Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

„Korabkowe Opowieści”: czytaj i pisz dla zwierzaków!

lipiec 18 2019

Teksty dla Korabek napisały już m.in. Sylwia Chutnik, Maria Letki czy Dorota Suwalska. Ale pisać każdy może, zwłaszcza przy takiej inspiracji!

Chodzi o to, by rezydenci schroniska w Korabiewicach doczekali się swoich literackich historii. Na początek wybierasz swojego zwierzaka-muzę, na podstawie jego indywidualnej historii puszczasz wodze fantazji i piszesz, piszesz…

Mogą to być prawdziwe historie, mogą być fabularne, w dowolnej konwencji. Grunt, by punktem wyjścia stał się wybrany schroniskowy zwierzak. Wszystkie napisane przez Was historie ukażą się na stronie projektu. Każdy tekst opatrzony zostanie zdjęciem zwierzaka-inspiracji i krótką notką na jego temat.

Projekt ruszył pod koniec maja i na stronie można już przeczytać sporo opowiadań najwyższej próby – między innymi od cenionych pisarek takich jak Sylwia Chutnik (jej opowiadanie znajdziecie tutaj), Maria Letki (tutaj) czy Dorota Suwalska. Ale nie musisz być literatem zawodowym, aby dla nas pisać. Sprawdź swoje pióro i wesprzyj podopiecznych schroniska!

Uwaga!
• Tekst ma być napisany prozą.
• Konieczne jest podpisanie z Fundacją „Viva!” tzw. umowy licencyjnej niewyłącznej na napisanie tekstu.
• Autor/ka nie pobiera wynagrodzenia za tekst.
• Tekst może mieć zarówno charakter beletrystyczny i wykorzystać fikcję literacką, jak i mieć charakter bardziej reportażowy czy wspomnieniowy, np. dotyczący historii własnej adopcji.

„Korabkowe Opowieści” będą ukazywać się również na łamach magazynu „Vege”!

Życzymy miłej lektury i gorąco zachęcamy do pisania własnych opowieści. Kto wie, ile pisarskich karier rozpocznie się w Korabkach!

Po szczegóły wchodźcie na stronę i piszcie do wolontariuszki Kasi Klimowicz.

WK