajenia Wspomnienie bieli

W numerze 12/2021-1/2022 przeczytasz:

Nowy, podwójny numer już w sprzedaży! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!
OSTROŻNIE Z ŻYCZENIAMI

czytaj więcej

Na początek dnia i roku

Jeśli 1 stycznia postanowiliśmy, że chcemy zacząć się lepiej odżywiać, zacznijmy od jedzenia porządn…

czytaj więcej

Szklana pułapka

Ryby akwariowe trzymane są często całe życie w niewoli, w zamkniętym, sztucznym zbiorniku, a ich byt…

czytaj więcej

Potrójne szczęście

Szukasz pomysłu na gwiazdkowy prezent? Odwiedź internetowy sklepik Vivy, w którym kupując, pomagasz …

czytaj więcej

Wolność od przyzwyczajenia

W ciągu kilku dekad po inwazji białych na Abya Yala (orygynalna nazwa Ameryki) poza kamieniami szlac…

czytaj więcej

Wspomnienie bieli

Uwielbiamy święta nie tylko ze względu na pyszne jedzenie, prezenty i czas spędzany w rodzinnym gron…

czytaj więcej
Facebook