[wppb-login]

Magazyn Vege listopad 2018: konkursy

Redakcja Vege
Listopad02/ 2018

W listopadowym numerze magazynu Vege mamy dla Was aż dwa konkursy z książkowymi nagrodami! Czekają na Was „Osobowość na talerzu” oraz „Vegan freak”.

Osobowość na talerzu. Kim są zwierzęta, które zjadamy to książka Barbary J. King, w której autorka stara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego niektóre zwierzęta lądują na naszych talerzach, a inne uważamy za swoich najlepszych przyjaciół. W świadomości większości ludzi zwierzęta takie jak kurczak, świnia czy krowa istnieją przede wszystkim jako serwowane podczas posiłków mięso. Barbara J. King postanowiła to zmienić i w swojej książce pokazuje również ich odmienne, ciekawsze, chociaż z perspektywy mięsożerców także niewygodne oblicze. Prezentuje je jako zwierzęta inteligentne, niepozbawione uczuć i emocji, a nawet posiadające osobowość. Dowodzi tego, przytaczając wyniki najnowszych badań naukowych, a także wzbogacając swój wywód zadziwiającymi i zarazem wzruszającymi anegdotami. Autorka nie zamierza przy tym skłaniać czytelników do przejścia na weganizm – zaprasza jednak do zastanowienia nad własnymi postawami wobec jedzenia mięsa i jego skutkami dla planety.

Jeśli chcielibyście, żeby Osobowość na talerzu znalazła się w Waszym księgozbiorze, ułóżcie wierszyk o tym, jaki jest Wasz zwierzak – jak wygląda, co lubi, jak spędza czas… Czekają na Was trzy egzemplarze książki! Regulamin konkursu jest dostępny tutaj.

Autorzy książki Vegan freak, Bob i Jenna Torres, to weganie z wieloletnim doświadczeniem, którzy w latach 2005–2009 prowadzili podcast veganfreakradio.com, wydawnictwo Tofu Hound Press oraz aktywną działalność mającą na celu popularyzację weganizmu nie tylko w Stanach Zjednoczonych. W książce wyjaśniają, na czym polega abolicjonistyczna teoria praw zwierząt, a przy okazji stroją sobie żarty z czego tylko się da, nie oszczędzając przy tym ani swojej rodziny, ani powszechnie szanowanych osobistości czy międzynarodowych organizacji, ani samych siebie.

Aby zdobyć jeden z trzech egzemplarzy książki Vegan freak. Jak być weganinem w niewegańskim świecie, wyślijcie nam zdjęcie, na którym robicie coś szalonego i związanego z byciem na diecie roślinnej. Regulamin znajdziecie tu.

Odpowiedzi wysyłajcie na adres odpowiedz@vege.com.pl do 30 listopada 2018 roku.

Featured
Ziemia straci swoje "zielone płuca" do 2050 r. Belgijski serial „Familie” został ukarany grzywną za… wątek wegański Gwiazdka Michelin dla wegańskiego lokalu we Francji! Zakwasownia stawia zniżki dla prenumeratorów Vege! Ruszaj na zakupy! Dieta i miłość idą w parze! Znamienne wyniki badań UK: Zostań roślinożercą i zgarnij 50 tys. funtów!

Ziemia straci swoje "zielone płuca" do 2050 r.

Portal National Geographic powołuje się na najnowsze badanie Science Advances, z którego wynika, że …

czytaj więcej

Belgijski serial „Familie” został ukarany grzywną za… wątek wegański

Wątek diety roślinnej został wkomponowany w historię jednego z głównych bohaterów, ZJefa, który prow…

czytaj więcej

Gwiazdka Michelin dla wegańskiego lokalu we Francji!

Czy można zjeść wegańskie dania we francuskiej restauracji na światowym poziomie? Oui!

ONA (od: n…

czytaj więcej

Zakwasownia stawia zniżki dla prenumeratorów Vege! Ruszaj na zakupy!

Prenumerujesz cyfrowo Magazyn Vege? To świetnie! Mamy dla Ciebie prezent od Zakwasowni – zniżkę na z…

czytaj więcej

Dieta i miłość idą w parze! Znamienne wyniki badań

Jeśli jesteście weganseksualni, to informujemy, że ponad połowa wegan w Wielkiej Brytanii podziela W…

czytaj więcej

UK: Zostań roślinożercą i zgarnij 50 tys. funtów!

Czy jeśli ktoś nie przeszedł dotąd na weganizm z powodu troski o zwierzęta, środowisko lub własne zd…

czytaj więcej
Facebook