[wppb-login]

Festiwal Wibracje: event ekologiczny

Redakcja Vege
Kwiecień11/ 2018

Koncerty i festiwale muzyczne nie są dobrym przykładem dbania o przyrodę. Tony decybeli, którymi straszy się zwierzęta, sterty plastikowych kubków i talerzy, niedopałki w trawie, hektolitry paliwa spalonego, aby dowieźć sprzęt sceniczny, nagłośnienie i konstrukcje, a potem wypalić energię z agregatów, by koncert powalił uczestników z nóg siłą dźwięku i feeriami efektów świetlnych…
tekst: Festiwal Wibracje
W przypadku eventów, podobnie jak w innych dziedzinach życia, nie ma miejsca na powrót do epoki kamienia łupanego. Tak jak potrzebujemy działającej lodówki i ogrzewania zimą, pragniemy wspólnej zabawy i przeżywania emocji, szczególnie teraz, w dobie cybernetycznej alienacji.Doskonałym przykładem urządzania ekologicznych imprez jest inicjatywa organizatorów Festiwalu Wibracje. Samo wydarzenie ma charakter bliski przyrodzie, co świadczy o dobrej kondycji moralnej projektu, gdzie ludzie po prostu robią, co się tylko da, żeby nie niszczyć okolicznej przyrody. Organizujący Festiwal zaczęli od tego, że poprosili w mediach społecznościowych o podpowiedzi, jak można ograniczyć negatywny wpływ eventu na ekosystem. Posypały się pomysły użytkowników, a najlepsze z nich nagrodzono karnetami wstępu na wydarzenie. Następnie zweryfikowano te rozwiązania i wybrano możliwe do wykonania, wśród których pojawiło się zrobienie specjalnego panelu solarnego, który zapewni energię do ładowania telefonów. Standardowe panele turystyczne nie wystarczą tak dużej grupie. Dodatkowo główny punkt gastronomiczny będzie korzystać z talerzy produkowanych z biodegradowalnych surowców jadalnych. Na Festiwalu ma także obowiązywać całkowity zakaz sprzedaży opakowań plastikowych. Uczestnicy będą mogli korzystać z aplikacji na smartfony z programem wydarzenia, co ograniczy ilość makulatury pokrytej chemicznymi farbami. Ponadto na terenie Festiwalu będą rozstawione oznaczone śmietniki do segregacji śmieci. Organizatorzy zachęcają uczestników to porozumiewania się w sprawie dojazdu, tak aby ograniczyć liczbę samochodów i zużytego paliwa. To nie koniec: po realizacji Festiwalu organizatorzy zamierzają zebrać zdobyte doświadczenia w rzeczowym raporcie, w którym przedstawią sprawdzone rozwiązania, a także ujawnią metody ich wdrożenia i kontroli.

Raport zostanie bezpłatnie udostępniony w sieci, aby służyć pomocą innym organizatorom podczas planowania imprez.

Więcej informacji na stronie festiwalu: wibracje.com.pl

Featured
UK: Zostań roślinożercą i zgarnij 50 tys. funtów! Mrozy zagrażają zwierzętom. Nie bądź obojętny! Kim Kardashian wkracza w 2021 na diecie roślinnej. Beyond Meat: Tysiące ludzi chcą wypróbować dietę roślinną w styczniu Wokalista Rammstein poleca warzywne burgery Pół miliona wegan w Korei Południowej. Robi wrażenie!

UK: Zostań roślinożercą i zgarnij 50 tys. funtów!

Czy jeśli ktoś nie przeszedł dotąd na weganizm z powodu troski o zwierzęta, środowisko lub własne zd…

czytaj więcej

Mrozy zagrażają zwierzętom. Nie bądź obojętny!

Mrozy są śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt – alarmują fundacje prozwierzęce. I apelują, by staran…

czytaj więcej

Kim Kardashian wkracza w 2021 na diecie roślinnej. Beyond Meat:

Kim Kardashian West postanowiła na dobry początek 2021 roku zadbać ze szczególną troską o ciało i um…

czytaj więcej

Tysiące ludzi chcą wypróbować dietę roślinną w styczniu

Aż pół miliona osób zadeklarowało udział w Veganuary, czyli wyzwaniu polegającym na rozpoczęciu roku…

czytaj więcej

Wokalista Rammstein poleca warzywne burgery

Till Lindemann, frontman niemieckiej metalowej kapeli Rammstein promuje dietę wegańską w ramach akcj…

czytaj więcej

Pół miliona wegan w Korei Południowej. Robi wrażenie!

Zgodnie z danymi Koreańskiego Związku Wegetariańskiego, w Korei Południowej żyje około 1,5 miliona l…

czytaj więcej
Facebook