[wppb-login]

Konkurs smakosza

Magda Buszko
czerwiec05/ 2018

Drugi konkurs, który magazyn Vege przygotował w czerwcu dla swoich czytelników, na pewno docenią pasjonaci gotowania, kolekcjonerzy książek kucharskich i fani pewnego blogera, którego wegańskie przepisy krążą po internecie i przekonują coraz większe grupy osób, że dieta roślinna jest pyszna. O kim mowa?

Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że Przemysław Ignaszewski, autor bloga vegenerat-biegowy.pl zaczyna prace nad drugą książką z przepisami, nie mogliśmy się doczekać, aż ją zobaczymy. „Vegenerata bieg przez kuchnię, czyli szalone menu ultramaratończyka” ukazała się 14 marca nakładem Wydawnictwa Burda.

Książka zawiera liczne autorskie przepisy Vegenerata połączone z jego radami nie tylko dla maratończyków. Ignaszewski podpowiada czytelnikom, co warto zjeść przed bieganiem, co w trakcie zawodów, a co po nich. Wszystkie przepisy są opatrzone kolorowymi zdjęciami potraw.

Chcielibyście ją zdobyć? W takim razie to konkurs specjalnie dla Was! Odwiedźcie blog autora i wykorzystajcie jeden z dostępnych na nim przepisów. Następnie zróbcie zdjęcie potrawy i wyślijcie je na odpowiedz@vege.com.pl Czekamy na Wasze odpowiedzi do 30 czerwca.

Co o sobie i o zmianie diety mówi sam autor książki?

Kiedy sześć lat temu rozpoczynałem przygodę z bieganiem, nie zwracałem uwagi na to, co i kiedy jem. Pochłaniałem cokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek, byle zaspokoić głód. Żyłem w kulinarnym chaosie. Wprost proporcjonalnie do pokonanych kilometrów, zradzały się u mnie nowe potrzeby i pojawiały zdrowsze nawyki. Poprzez obserwację i wsłuchiwanie się w potrzeby swojego ciała coraz częściej menu podporządkowywałem zaplanowanym treningom. Nagle z faceta, którego fundamentem żywienia był fast food, przemieniłem się w stałego bywalca rynków warzywnych. Stare przyzwyczajenia żywieniowe zastąpiłem nowymi, odmieniłem siebie, uczyniłem swoje życie lepszym.

Wątpimy w to, że nie kojarzycie Przemysława Ignaszewskiego ani jego bloga, ale jeśli np. dopiero zaczynacie przygodę z kuchnią roślinną albo rzadko korzystacie z wegańskich blogów kulinarnych, w czerwcowym numerze Vege opublikowaliśmy jeden ze słodkich przepisów z książki Vegenerata. W jednym z wcześniejszych numerów naszego miesięcznika znajdziecie też jej recenzję.

Regulamin konkursu jest dostępny tutaj.

Featured
Mikołajkowy konkurs! Zgarnij książkę Moniki Kotlarek Polacy troszczą się o zwierzęta! Wnioski z "Raportu Dobroczynność" W numerze 12/2021-1/2022 przeczytasz: Na początek dnia i roku Szklana pułapka Potrójne szczęście

Mikołajkowy konkurs! Zgarnij książkę Moniki Kotlarek

Dziś radosny dzień, kiedy obdarowujemy się upominkami. Jednak zimą ważny temat depresji jest jak naj…

czytaj więcej

Polacy troszczą się o zwierzęta! Wnioski z "Raportu Dobroczynność"

„Raport dobroczynność” WWF z ostatnich 12 miesięcy pokazał, że pandemia nie przeszkadza nam pomagać!…

czytaj więcej

W numerze 12/2021-1/2022 przeczytasz:

Nowy, podwójny numer już w sprzedaży! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!
OSTROŻNIE Z ŻYCZENIAMI

czytaj więcej

Na początek dnia i roku

Jeśli 1 stycznia postanowiliśmy, że chcemy zacząć się lepiej odżywiać, zacznijmy od jedzenia porządn…

czytaj więcej

Szklana pułapka

Ryby akwariowe trzymane są często całe życie w niewoli, w zamkniętym, sztucznym zbiorniku, a ich byt…

czytaj więcej

Potrójne szczęście

Szukasz pomysłu na gwiazdkowy prezent? Odwiedź internetowy sklepik Vivy, w którym kupując, pomagasz …

czytaj więcej
Facebook