[wppb-login]

Premiera Diety Raw Food

Redakcja Vege
Kwiecień18/ 2018

Magazyn Vege został patronem medialnym najnowszej książki Karoliny i Macieja Szaciłłów „Dieta Raw Food. 20-dniowe kompleksowe oczyszczanie organizmu”, której premiera odbyła się 18 kwietnia.
Autorzy zachęcają czytelników do wypróbowania przez pewien czas surowej diety, która dostarcza wielu witamin i substancji odżywczych.
Moda na raw food opanowała cały świat i dotarła również do Polski. Zdaniem małżeństwa Szaciłłów nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wiele osób, które zastosowały taką dietę, czuły się na niej lekko, świeżo i witalnie. W osiągnięciu takiego stanu pomoże książka Dieta Raw Food.
Przepisy, które się w niej znajdują są szybkie, oparte na łatwo dostępnych składnikach i zdrowe, ponieważ dostarczają organizmowi witamin, minerałów oraz całej gamy antyoksydantów.

Dieta Raw Food zawiera 20-dniowe witariańskie menu, 80 autorskich przepisów na śniadania, obiady, kolacje i desery, wskazówki, jak przygotować do surowej odnowy ciało, spiżarnię i kuchnię, a także proste techniki medytacji, ćwiczenia oddechowe, wspomagające oczyszczanie zabiegi olejowe i kąpiele.

Założenia Diety raw food powstały w latach 30. XX w. w Stanach Zjednoczonych, jednak prawdziwy surowy boom przypadł na końcówkę XX w. Ludzie dostrzegli wtedy zalety prostego naturalnego jedzenia, które nie jest mrożone ani poddane procesowi obróbki termicznej powyżej 47°C. Wiele osób, chcąc zastosować dietę raw food, sądzi, że opiera się ona wyłącznie na sałatkach i owocowo-warzywnych koktajlach. To dla nich autorzy przygotowali przepisy na surowe śniadania, obiady, kolacje, desery, a nawet pieczywo

Należy pamiętać, że surowa dieta nie jest modelem długoterminowego odżywiania ani nie nadaje się dla każdego. Warto jednak wprowadzić jak najwięcej nieprzetworzonych warzyw i owoców do menu, szczególnie ciepłą wiosną i latem, gdy bazary i targi są pełne sezonowych produktów.

Karolina i Maciej Szaciłło to eksperci od zdrowego żywienia oraz ekologicznego trybu życia. Wspólnie prowadzą kursy, szkolenia oraz warsztaty zdrowego gotowania i medytacji. Są również autorami popularnych poradników dietetycznych, m.in. Jedzenie, które leczy, Jem (to co) kocham i chudnę czy Zdrowa tarczyca.

Wszystkie ukazały się nakładem wydawnictwa Zwierciadło.

Komentarze

Featured
Akcja Sprzątanie Świata Polska 2020 – przyłączysz się? Zielona Góra: Kłusownik brutalnie zabija jastrzębie Greta Thunberg w nowym teledysku Pearl Jam Matka matce nierówna Czemu robimy to warszawskim misiom? Komentarze ekspertów Wuhan zakazuje polowania oraz spożywania dzikich zwierząt

Akcja Sprzątanie Świata Polska 2020 – przyłączysz się?

28 maja w Warszawie odbędzie się prestart wrześniowej akcji wielkiego sprzątania. Do udziału serdecz…

czytaj więcej

Zielona Góra: Kłusownik brutalnie zabija jastrzębie

To ptaki pod ochroną. Mimo to ornitolodzy znaleźli cały arsenał pułapek w gnieździe jednej z samic. …

czytaj więcej

Greta Thunberg w nowym teledysku Pearl Jam

14 maja premierę miała piosenka „Retrograde” legendarnego rockowego zespołu. Pearl Jam nagrał w tym …

czytaj więcej

Matka matce nierówna

Patrzę jak bawisz się ze swoimi rodzicami. Widzę jaką radość daje im sama twoja obecność, z jaką mił…

czytaj więcej

Czemu robimy to warszawskim misiom? Komentarze ekspertów

W czwartek 21 maja będący pod wpływem alkoholu mężczyzna wtargnął na wybieg dla niedźwiedzi w warsza…

czytaj więcej

Wuhan zakazuje polowania oraz spożywania dzikich zwierząt

Władze chińskiego Wuhan poinformowały, że wydano zakaz handlu i konsumpcji dzikich gatunków zwierząt…

czytaj więcej
Facebook