Zwierzokracja

Redakcja Vege
Marzec14/ 2018

14 marca odbyła się premiera książki Zwierzokracja autorstwa Oli Woldańskiej-Płocińskiej, wegetarianki i wielokrotnie nagradzanej ilustratorki. Książka ukazała się dzięki wydawnictwu Papilon.
Zwierzokracja to krótka, niespełna stustronicowa książka, składająca się z 38 rozkładówek z kolorowymi, zabawnymi i pełnymi emocji ilustracjami w dużym formacie. Dostępne w niej krótkie, przystępnie napisane teksty zawierają wiele informacji i ciekawostek na temat zwierząt i naszych relacji z nimi. Książka w przyjazny sposób, odpowiedni dla młodego czytelnika (zarówno w warstwie tekstowej, jak i ilustracyjnej) opowiada o tym, w jaki sposób przenikają się światy dzieci i zwierząt.


Autorka i ilustratorka książki to ceniona postać w świecie polskich książek dla dzieci, która troszczy się o los zwierząt. Zajmuje się ilustrowaniem oraz projektowaniem plakatów, akcydensów i książek, nie tylko dla dzieci.

Zwierzokracja – bo zwierzęta są ważne, bo zwierzęta to nie rzeczy, bo zwierzęta też mają swoje prawa! Tym właśnie tematom przyglądamy się z bliska – staramy się zrozumieć pochodzenie i znaczenie praw zwierząt oraz pokazać sytuacje, w których życie dzieci i zwierząt przenika się.

Empatia, wrażliwość, uważność – to chcemy przekazać Wam na kartach Zwierzokracji.
Przyjrzyjcie się z bliska relacjom ludzi i zwierząt na przestrzeni wieków. Przekonajcie się, jak wiele wspólnego mają ze sobą światy dzieci i zwierząt.
Dowiedzcie się, kto nie jest szczęśliwy z powodu nadchodzących świąt i komu zimą burczy w brzuchu, gdy pijecie ciepłe kakao. Przeczytajcie, co weganie jedzą na śniadanie i czy świnie są mądrzejsze od ludzi. Sprawdźcie, kto nie jest zadowolony z nadmiernej czystości i czy na świecie są jeszcze dzikie zwierzęta. Oceńcie, czy to prawda, że jaki pan, taki pies, i czy rozsądnie jest trzymać słonia w bloku.
Dochód ze sprzedaży książki wspiera finansowo dwie organizacje pozarządowe działające na rzecz zwierząt: Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! oraz stowarzyszenie Otwarte Klatki. Organizacje te objęły patronatem medialnym Zwierzokrację i zachęcają do zapoznania się z nią nie tylko najmłodszych czytelników i ich opiekunów, ale wszystkich osób zainteresowanych tematyką praw zwierząt i chcących pogłębiać swoją wiedzę.

Komentarze

Featured
Książka Wege. Dieta roślinna w praktyce - premiera Premiera Diety Raw Food Festiwal Wibracje: event ekologiczny Psy w typie owczarka Zdrowe włosy i paznokcie Jedwab

Książka Wege. Dieta roślinna w praktyce - premiera

20 kwietnia ukazała się Vege. Dieta roślinna w praktyce – książka Wydawnictwa Lekarskiego napisana p…

czytaj więcej

Premiera Diety Raw Food

Magazyn Vege został patronem medialnym najnowszej książki Karoliny i Macieja Szaciłłów „Dieta Raw Fo…

czytaj więcej

Festiwal Wibracje: event ekologiczny

Koncerty i festiwale muzyczne nie są dobrym przykładem dbania o przyrodę. Tony decybeli, którymi str…

czytaj więcej

Psy w typie owczarka

Mądry, silny, będzie umiał bronić domu – to główne cechy psów w typie owczarka niemieckiego i długow…

czytaj więcej

Zdrowe włosy i paznokcie

Czy to prawda, że regularne jedzenie siemienia lnianego wpływa korzystnie na wzrost włosów i paznokc…

czytaj więcej

Jedwab

Od lat to symbol luksusu, chociaż dziś można go znaleźć w zwyczajnych towarach. Produkcja wymaga nak…

czytaj więcej
Facebook
Facebook By Weblizar Powered By Weblizar