Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Joga Festiwal. VII Górski Maraton Jogi w Wierchomli

lipiec 02 2019

7 dni, 120 godzin jogi, 15 godzin warsztatów tematycznych.

18-25 SIERPNIA 2019 r. spotykamy się na Joga Festiwalu. VII Górskim Maratonie Jogi w Wierchomli! W tym roku zaprosiliśmy do Wierchomli 15 nauczycieli jogi i wykładowców.

Podczas festiwalowego tygodnia planujemy ćwiczyć wzmacniającą i uzdrawiającą ducha i ciało jogę oraz spotykać się nie tylko z ekspertami zdrowego trybu życia, lecz także z ludźmi myślącymi i żyjącymi tak jak MY. Będzie to tydzień inspiracji, poszukiwań nowych pomysłów i zdobywania wiedzy, tydzień wypełniony pozytywną energią i wyciszającym odpoczynkiem. Tradycyjnie Festiwal zakończy się Górskim Maratonem Jogi, który organizujemy już po raz siódmy.

W tym roku ambasadorami wydarzenia są: Żaneta Geltz, Wiktor Morgulec, Katarzyna Enerlich, Olga Szemley oraz dr Marzanna Radziszewska-Konopka.

Nie bój się, że nie podołasz!

Festiwal Jogi organizujemy z myślą o wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jogą, oraz o tych, którzy praktykują ją już od dawna. Będzie można praktykować aż 10 rodzajów jogi; w większości podzielone na różne stopnie zaawansowania. Ćwiczenia jogi wzmacniają ciało, regulują oddech, poprawiają koncentrację i uwalniają od stresu. Joga Festiwal w Wierchomli to jedyne wydarzenie w Polsce, gdzie będzie można ćwiczyć pod okiem najlepszych i najbardziej doświadczonych nauczycieli jogi w kraju.

Zajęcia jogi poprowadzą:

• Wiktor Morgulec – joga Iyengara

• Katarzyna Enerlich – joga funkcjonalna

• Agnieszka Lasota – joga dla dzieci

• Michał Kudzia – Vinyasa Joga, Acro Joga

• Hanna Gryzińska – joga hormonalna, joga kręgosłupa

• Katarzyna Marcinkowska – Yin Joga, Vinyasa Joga

• Włodek Łagodzki – Maha Joga, joga klasyczna.

Tydzień spotkań ze znakomitymi gośćmi

Wbrew nazwie, Joga Festiwal to nie tylko joga. Podczas tygodnia spotkań ze znakomitymi Gośćmi dowiesz się wielu nowych, ciekawych i przydatnych rzeczy o, uogólniając, zdrowym trybie życia. Będą to wykłady, pokazy i warsztaty prowadzone przez najlepszych ekspertów w danej dziedzinie.

W programie m.in.:

• Yogattractive – pokaz naturalnego anti-agingu twarzy – poprowadzi autorka metody Olga Szemley

• KWADRANS DLA ZIEMI – 15 minut, które zmienia życie i przyszłość planety – poprowadzi Żaneta Geltz, redaktor naczelna pism HIPOALERGICZNI i HAPPY EVOLUTION

• Spokojny oddech, spokojny umysł – metoda Butejki w praktyce. Czyli dlaczego warto oddychać mniej – poprowadzi Anna Ryczek

• Koncert na Gongi i Misy Tybetańskie – poprowadzi Adam Lis

• Zielarstwo w praktyce „Co w trawie zdrowie daje” – poprowadzi Małgorzata Polańska – Kubiak, regionalna artystka i zielarka

• Warsztat Eko-DOM – poprowadzi Anna Pietrusza, zielarka, dyplomowana fitoterapeutka specjalizująca się w kosmetyce naturalnej

• ULTRAPROSTE naturalne przekąski i napoje pachnące ziołami i przyprawami – poprowadzi Agnieszka Majewska, blogerka „Gotuje nie truje”

• ŚWIADOME I ZDROWE ODŻYWIANIE – UWAŻNOŚĆ NA TALERZU” kuchnia wg 5 przemian – poprowadzi Marzena Andrzejewska, dietetyk i certyfikowany diet coach

• „Wytańcz Siebie” świadomość ciała poprzez taniec z elementami choreoterapia – poprowadzi Marzena Andrzejewska

• ORGANICZNE ŻYCIE – rolnictwo bez pestycydów, żywność bez syntetycznej chemii – spotkania z ekorolnikami poprowadzi Żaneta Geltz

• Wykład z dzieciny psychobiologii poprowadzi dr Marzanna Radziszewska-Konopka, Vedica Akademia Psychobiologii.

Ekorolnictwo – przyszłość Ziemi

VI edycja Joga Festiwalu
fot. Hotel Wierchomla SKI & SPA Resort

Jednym z tematów przewodnich tegorocznego Festiwalu będzie „ORGANICZNE ŻYCIE – rolnictwo bez pestycydów, żywność bez syntetycznej chemii”. Spotkanie z ekorolnikami: Moniką Styczek-Kuryluk i Robertem Kurylukiem, Justyną i Piotrem Muzykami z Cherry Tree oraz Martą Gładuń z Ogrodu Szambala poprowadzi Żaneta Geltz, redaktor naczelna pism HIPOALERGICZNI i HAPPY EVOLUTION, a dowiemy się na nim czym jest glifosat i co wspólnego mają z nim choroby autoimmunologiczne.

Będziemy również mówić o certyfikacji ekologicznej i rolnikach, którzy nie stosują pestycydów, o #ZeroWasteLife i #OrganicFood, czyli o tym, jak sprawić, by nasze dziecko miało dostęp do nieschemizowanej żywności, czystej gleby i wody.

VI edycja Joga Festiwalu, fot. Hotel Wierchomla SKI & SPA Resort

„Będziemy prezentować wartości związane z żywnością powstającą bez udziału syntetycznej chemii i dlaczego ma to związek z redukcją zapadalności na nowotwory i wiele innych chorób” – zapewnia Żaneta Geltz.

BEZPŁATNA SOBOTA 24 sierpnia będzie dniem OTWARTYM. Tego dnia odbędzie się VII GÓRSKI MARATON JOGI „108 POWITAŃ SŁOŃCA”. W tym dniu każdy nieodpłatnie może skorzystać ze wszystkich zajęć jogi, w tym tych przygotowujących do Maratonu Jogi, wziąć udział w VII Maratonie Jogi „108 Powitań Słońca”. „W sobotę odbędzie się również wspomniane spotkanie z ekorolnikami oraz wykład dr Marzanny Radziszewskiej – Konopka na temat psychobiologii. Te panele są również otwarte dla wszystkich” – zaprasza Magdalena Mroczka, organizatorka Festiwalu.

Czym jest górski maraton jogi?

To największe w Polsce tego rodzaju wydarzenie, które ma już kilkuletnią tradycję. Polega na wykonywaniu sekwencji ćwiczeń w niezwykle malowniczej scenerii Beskidu Sądeckiego. Wspólne ćwiczenia mają za zadanie zmotywować i ułatwić sprostanie wyzwaniu, jakim jest „108 powitań słońca”. Wydarzeniu towarzyszy idea zwolnienia, refleksji i zwrócenia uwagi zarówno do wewnątrz, jak i skierowanie pozytywnej intencji na zewnątrz.

Tegoroczne hasło Festiwalu brzmi „Joga ponad podziałami”, bo joga ma łączyć ludzi we wspólnym dążeniu do idealnego i zrównoważonego świata. W tym roku nową inicjatywą i punktem kulminacyjnym Maratonu będzie ułożenie napisu „YOGA” przez wszystkich uczestników. ?

O szczegółach można poczytać tutaj oraz na profilu facebookowym wydarzenia. Zapisy trwają tu.