Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Drugi kongres Bądź integralny w zdrowiu

styczeń 17 2019

Fundacja Małgosi Braunek Bądź już 9 lutego organizuje drugi Kongres Medycyny Integralnej „Bądź integralny w zdrowiu. Prewencja i leczenie chorób przewlekłych”. Wystąpią eksperci z USA, Izraela oraz Polski. Nadrzędnym celem Kongresu jest wyjaśnienie, na czym polegają medycyna integralna i holistyczne podejście do zdrowia. Program obejmuje aktualne tematy związane z medycyną i zintegrowanymi metodami leczenia, prewencją chorób przewlekłych i promocją zdrowia. Magazyn Vege jest patronem medialnym wydarzenia.

Fundacja „Bądź” działa na rzecz popularyzacji i rozwoju medycyny integralnej w Polsce. Podejście Fundacji zainspirowane jest filozofią życia Małgosi Braunek i jej osobistym doświadczeniem choroby nowotworowej. Fundacja inicjuje i wspiera współpracę przedstawicieli różnych dziedzin medycyny przez szerzenie merytorycznej, wiarygodnej wiedzy o medycynie zintegrowanej. Jej nadrzędnym celem jest zachęcanie lekarzy oraz pacjentów, by na leczenie patrzeć w sposób holistyczny. Fundacja bierze również udział w pracach nad reformą medycyny onkologicznej w Polsce, począwszy od profilaktyki przez zintegrowane metody leczenia po rekonwalescencję i zapobieganie nawrotom choroby.

Medycyna integralna to praktyka medyczna mająca na celu utrzymanie zdrowia w jak najlepszym stanie. Traktuje człowieka całościowo, uwzględniając – zarówno w leczeniu, jak i profilaktyce zdrowotnej – wpływ umysłu, duchowości i emocji na ciało. Potwierdza też znaczenie relacji między lekarzem i pacjentem. Podejście integralne wykorzystuje połączenie najlepszych terapii medycyny konwencjonalnej z rzetelnymi, naukowo zbadanymi metodami niekonwencjonalnymi w celu osiągnięcia optymalnego zdrowia i leczenia. Rozumiejąc, że ciało i umysł są ze sobą połączone, możemy w pełni świadomie wpływać na nasze zdrowie, kompleksowo leczyć i zapobiegać chorobom. Wierzymy, że integralne podejście w medycynie jest przyszłością, a holistyczne podejście do zdrowia powinno być podstawą opieki zdrowotnej. Tak postrzeganą „medycynę przyszłości” uczyniliśmy przewodnim tematem tegorocznego wydarzenia. Dokąd zmierzamy? Jakie zmiany nas czekają? Jak najbardziej efektywnie dbać o swoje zdrowie? Zapraszamy do poszukiwania odpowiedzi na te pytania razem z nami.

Orina Krajewska, prezes Fundacji

Kongres składa się z trzech części: wykładowej, debaty oraz warsztatów. Spotkanie prelegentów poprowadzi dziennikarka Agnieszka Cegielska. Część wykładową rozpocznie dr Yair Maimon, który wygłosi wykład Medycyna przyszłości w oparciu o 3000 lat doświadczeń.
Debatę poprowadzi Żaneta Geltz, redaktor naczelna magazynu Hipoalergiczni. Wśród poruszanych tematów na warsztatach znajdą się czynniki środowiskowe (z dr Elżbietą Dudzińską omówimy problem zanieczyszczenia powietrza), Małgorzata Jakubczak poprowadzi warsztat mindfulness, Kasia Bem nauczy prawidłowego oddychania oraz zaprezentuje proste metody relaksacji i radzenia sobie ze stresem, natomiast dr Danuta Myłek omówi temat alergii i żywienia.

Kongres odbędzie się 9 lutego 2019 r. w godz. 8:30-18:15 w Centrum Konferencyjnym Muzeum POLIN.

Szczegóły: www.fundacjabadz.pl