Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

Premiera książki Vegan Freak

październik 10 2018

W lipcu 2018 roku nakładem łódzkiego wydawnictwa Studio Koloru ukazała się książka pod tytułem Vegan Freak. Jak być weganinem w niewegańskim świecie. Jej autorzy, Bob i Jenna Torres to weganie z wieloletnim doświadczeniem, którzy w latach 2005–2009 prowadzili wegański podcast veganfreakradio.com, wegańskie wydawnictwo Tofu Hound Press oraz aktywną działalność mającą na celu popularyzację weganizmu w Stanach Zjednoczonych i nie tylko.

Vegan Freak to książka, która w przystępny sposób wyjaśnia, na czym polega abolicjonistyczna teoria praw zwierząt. Autorzy dowodzą w niej, że istotą weganizmu nie jest walka o poprawę warunków zniewolenia i łagodniejszą śmierć zwierząt, ale o uznanie ich prawa do życia i wolności.
Książka wszędzie tam, gdzie to możliwe, utrzymana jest jednak w lekkim tonie. Bob i Jenna Torres stroją sobie żarty z czego tylko się da, nie oszczędzając przy tym ani swojej rodziny, ani powszechnie szanowanych osobistości czy międzynarodowych organizacji, ani samych siebie.

Jesteś weganinem z długim stażem i weganizm doskonale sprawdza Ci się w codziennym życiu, ale nadal powoduje dyskomfort w sytuacjach towarzyskich? Dopiero wchodzisz na wegańską ścieżkę i nie bardzo wiesz, jak to wszystko pojąć? Chcesz przestać jeść produkty odzwierzęce, ale nie masz serca powiedzieć o tym mamie? A może po prostu chcesz lepiej zrozumieć, o co chodzi weganom? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj tę książkę! Bob i Jenna Torres podpowiedzą Ci w niej, jak poradzić sobie w niezręcznych sytuacjach, dlaczego przy podejmowaniu codziennych decyzji konsumenckich nie warto iść na kompromis oraz jak w niewegańskim świecie pozostać wiernym wegańskim przekonaniom i nie zwariować. Kiedy skończysz czytać, na pewno będziesz wiedzieć, co i jak. Przede wszystkim jednak będziesz mieć pewność, że weganie to nie jest zgraja społecznie nieprzystosowanych dziwaków, ale rosnąca w siłę ogólnoświatowa społeczność ludzi przekonanych o tym, że wszystkie czujące istoty, w tym zwierzęta, mają prawo do wolności i życia w zgodzie z własną naturą.

Tak do lektury zachęca Małgorzata Rykowska z wydawnictwa Studio Koloru.

Spodziewajcie się niedługo niespodzianki z Vegan freak!