[wppb-login]

Jak nie umrzeć przedwcześnie. Przepisy – premiera książki

Redakcja Vege
Listopad28/ 2018

Jak nie umrzeć przedwcześnie. Przepisy to kontynuacja międzynarodowego bestsellera Michaela Gregera, uznanego specjalisty z zakresu zdrowego odżywiania. Magazyn Vege został jej patronem medialnym.


W nowej książce Michael Greger udowadnia, że wielu chorób można uniknąć lub odwrócić ich postęp za pomocą diety opartej o produkty roślinne. Tym razem poza prezentacją naukowych dowodów na jej skuteczność autor spełnia prośby czytelników i przedstawia ponad sto praktycznych, bogato ilustrowanych przepisów na pyszne dania, przekąski i napoje. Wszystkie potrawy zawierają składniki z Codziennego Tuzina – listy najzdrowszych produktów stworzonej przez autora.

dr Michael Greger

Choroba wieńcowa, rak płuc, astma, udar mózgu, nowotwory jelita grubego i trzustki to najczęstsze powody śmierci. Co roku w samych Stanach Zjednoczonych umiera na nie ponad milion osób. Prawdopodobieństwo, że te choroby dotkną także nas, jest bardzo duże. Greger jako pierwszy pokazuje, jak zminimalizować lub całkiem wyeliminować to ryzyko.
W książce doktor analizuje piętnaście najgroźniejszych grup chorób. Opierając się na tysiącach wyników badań, a także wieloletnim doświadczeniu, dla każdego przykładu przygotowuje listę czynników sprzyjających zachorowaniu. Dopiero wtedy jest w stanie w naukowy, ale zrozumiały dla odbiorcy sposób podać konkretne rozwiązania. Tworzy proste narzędzia, dzięki którym możemy skutecznie przedłużyć życie za pomocą codziennych działań głównie opartych o sposób odżywiania. Tym właśnie książka różni się od wszystkich wcześniejszych pozycji.

Jak nie umrzeć przedwcześnie. Przepisy to bezcenne kompendium wiedzy dla każdego, kto myśli o swoim zdrowiu, a także dla wszystkich innych – choćby tych, którzy niepokoją się, że odziedziczyli choroby po przodkach, albo tych, którzy po prostu chcą, by ich sposób odżywiania sprzyjał zdrowiu i długowieczności. Model doktora Gregera pozwala szybko wybrać najzdrowszą opcję oraz listę, która pomoże wybrać składniki uznane za najistotniejsze w optymalnej diecie. Osobom, u których już zdiagnozowano jedną z opisanych chorób, zawarte w książce informacje mogą uratować życie. Doktor Greger podaje przykłady, gdy szybkie działanie zupełnie wyeliminowało ryzyko śmierci.
Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca.

Featured
Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie nad końmi Czy państwo poradzi sobie z ratowaniem zwierząt? 10. Urodziny Vege Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium] Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje Izrael przeciwko futrom

Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie nad końmi

To pierwszy taki wyrok w sprawie koni z Morskiego Oka. 2 mężczyzn zostało prawomocnie skazanych za z…

czytaj więcej

Czy państwo poradzi sobie z ratowaniem zwierząt?

Te zwierzęta umarłyby w męczarniach gdyby nie pomoc organizacji. Czy państwowa służba będzie w stani…

czytaj więcej

10. Urodziny Vege

Magazyn Vege kończy 10 lat!
Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji!
[Pobierz darmow…

czytaj więcej

Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium]

Jedliście ostatnio wegańskiego burgera? A może pasztet z ciecierzycy? Pijecie rano kawę z mlekiem so…

czytaj więcej

Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje

Firma Vegan Finest Foods ogłosiła stworzenie nowej linii pod marką Vegan ZeaStar.

Od początku paź…

czytaj więcej

Izrael przeciwko futrom

Wykorzystywanie futer i skór w modzie jest niemoralne – mówi izraelska minister ochrony środowiska.

czytaj więcej
Facebook