Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

Konkurs na czterech łapach

czerwiec 04 2018

W czerwcu mamy dla Was aż dwa książkowe konkursy! W jednym z nich możecie wygrać Zwierzokrację autorstwa Oli Woldańskiej-Płocińskiej (wydawnictwo Papilon). Czytajcie dalej, jeśli chcecie wiedzieć, co należy zrobić, aby zdobyć tę książkę!

Zwierzokracja to bogato ilustrowana książka przeznaczona do czytania całą rodziną. Nadchodzące wakacje będą sprzyjać wspólnej lekturze, na której skorzystają zarówno rodzice, jak i dzieci. Warto wykorzystać czas wolny na zapoznanie się z tą bardzo ciekawą pozycją poświęconą relacjom ludzi i zwierząt. Nie można jednak powiedzieć, że to lektura tylko dla dzieci – nawet najpoważniejszy dorosły znajdzie w niej coś dla siebie i dowie się czegoś ciekawego o życiu zwierząt oraz doceni wspaniałe grafiki bogato ilustrujące Zwierzokrację.
Zwierzokracja miała premierę już jakiś czas temu, 14 marca. Patronami książki zostały dwie organizacje aktywnie działające na rzecz zwierząt – Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! oraz stowarzyszenie Otwarte Klatki.
Chcielibyście, aby książka znalazła się w Waszej domowej bibliotece? Wyobraźcie sobie, że istnieje świat, w którym żyją same zwierzęta. Jak mogłoby się nazywać takie miejsce? Piszcie do nas na odpowiedz@vege.com.pl Na odpowiedzi czekamy do 30 czerwca.
Troje najbardziej pomysłowych autorów nagrodzimy książkami.


Jeśli nie jesteście jeszcze przekonani (w co trudno nam uwierzyć!) w czerwcowym numerze magazynu Vege możecie przeczytać recenzję książki oraz wywiad z jej autorką, Olą Woldańską-Płocińską – absolwentką projektowania graficznego na Uniwersytecie Graficznym w Poznaniu, która nie tylko napisała, ale też zilustrowała całą Zwierzokrację. Artystka zajmuje się ilustrowaniem i projektowaniem plakatów i książek. W 2009 roku została laureatką konkursu na najpiękniejszą książkę roku. Jej prace można obejrzeć na stronie internetowej olaplocinska.com

Zwierzokracja – bo zwierzęta są ważne, bo zwierzęta to nie rzeczy, bo zwierzęta też mają swoje prawa! Tym właśnie tematom przyglądamy się z bliska – staramy się zrozumieć pochodzenie i znaczenie praw zwierząt oraz pokazać sytuacje, w których życie dzieci i zwierząt przenika się

– można się dowiedzieć od wydawców książki, a my się z tym doskonale zgadzamy.
Regulamin konkursu jest dostępny tutaj.