[wppb-login]

Magazyn Vege listopad 2018: konkursy

Redakcja Vege
Listopad02/ 2018

W listopadowym numerze magazynu Vege mamy dla Was aż dwa konkursy z książkowymi nagrodami! Czekają na Was „Osobowość na talerzu” oraz „Vegan freak”.

Osobowość na talerzu. Kim są zwierzęta, które zjadamy to książka Barbary J. King, w której autorka stara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego niektóre zwierzęta lądują na naszych talerzach, a inne uważamy za swoich najlepszych przyjaciół. W świadomości większości ludzi zwierzęta takie jak kurczak, świnia czy krowa istnieją przede wszystkim jako serwowane podczas posiłków mięso. Barbara J. King postanowiła to zmienić i w swojej książce pokazuje również ich odmienne, ciekawsze, chociaż z perspektywy mięsożerców także niewygodne oblicze. Prezentuje je jako zwierzęta inteligentne, niepozbawione uczuć i emocji, a nawet posiadające osobowość. Dowodzi tego, przytaczając wyniki najnowszych badań naukowych, a także wzbogacając swój wywód zadziwiającymi i zarazem wzruszającymi anegdotami. Autorka nie zamierza przy tym skłaniać czytelników do przejścia na weganizm – zaprasza jednak do zastanowienia nad własnymi postawami wobec jedzenia mięsa i jego skutkami dla planety.

Jeśli chcielibyście, żeby Osobowość na talerzu znalazła się w Waszym księgozbiorze, ułóżcie wierszyk o tym, jaki jest Wasz zwierzak – jak wygląda, co lubi, jak spędza czas… Czekają na Was trzy egzemplarze książki! Regulamin konkursu jest dostępny tutaj.

Autorzy książki Vegan freak, Bob i Jenna Torres, to weganie z wieloletnim doświadczeniem, którzy w latach 2005–2009 prowadzili podcast veganfreakradio.com, wydawnictwo Tofu Hound Press oraz aktywną działalność mającą na celu popularyzację weganizmu nie tylko w Stanach Zjednoczonych. W książce wyjaśniają, na czym polega abolicjonistyczna teoria praw zwierząt, a przy okazji stroją sobie żarty z czego tylko się da, nie oszczędzając przy tym ani swojej rodziny, ani powszechnie szanowanych osobistości czy międzynarodowych organizacji, ani samych siebie.

Aby zdobyć jeden z trzech egzemplarzy książki Vegan freak. Jak być weganinem w niewegańskim świecie, wyślijcie nam zdjęcie, na którym robicie coś szalonego i związanego z byciem na diecie roślinnej. Regulamin znajdziecie tu.

Odpowiedzi wysyłajcie na adres odpowiedz@vege.com.pl do 30 listopada 2018 roku.

Featured
Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie nad końmi Czy państwo poradzi sobie z ratowaniem zwierząt? 10. Urodziny Vege Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium] Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje Izrael przeciwko futrom

Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie nad końmi

To pierwszy taki wyrok w sprawie koni z Morskiego Oka. 2 mężczyzn zostało prawomocnie skazanych za z…

czytaj więcej

Czy państwo poradzi sobie z ratowaniem zwierząt?

Te zwierzęta umarłyby w męczarniach gdyby nie pomoc organizacji. Czy państwowa służba będzie w stani…

czytaj więcej

10. Urodziny Vege

Magazyn Vege kończy 10 lat!
Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji!
[Pobierz darmow…

czytaj więcej

Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium]

Jedliście ostatnio wegańskiego burgera? A może pasztet z ciecierzycy? Pijecie rano kawę z mlekiem so…

czytaj więcej

Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje

Firma Vegan Finest Foods ogłosiła stworzenie nowej linii pod marką Vegan ZeaStar.

Od początku paź…

czytaj więcej

Izrael przeciwko futrom

Wykorzystywanie futer i skór w modzie jest niemoralne – mówi izraelska minister ochrony środowiska.

czytaj więcej
Facebook