[wppb-login]

Jak nie umrzeć przedwcześnie. Przepisy – premiera książki

Redakcja Vege
Listopad28/ 2018

Jak nie umrzeć przedwcześnie. Przepisy to kontynuacja międzynarodowego bestsellera Michaela Gregera, uznanego specjalisty z zakresu zdrowego odżywiania. Magazyn Vege został jej patronem medialnym.


W nowej książce Michael Greger udowadnia, że wielu chorób można uniknąć lub odwrócić ich postęp za pomocą diety opartej o produkty roślinne. Tym razem poza prezentacją naukowych dowodów na jej skuteczność autor spełnia prośby czytelników i przedstawia ponad sto praktycznych, bogato ilustrowanych przepisów na pyszne dania, przekąski i napoje. Wszystkie potrawy zawierają składniki z Codziennego Tuzina – listy najzdrowszych produktów stworzonej przez autora.

dr Michael Greger

Choroba wieńcowa, rak płuc, astma, udar mózgu, nowotwory jelita grubego i trzustki to najczęstsze powody śmierci. Co roku w samych Stanach Zjednoczonych umiera na nie ponad milion osób. Prawdopodobieństwo, że te choroby dotkną także nas, jest bardzo duże. Greger jako pierwszy pokazuje, jak zminimalizować lub całkiem wyeliminować to ryzyko.
W książce doktor analizuje piętnaście najgroźniejszych grup chorób. Opierając się na tysiącach wyników badań, a także wieloletnim doświadczeniu, dla każdego przykładu przygotowuje listę czynników sprzyjających zachorowaniu. Dopiero wtedy jest w stanie w naukowy, ale zrozumiały dla odbiorcy sposób podać konkretne rozwiązania. Tworzy proste narzędzia, dzięki którym możemy skutecznie przedłużyć życie za pomocą codziennych działań głównie opartych o sposób odżywiania. Tym właśnie książka różni się od wszystkich wcześniejszych pozycji.

Jak nie umrzeć przedwcześnie. Przepisy to bezcenne kompendium wiedzy dla każdego, kto myśli o swoim zdrowiu, a także dla wszystkich innych – choćby tych, którzy niepokoją się, że odziedziczyli choroby po przodkach, albo tych, którzy po prostu chcą, by ich sposób odżywiania sprzyjał zdrowiu i długowieczności. Model doktora Gregera pozwala szybko wybrać najzdrowszą opcję oraz listę, która pomoże wybrać składniki uznane za najistotniejsze w optymalnej diecie. Osobom, u których już zdiagnozowano jedną z opisanych chorób, zawarte w książce informacje mogą uratować życie. Doktor Greger podaje przykłady, gdy szybkie działanie zupełnie wyeliminowało ryzyko śmierci.
Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca.

Komentarze

Featured
Harrison Ford odstawił nabiał oraz większość mięsa Masakra śpiących jeży w Gorzowie. Zginęły 14 lutego Chiny: aplikacja pomoże weganizować restauracje Za 50 lat może zniknąć 1/3 gatunków roślin i zwierząt na Ziemi Znacie kota Wrocka? Pomaga zarządzać miastem Parlament Europejski zjednoczony w sprawie zwierząt

Harrison Ford odstawił nabiał oraz większość mięsa

Aktor, który był ostatnio gościem w talk show Ellen DeGeneres (która niedawno sama odstawiła mięso),…

czytaj więcej

Masakra śpiących jeży w Gorzowie. Zginęły 14 lutego

Miasto zleciło firmie zewnętrznej uporządkowanie fragmentu terenu, na którym kiedyś znajdował się sa…

czytaj więcej

Chiny: aplikacja pomoże weganizować restauracje

Aplikacja Pay a Vegan, która zostanie uruchomiona w czerwcu w Chinach, będzie zwracać każdemu z użyt…

czytaj więcej

Za 50 lat może zniknąć 1/3 gatunków roślin i zwierząt na Ziemi

Naukowcy z Uniwersytetu w Arizonie, którzy stworzyli tzw. prognozę wymierania do 2070 roku.

Wedłu…

czytaj więcej

Znacie kota Wrocka? Pomaga zarządzać miastem

To honorowy „pracownik” wrocławskiego ratusza. Prezydent miasta, Jacek Sutryk, przygarnął go rok tem…

czytaj więcej

Parlament Europejski zjednoczony w sprawie zwierząt

Właśnie przyjęto rezolucję, dotyczącą konieczności wprowadzenia obowiązkowego unijnego systemu ident…

czytaj więcej
Facebook
Facebook By Weblizar Powered By Weblizar