[wppb-login]

Włochy: treser zagryziony przez cztery tygrysy

Weronika Książek
lipiec11/ 2019

Po raz kolejny los zemścił się na zwolennikach obecności zwierząt na cyrkowej arenie. 61-letni treser cyrku Orfei, Ettore Weber, zginął w wyniku nagłego ataku czterech tygrysów.

Jak donosi agencja Reuters, zwierzęta zostały już zabrane z cyrku – nie wiadomo, czy do kiedykolwiek do niego wrócą. Tymczasowo zamieszkały w pobliskim parku safari. Sprawą zajęła się policja.

4 lipca około 7.30 wieczorem w Triggiano na południu Włoch, gdzie cyrk rozstawił się w połowie czerwca, Weber „standardowo” tresował dzikie koty i uczył je nowej sztuczki. W pewnym momencie jedno ze zwierząt rzuciło się na niego (podobno bez ostrzeżenia, co było nietypowym zachowaniem), za chwilę dołączyły pozostałe. Cztery tygrysy powaliły tresera na ziemię i zaczęły go masakrować. „Zabawa” jego ciałem trwała około siedmiu minut, zanim pracownicy cyrku zdołali je odciągnąć. Treser został przewieziony do szpitala, ale nie przeżył starcia z podopiecznymi.

Ettore Weber i jego koty były częścią cyrkowego przedstawienia pt. „Podróż przez pięć kontynentów”. Uczestniczyło w nim również wiele innych zwierząt, takich jak wielbłądy, żyrafy czy zebry. Ostatni występ w Triggiano koło Bari miał się odbyć 14 lipca, ale tragiczne wydarzenie wymusiło przerwanie trasy.

Śledczy będą badać, czy trener nie sprowokował zwierząt swoim zachowaniem (jedna z hipotez zakłada, że zgubiła go zbyt wielka pewność siebie – miał wiele lat doświadczenia a tymi konkretnymi tygrysami zajmował się od małego). Przyjrzą się również diecie kotów – ponieważ mogły rzucić się na tresera, ponieważ były głodzone.

Wykorzystywania zwierząt w cyrkach zakazało już 20 europejskich państw.

Podpisz petycję Koalicji „Cyrk bez zwierząt”, aby zakończy w Polsce promowanie nieetycznej rozrywki. Cyrk jest śmieszny? Nie dla zwierząt!

WK

Featured
W numerze 12/2021-1/2022 przeczytasz: Na początek dnia i roku Szklana pułapka Potrójne szczęście Wolność od przyzwyczajenia Wspomnienie bieli

W numerze 12/2021-1/2022 przeczytasz:

Nowy, podwójny numer już w sprzedaży! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!
OSTROŻNIE Z ŻYCZENIAMI

czytaj więcej

Na początek dnia i roku

Jeśli 1 stycznia postanowiliśmy, że chcemy zacząć się lepiej odżywiać, zacznijmy od jedzenia porządn…

czytaj więcej

Szklana pułapka

Ryby akwariowe trzymane są często całe życie w niewoli, w zamkniętym, sztucznym zbiorniku, a ich byt…

czytaj więcej

Potrójne szczęście

Szukasz pomysłu na gwiazdkowy prezent? Odwiedź internetowy sklepik Vivy, w którym kupując, pomagasz …

czytaj więcej

Wolność od przyzwyczajenia

W ciągu kilku dekad po inwazji białych na Abya Yala (orygynalna nazwa Ameryki) poza kamieniami szlac…

czytaj więcej

Wspomnienie bieli

Uwielbiamy święta nie tylko ze względu na pyszne jedzenie, prezenty i czas spędzany w rodzinnym gron…

czytaj więcej
Facebook