[wppb-login]

Magazyn Vege listopad 2018: konkursy

Redakcja Vege
Listopad02/ 2018

W listopadowym numerze magazynu Vege mamy dla Was aż dwa konkursy z książkowymi nagrodami! Czekają na Was „Osobowość na talerzu” oraz „Vegan freak”.

Osobowość na talerzu. Kim są zwierzęta, które zjadamy to książka Barbary J. King, w której autorka stara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego niektóre zwierzęta lądują na naszych talerzach, a inne uważamy za swoich najlepszych przyjaciół. W świadomości większości ludzi zwierzęta takie jak kurczak, świnia czy krowa istnieją przede wszystkim jako serwowane podczas posiłków mięso. Barbara J. King postanowiła to zmienić i w swojej książce pokazuje również ich odmienne, ciekawsze, chociaż z perspektywy mięsożerców także niewygodne oblicze. Prezentuje je jako zwierzęta inteligentne, niepozbawione uczuć i emocji, a nawet posiadające osobowość. Dowodzi tego, przytaczając wyniki najnowszych badań naukowych, a także wzbogacając swój wywód zadziwiającymi i zarazem wzruszającymi anegdotami. Autorka nie zamierza przy tym skłaniać czytelników do przejścia na weganizm – zaprasza jednak do zastanowienia nad własnymi postawami wobec jedzenia mięsa i jego skutkami dla planety.

Jeśli chcielibyście, żeby Osobowość na talerzu znalazła się w Waszym księgozbiorze, ułóżcie wierszyk o tym, jaki jest Wasz zwierzak – jak wygląda, co lubi, jak spędza czas… Czekają na Was trzy egzemplarze książki! Regulamin konkursu jest dostępny tutaj.

Autorzy książki Vegan freak, Bob i Jenna Torres, to weganie z wieloletnim doświadczeniem, którzy w latach 2005–2009 prowadzili podcast veganfreakradio.com, wydawnictwo Tofu Hound Press oraz aktywną działalność mającą na celu popularyzację weganizmu nie tylko w Stanach Zjednoczonych. W książce wyjaśniają, na czym polega abolicjonistyczna teoria praw zwierząt, a przy okazji stroją sobie żarty z czego tylko się da, nie oszczędzając przy tym ani swojej rodziny, ani powszechnie szanowanych osobistości czy międzynarodowych organizacji, ani samych siebie.

Aby zdobyć jeden z trzech egzemplarzy książki Vegan freak. Jak być weganinem w niewegańskim świecie, wyślijcie nam zdjęcie, na którym robicie coś szalonego i związanego z byciem na diecie roślinnej. Regulamin znajdziecie tu.

Odpowiedzi wysyłajcie na adres odpowiedz@vege.com.pl do 30 listopada 2018 roku.

Komentarze

Featured
Szkocja wprowadzi surowsze kary za znęcanie się nad zwierzętami? 500 gatunków zwierząt lądowych na wymarciu. Za 20 lat mogą zniknąć przeczytasz w numerze 6/2020 Naprawdę dobra zmiana Co wyrasta z Brzydkiego Kaczątka Jeszcze będzie normalnie?

Szkocja wprowadzi surowsze kary za znęcanie się nad zwierzętami?

Szkocka Partia Pracy zaproponowała projekt ustawy zaostrzający kary za znęcanie się nad zwierzętami….

czytaj więcej

500 gatunków zwierząt lądowych na wymarciu. Za 20 lat mogą zniknąć

Dokładnie tyle samo gatunków zniknęło na przestrzeni całego XX wieku. „Gdyby ludzie nie istnieli ten…

czytaj więcej

przeczytasz w numerze 6/2020

Nowy numer już w kioskach! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy:

po nowemu – można żyć inaczej n…

czytaj więcej

Naprawdę dobra zmiana

Naukowcy namawiają, aby w czasach zarazy przejść na dietę roślinną, a Amerykanie masowo wykupują ze …

czytaj więcej

Co wyrasta z Brzydkiego Kaczątka

Łabędź to symbol poetów, muz i miłości, obecny w kulturze już od starożytności. Za sprawą popularnej…

czytaj więcej

Jeszcze będzie normalnie?

Niechby się to już skończyło! Mnie najbardziej brakuje możliwości zwykłej przechadzki, wyjścia na mi…

czytaj więcej
Facebook