[wppb-login]

Włochy: treser zagryziony przez cztery tygrysy

Weronika Książek
Lipiec11/ 2019

Po raz kolejny los zemścił się na zwolennikach obecności zwierząt na cyrkowej arenie. 61-letni treser cyrku Orfei, Ettore Weber, zginął w wyniku nagłego ataku czterech tygrysów.

Jak donosi agencja Reuters, zwierzęta zostały już zabrane z cyrku – nie wiadomo, czy do kiedykolwiek do niego wrócą. Tymczasowo zamieszkały w pobliskim parku safari. Sprawą zajęła się policja.

4 lipca około 7.30 wieczorem w Triggiano na południu Włoch, gdzie cyrk rozstawił się w połowie czerwca, Weber „standardowo” tresował dzikie koty i uczył je nowej sztuczki. W pewnym momencie jedno ze zwierząt rzuciło się na niego (podobno bez ostrzeżenia, co było nietypowym zachowaniem), za chwilę dołączyły pozostałe. Cztery tygrysy powaliły tresera na ziemię i zaczęły go masakrować. „Zabawa” jego ciałem trwała około siedmiu minut, zanim pracownicy cyrku zdołali je odciągnąć. Treser został przewieziony do szpitala, ale nie przeżył starcia z podopiecznymi.

Ettore Weber i jego koty były częścią cyrkowego przedstawienia pt. „Podróż przez pięć kontynentów”. Uczestniczyło w nim również wiele innych zwierząt, takich jak wielbłądy, żyrafy czy zebry. Ostatni występ w Triggiano koło Bari miał się odbyć 14 lipca, ale tragiczne wydarzenie wymusiło przerwanie trasy.

Śledczy będą badać, czy trener nie sprowokował zwierząt swoim zachowaniem (jedna z hipotez zakłada, że zgubiła go zbyt wielka pewność siebie – miał wiele lat doświadczenia a tymi konkretnymi tygrysami zajmował się od małego). Przyjrzą się również diecie kotów – ponieważ mogły rzucić się na tresera, ponieważ były głodzone.

Wykorzystywania zwierząt w cyrkach zakazało już 20 europejskich państw.

Podpisz petycję Koalicji „Cyrk bez zwierząt”, aby zakończy w Polsce promowanie nieetycznej rozrywki. Cyrk jest śmieszny? Nie dla zwierząt!

WK

Featured
Będą emerytury dla zwierząt w służbach mundurowych Leczenie przez jedzenie - książka Neala Barnarda Uwaga! Upały! Zadbaj o psa! Pierwszy wspólny raport IPCC i IPBES. Jak skutecznie chronić klimat? Wystarczy 1 wegański posiłek dziennie by zmniejszyć ryzyko zawału UE: To koniec hodowli klatkowej!

Będą emerytury dla zwierząt w służbach mundurowych

Rząd przyjął projekt ustawy, która reguluje status zwierząt w Policji i innych służbach mundurowych …

czytaj więcej

Leczenie przez jedzenie - książka Neala Barnarda

Niektóre z najbardziej uciążliwych problemów zdrowotnych znajdują zaskakujące rozwiązanie. Kłopoty z…

czytaj więcej

Uwaga! Upały! Zadbaj o psa!

Jak pomóc naszemu czworonogowi przetrać porę, kiedy żar leje się z nieba?

1. Zapewnij stały dostę…

czytaj więcej

Pierwszy wspólny raport IPCC i IPBES. Jak skutecznie chronić klimat?

Jak mądrze chronić bioróżnorodność? Eksperci: żądnej drogi na skróty!

Bioróżnorodność i zmiana k…

czytaj więcej

Wystarczy 1 wegański posiłek dziennie by zmniejszyć ryzyko zawału

Czasopismo „Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism” opublikowało badanie, z którego wyni…

czytaj więcej

UE: To koniec hodowli klatkowej!

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie zakazu hodowli zwierząt w klatkach. Wezwał Komisję …

czytaj więcej
Facebook