[wppb-login]

Joga Festiwal. VII Górski Maraton Jogi w Wierchomli

Weronika Książek
Lipiec02/ 2019

7 dni, 120 godzin jogi, 15 godzin warsztatów tematycznych.

18-25 SIERPNIA 2019 r. spotykamy się na Joga Festiwalu. VII Górskim Maratonie Jogi w Wierchomli! W tym roku zaprosiliśmy do Wierchomli 15 nauczycieli jogi i wykładowców.

Podczas festiwalowego tygodnia planujemy ćwiczyć wzmacniającą i uzdrawiającą ducha i ciało jogę oraz spotykać się nie tylko z ekspertami zdrowego trybu życia, lecz także z ludźmi myślącymi i żyjącymi tak jak MY. Będzie to tydzień inspiracji, poszukiwań nowych pomysłów i zdobywania wiedzy, tydzień wypełniony pozytywną energią i wyciszającym odpoczynkiem. Tradycyjnie Festiwal zakończy się Górskim Maratonem Jogi, który organizujemy już po raz siódmy.

W tym roku ambasadorami wydarzenia są: Żaneta Geltz, Wiktor Morgulec, Katarzyna Enerlich, Olga Szemley oraz dr Marzanna Radziszewska-Konopka.

Nie bój się, że nie podołasz!

Festiwal Jogi organizujemy z myślą o wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jogą, oraz o tych, którzy praktykują ją już od dawna. Będzie można praktykować aż 10 rodzajów jogi; w większości podzielone na różne stopnie zaawansowania. Ćwiczenia jogi wzmacniają ciało, regulują oddech, poprawiają koncentrację i uwalniają od stresu. Joga Festiwal w Wierchomli to jedyne wydarzenie w Polsce, gdzie będzie można ćwiczyć pod okiem najlepszych i najbardziej doświadczonych nauczycieli jogi w kraju.

Zajęcia jogi poprowadzą:

• Wiktor Morgulec – joga Iyengara

• Katarzyna Enerlich – joga funkcjonalna

• Agnieszka Lasota – joga dla dzieci

• Michał Kudzia – Vinyasa Joga, Acro Joga

• Hanna Gryzińska – joga hormonalna, joga kręgosłupa

• Katarzyna Marcinkowska – Yin Joga, Vinyasa Joga

• Włodek Łagodzki – Maha Joga, joga klasyczna.

Tydzień spotkań ze znakomitymi gośćmi

Wbrew nazwie, Joga Festiwal to nie tylko joga. Podczas tygodnia spotkań ze znakomitymi Gośćmi dowiesz się wielu nowych, ciekawych i przydatnych rzeczy o, uogólniając, zdrowym trybie życia. Będą to wykłady, pokazy i warsztaty prowadzone przez najlepszych ekspertów w danej dziedzinie.

W programie m.in.:

• Yogattractive – pokaz naturalnego anti-agingu twarzy – poprowadzi autorka metody Olga Szemley

• KWADRANS DLA ZIEMI – 15 minut, które zmienia życie i przyszłość planety – poprowadzi Żaneta Geltz, redaktor naczelna pism HIPOALERGICZNI i HAPPY EVOLUTION

• Spokojny oddech, spokojny umysł – metoda Butejki w praktyce. Czyli dlaczego warto oddychać mniej – poprowadzi Anna Ryczek

• Koncert na Gongi i Misy Tybetańskie – poprowadzi Adam Lis

• Zielarstwo w praktyce „Co w trawie zdrowie daje” – poprowadzi Małgorzata Polańska – Kubiak, regionalna artystka i zielarka

• Warsztat Eko-DOM – poprowadzi Anna Pietrusza, zielarka, dyplomowana fitoterapeutka specjalizująca się w kosmetyce naturalnej

• ULTRAPROSTE naturalne przekąski i napoje pachnące ziołami i przyprawami – poprowadzi Agnieszka Majewska, blogerka „Gotuje nie truje”

• ŚWIADOME I ZDROWE ODŻYWIANIE – UWAŻNOŚĆ NA TALERZU” kuchnia wg 5 przemian – poprowadzi Marzena Andrzejewska, dietetyk i certyfikowany diet coach

• „Wytańcz Siebie” świadomość ciała poprzez taniec z elementami choreoterapia – poprowadzi Marzena Andrzejewska

• ORGANICZNE ŻYCIE – rolnictwo bez pestycydów, żywność bez syntetycznej chemii – spotkania z ekorolnikami poprowadzi Żaneta Geltz

• Wykład z dzieciny psychobiologii poprowadzi dr Marzanna Radziszewska-Konopka, Vedica Akademia Psychobiologii.

Ekorolnictwo – przyszłość Ziemi

VI edycja Joga Festiwalu
fot. Hotel Wierchomla SKI & SPA Resort

Jednym z tematów przewodnich tegorocznego Festiwalu będzie „ORGANICZNE ŻYCIE – rolnictwo bez pestycydów, żywność bez syntetycznej chemii”. Spotkanie z ekorolnikami: Moniką Styczek-Kuryluk i Robertem Kurylukiem, Justyną i Piotrem Muzykami z Cherry Tree oraz Martą Gładuń z Ogrodu Szambala poprowadzi Żaneta Geltz, redaktor naczelna pism HIPOALERGICZNI i HAPPY EVOLUTION, a dowiemy się na nim czym jest glifosat i co wspólnego mają z nim choroby autoimmunologiczne.

Będziemy również mówić o certyfikacji ekologicznej i rolnikach, którzy nie stosują pestycydów, o #ZeroWasteLife i #OrganicFood, czyli o tym, jak sprawić, by nasze dziecko miało dostęp do nieschemizowanej żywności, czystej gleby i wody.

VI edycja Joga Festiwalu, fot. Hotel Wierchomla SKI & SPA Resort

„Będziemy prezentować wartości związane z żywnością powstającą bez udziału syntetycznej chemii i dlaczego ma to związek z redukcją zapadalności na nowotwory i wiele innych chorób” – zapewnia Żaneta Geltz.

BEZPŁATNA SOBOTA 24 sierpnia będzie dniem OTWARTYM. Tego dnia odbędzie się VII GÓRSKI MARATON JOGI „108 POWITAŃ SŁOŃCA”. W tym dniu każdy nieodpłatnie może skorzystać ze wszystkich zajęć jogi, w tym tych przygotowujących do Maratonu Jogi, wziąć udział w VII Maratonie Jogi „108 Powitań Słońca”. „W sobotę odbędzie się również wspomniane spotkanie z ekorolnikami oraz wykład dr Marzanny Radziszewskiej – Konopka na temat psychobiologii. Te panele są również otwarte dla wszystkich” – zaprasza Magdalena Mroczka, organizatorka Festiwalu.

Czym jest górski maraton jogi?

To największe w Polsce tego rodzaju wydarzenie, które ma już kilkuletnią tradycję. Polega na wykonywaniu sekwencji ćwiczeń w niezwykle malowniczej scenerii Beskidu Sądeckiego. Wspólne ćwiczenia mają za zadanie zmotywować i ułatwić sprostanie wyzwaniu, jakim jest „108 powitań słońca”. Wydarzeniu towarzyszy idea zwolnienia, refleksji i zwrócenia uwagi zarówno do wewnątrz, jak i skierowanie pozytywnej intencji na zewnątrz.

Tegoroczne hasło Festiwalu brzmi „Joga ponad podziałami”, bo joga ma łączyć ludzi we wspólnym dążeniu do idealnego i zrównoważonego świata. W tym roku nową inicjatywą i punktem kulminacyjnym Maratonu będzie ułożenie napisu „YOGA” przez wszystkich uczestników. ?

O szczegółach można poczytać tutaj oraz na profilu facebookowym wydarzenia. Zapisy trwają tu.

Featured
Pies rozpozna, kiedy kłamiesz. Potwierdziły to badania Zwierzęta: niezawodne wsparcie dla osób z doświadczeniem chorób psychicznych Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2021 – chodźcie z nami! Pandemia dobra dla ptaków morskich. Miały wreszcie święty spokój Wakacje: sezon na porzucanie zwierząt egzotycznych Francja zakaże mielenia żywych kurcząt

Pies rozpozna, kiedy kłamiesz. Potwierdziły to badania

Eksperymenty naukowców z Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej (Vet Med Uni) w Wiedniu dowodzą, że ps…

czytaj więcej

Zwierzęta: niezawodne wsparcie dla osób z doświadczeniem chorób psychicznych

Czasopismo „BMC Psychiatry” opublikowało badania naukowców z Manchesteru. Jego wyniki wskazują na ni…

czytaj więcej

Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2021 – chodźcie z nami!

W sobotę 4 września w Warszawie w samo południe spod Pałacu Kultury i Nauki wyruszy uroczysty pochód…

czytaj więcej

Pandemia dobra dla ptaków morskich. Miały wreszcie święty spokój

Na angielskich Wyspach Farne populacje ptaków nadmorskich, takich jak np. rybitwy popielate, wykorzy…

czytaj więcej

Wakacje: sezon na porzucanie zwierząt egzotycznych

Jak wiadomo, latem wskaźnik porzuceń zwierząt domowych wzrasta o około 40 proc. Ale zwierzęta egzoty…

czytaj więcej

Francja zakaże mielenia żywych kurcząt

Jak donosi Reuters, od 2022 r. francuscy hodowcy będą musieli być wyposażeni w urządzenia do wykrywa…

czytaj więcej
Facebook