[wppb-login]

Włochy: treser zagryziony przez cztery tygrysy

Weronika Książek
Lipiec11/ 2019

Po raz kolejny los zemścił się na zwolennikach obecności zwierząt na cyrkowej arenie. 61-letni treser cyrku Orfei, Ettore Weber, zginął w wyniku nagłego ataku czterech tygrysów.

Jak donosi agencja Reuters, zwierzęta zostały już zabrane z cyrku – nie wiadomo, czy do kiedykolwiek do niego wrócą. Tymczasowo zamieszkały w pobliskim parku safari. Sprawą zajęła się policja.

4 lipca około 7.30 wieczorem w Triggiano na południu Włoch, gdzie cyrk rozstawił się w połowie czerwca, Weber „standardowo” tresował dzikie koty i uczył je nowej sztuczki. W pewnym momencie jedno ze zwierząt rzuciło się na niego (podobno bez ostrzeżenia, co było nietypowym zachowaniem), za chwilę dołączyły pozostałe. Cztery tygrysy powaliły tresera na ziemię i zaczęły go masakrować. „Zabawa” jego ciałem trwała około siedmiu minut, zanim pracownicy cyrku zdołali je odciągnąć. Treser został przewieziony do szpitala, ale nie przeżył starcia z podopiecznymi.

Ettore Weber i jego koty były częścią cyrkowego przedstawienia pt. „Podróż przez pięć kontynentów”. Uczestniczyło w nim również wiele innych zwierząt, takich jak wielbłądy, żyrafy czy zebry. Ostatni występ w Triggiano koło Bari miał się odbyć 14 lipca, ale tragiczne wydarzenie wymusiło przerwanie trasy.

Śledczy będą badać, czy trener nie sprowokował zwierząt swoim zachowaniem (jedna z hipotez zakłada, że zgubiła go zbyt wielka pewność siebie – miał wiele lat doświadczenia a tymi konkretnymi tygrysami zajmował się od małego). Przyjrzą się również diecie kotów – ponieważ mogły rzucić się na tresera, ponieważ były głodzone.

Wykorzystywania zwierząt w cyrkach zakazało już 20 europejskich państw.

Podpisz petycję Koalicji „Cyrk bez zwierząt”, aby zakończy w Polsce promowanie nieetycznej rozrywki. Cyrk jest śmieszny? Nie dla zwierząt!

WK

Featured
Zakwasownia stawia zniżki dla prenumeratorów Vege! Ruszaj na zakupy! Dieta i miłość idą w parze! Znamienne wyniki badań UK: Zostań roślinożercą i zgarnij 50 tys. funtów! Mrozy zagrażają zwierzętom. Nie bądź obojętny! Kim Kardashian wkracza w 2021 na diecie roślinnej. Beyond Meat: Tysiące ludzi chcą wypróbować dietę roślinną w styczniu

Zakwasownia stawia zniżki dla prenumeratorów Vege! Ruszaj na zakupy!

Prenumerujesz cyfrowo Magazyn Vege? To świetnie! Mamy dla Ciebie prezent od Zakwasowni – zniżkę na z…

czytaj więcej

Dieta i miłość idą w parze! Znamienne wyniki badań

Jeśli jesteście weganseksualni, to informujemy, że ponad połowa wegan w Wielkiej Brytanii podziela W…

czytaj więcej

UK: Zostań roślinożercą i zgarnij 50 tys. funtów!

Czy jeśli ktoś nie przeszedł dotąd na weganizm z powodu troski o zwierzęta, środowisko lub własne zd…

czytaj więcej

Mrozy zagrażają zwierzętom. Nie bądź obojętny!

Mrozy są śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt – alarmują fundacje prozwierzęce. I apelują, by staran…

czytaj więcej

Kim Kardashian wkracza w 2021 na diecie roślinnej. Beyond Meat:

Kim Kardashian West postanowiła na dobry początek 2021 roku zadbać ze szczególną troską o ciało i um…

czytaj więcej

Tysiące ludzi chcą wypróbować dietę roślinną w styczniu

Aż pół miliona osób zadeklarowało udział w Veganuary, czyli wyzwaniu polegającym na rozpoczęciu roku…

czytaj więcej
Facebook