[wppb-login]

Festiwal Wibracje: event ekologiczny

Redakcja Vege
Kwiecień11/ 2018

Koncerty i festiwale muzyczne nie są dobrym przykładem dbania o przyrodę. Tony decybeli, którymi straszy się zwierzęta, sterty plastikowych kubków i talerzy, niedopałki w trawie, hektolitry paliwa spalonego, aby dowieźć sprzęt sceniczny, nagłośnienie i konstrukcje, a potem wypalić energię z agregatów, by koncert powalił uczestników z nóg siłą dźwięku i feeriami efektów świetlnych…
tekst: Festiwal Wibracje
W przypadku eventów, podobnie jak w innych dziedzinach życia, nie ma miejsca na powrót do epoki kamienia łupanego. Tak jak potrzebujemy działającej lodówki i ogrzewania zimą, pragniemy wspólnej zabawy i przeżywania emocji, szczególnie teraz, w dobie cybernetycznej alienacji.Doskonałym przykładem urządzania ekologicznych imprez jest inicjatywa organizatorów Festiwalu Wibracje. Samo wydarzenie ma charakter bliski przyrodzie, co świadczy o dobrej kondycji moralnej projektu, gdzie ludzie po prostu robią, co się tylko da, żeby nie niszczyć okolicznej przyrody. Organizujący Festiwal zaczęli od tego, że poprosili w mediach społecznościowych o podpowiedzi, jak można ograniczyć negatywny wpływ eventu na ekosystem. Posypały się pomysły użytkowników, a najlepsze z nich nagrodzono karnetami wstępu na wydarzenie. Następnie zweryfikowano te rozwiązania i wybrano możliwe do wykonania, wśród których pojawiło się zrobienie specjalnego panelu solarnego, który zapewni energię do ładowania telefonów. Standardowe panele turystyczne nie wystarczą tak dużej grupie. Dodatkowo główny punkt gastronomiczny będzie korzystać z talerzy produkowanych z biodegradowalnych surowców jadalnych. Na Festiwalu ma także obowiązywać całkowity zakaz sprzedaży opakowań plastikowych. Uczestnicy będą mogli korzystać z aplikacji na smartfony z programem wydarzenia, co ograniczy ilość makulatury pokrytej chemicznymi farbami. Ponadto na terenie Festiwalu będą rozstawione oznaczone śmietniki do segregacji śmieci. Organizatorzy zachęcają uczestników to porozumiewania się w sprawie dojazdu, tak aby ograniczyć liczbę samochodów i zużytego paliwa. To nie koniec: po realizacji Festiwalu organizatorzy zamierzają zebrać zdobyte doświadczenia w rzeczowym raporcie, w którym przedstawią sprawdzone rozwiązania, a także ujawnią metody ich wdrożenia i kontroli.

Raport zostanie bezpłatnie udostępniony w sieci, aby służyć pomocą innym organizatorom podczas planowania imprez.

Więcej informacji na stronie festiwalu: wibracje.com.pl

Featured
Rynek wegańskich serów powiększy się o 300 proc. Boliwia: pierwszy wegański sklep "mięsny" z tradycyjnymi potrawami Eksperci: ograniczmy czerwone mięso! Wegańskie Chiny – czy to realne? Podejmij beznabiałowy challenge! M*** F*** czyli żyj bez mięsa!

Rynek wegańskich serów powiększy się o 300 proc.

Przewiduje się, że wegański przemysł serowy wzrośnie o ponad 300 proc. do 2030 roku.

Nic dziwnego…

czytaj więcej

Boliwia: pierwszy wegański sklep "mięsny" z tradycyjnymi potrawami

W Santa Cruz w Boliwii otwarto niedawno pierwszy wegański sklep „mięsny”, połączony z restauracją se…

czytaj więcej

Eksperci: ograniczmy czerwone mięso!

American Cancer Society wzywa do ograniczenia czerwonego i przetworzonego mięsa.

Opublikowane ost…

czytaj więcej

Wegańskie Chiny – czy to realne?

O tym, że wystąpieniu pandemii COVID-19 „pomogły” tzw. mokre targi, na których sprzedawane są zwierz…

czytaj więcej

Podejmij beznabiałowy challenge!

Badania wykazują, że trzy porcje mleka dziennie mogą zwiększyć ryzyko raka piersi nawet o 80 proc., …

czytaj więcej

M*** F*** czyli żyj bez mięsa!

Trend ograniczania mięsa w trakcie pandemii postanowiła wykorzystać marka Meatless Farm, która właśn…

czytaj więcej
Facebook