[wppb-login]

Jak nie umrzeć przedwcześnie. Przepisy – premiera książki

Redakcja Vege
Listopad28/ 2018

Jak nie umrzeć przedwcześnie. Przepisy to kontynuacja międzynarodowego bestsellera Michaela Gregera, uznanego specjalisty z zakresu zdrowego odżywiania. Magazyn Vege został jej patronem medialnym.


W nowej książce Michael Greger udowadnia, że wielu chorób można uniknąć lub odwrócić ich postęp za pomocą diety opartej o produkty roślinne. Tym razem poza prezentacją naukowych dowodów na jej skuteczność autor spełnia prośby czytelników i przedstawia ponad sto praktycznych, bogato ilustrowanych przepisów na pyszne dania, przekąski i napoje. Wszystkie potrawy zawierają składniki z Codziennego Tuzina – listy najzdrowszych produktów stworzonej przez autora.

dr Michael Greger

Choroba wieńcowa, rak płuc, astma, udar mózgu, nowotwory jelita grubego i trzustki to najczęstsze powody śmierci. Co roku w samych Stanach Zjednoczonych umiera na nie ponad milion osób. Prawdopodobieństwo, że te choroby dotkną także nas, jest bardzo duże. Greger jako pierwszy pokazuje, jak zminimalizować lub całkiem wyeliminować to ryzyko.
W książce doktor analizuje piętnaście najgroźniejszych grup chorób. Opierając się na tysiącach wyników badań, a także wieloletnim doświadczeniu, dla każdego przykładu przygotowuje listę czynników sprzyjających zachorowaniu. Dopiero wtedy jest w stanie w naukowy, ale zrozumiały dla odbiorcy sposób podać konkretne rozwiązania. Tworzy proste narzędzia, dzięki którym możemy skutecznie przedłużyć życie za pomocą codziennych działań głównie opartych o sposób odżywiania. Tym właśnie książka różni się od wszystkich wcześniejszych pozycji.

Jak nie umrzeć przedwcześnie. Przepisy to bezcenne kompendium wiedzy dla każdego, kto myśli o swoim zdrowiu, a także dla wszystkich innych – choćby tych, którzy niepokoją się, że odziedziczyli choroby po przodkach, albo tych, którzy po prostu chcą, by ich sposób odżywiania sprzyjał zdrowiu i długowieczności. Model doktora Gregera pozwala szybko wybrać najzdrowszą opcję oraz listę, która pomoże wybrać składniki uznane za najistotniejsze w optymalnej diecie. Osobom, u których już zdiagnozowano jedną z opisanych chorób, zawarte w książce informacje mogą uratować życie. Doktor Greger podaje przykłady, gdy szybkie działanie zupełnie wyeliminowało ryzyko śmierci.
Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca.

Komentarze

Featured
500 gatunków zwierząt lądowych na wymarciu. Za 20 lat mogą zniknąć przeczytasz w numerze 6/2020 Naprawdę dobra zmiana Co wyrasta z Brzydkiego Kaczątka Jeszcze będzie normalnie? państwo w liczbie mnogiej

500 gatunków zwierząt lądowych na wymarciu. Za 20 lat mogą zniknąć

Dokładnie tyle samo gatunków zniknęło na przestrzeni całego XX wieku. „Gdyby ludzie nie istnieli ten…

czytaj więcej

przeczytasz w numerze 6/2020

Nowy numer już w kioskach! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy:

po nowemu – można żyć inaczej n…

czytaj więcej

Naprawdę dobra zmiana

Naukowcy namawiają, aby w czasach zarazy przejść na dietę roślinną, a Amerykanie masowo wykupują ze …

czytaj więcej

Co wyrasta z Brzydkiego Kaczątka

Łabędź to symbol poetów, muz i miłości, obecny w kulturze już od starożytności. Za sprawą popularnej…

czytaj więcej

Jeszcze będzie normalnie?

Niechby się to już skończyło! Mnie najbardziej brakuje możliwości zwykłej przechadzki, wyjścia na mi…

czytaj więcej

państwo w liczbie mnogiej

Chiny to jedna z najstarszych cywilizacji świata, której historię czyta się momentami jak baśń, a mo…

czytaj więcej
Facebook