[wppb-login]

Premiera książki Zdrowa tarczyca

Redakcja Vege
Luty28/ 2018

28 lutego odbyła się premiera książki Zdrowa tarczyca autorstwa Karoliny i Macieja Szaciłłów. Książka ukazała się dzięki wydawnictwu Zwierciadło, a magazyn Vege objął ją patronatem medialnym.
Karolina i Maciej Szaciłłowie to eksperci od zdrowego żywienia i ekologicznego trybu życia. Wspólnie prowadzą kursy, szkolenia oraz warsztaty zdrowego gotowania i medytacji. W książce Zdrowa Tarczyca podchodzą w sposób holistyczny do funkcjonowania tarczycy uznawanej za królową gruczołów wydzielania wewnętrznego. Autorzy starają się połączyć tradycję ajurwedyjską z dorobkiem współczesnej dietetyki, aby odpowiedzieć na pytania, które trapią tysiące ludzi cierpiących na choroby tarczycy i pomóc im w powrocie do zdrowia.
Autorzy książki zdają sobie sprawę z tego, że zaburzenia pracy tarczycy przekładają się na problemy prawie z każdą częścią ciała. To one są przyczyną wielu dolegliwości – od apatii i depresji po irytację i nerwowość. Problemy z tarczycą, w tym najczęściej występujące przewlekłe zapalenie gruczołu tarczowego typu Hashimoto, dotyczą przede wszystkim kobiet, ale coraz częściej dotykają także mężczyzn. Jak sobie z nimi radzić?

Chcieliśmy, aby nasza książka była prostym i przejrzystym przewodnikiem po skomplikowanym systemie zaleceń dietetycznych, składników odżywczych, ziół, suplementów diety, a nawet technik relaksacyjnych czy oddechowych zalecanych osobom borykającym się z niedoczynnością tarczycy i hashimoto.

Książka jest prawdziwym kompendium wiedzy, dzięki któremu czytelnicy poznają złożony proces przywracania równowagi hormonalnej. „Zdrowa tarczyca” dostarczy kompleksowego, odpowiednio zbilansowanego jesienno-zimowego oraz wiosenno-letniego menu dla osób z niedoczynnością tarczycy oraz chorobą Hashimoto, przystępnego omówienia objawów oraz uwarunkowań genetycznych chorób tarczycy, technik oddechowych, medytacji, zabiegów olejowych, które przyśpieszą powrót do zdrowia i pomogą je zachować oraz informacji o toksynach zawartych, m.in. w kosmetykach, środkach czystości, jedzeniu. Ta książka jest dla wszystkich, którzy są zainteresowani profilaktyką zaburzeń albo chcą powrócić do zdrowia naturalnymi sposobami. Autorzy dostosowali swoje wskazówki i zalecenia do stylu życia współczesnych Polaków, którzy często nie mają czasu na przygotowywanie skomplikowanych posiłków. Udowadniają, że zmiany są w zasięgu ręki i każdy może zacząć wdrażać nowe, dobre nawyki.
Książkę Zdrowa tarczyca można kupić w dobrych księgarniach i na stronie internetowej wydawnictwa.

Komentarze

Featured
Vege parkrun: już za miesiąc na Polu Mokotowskim Przewozili czaszki zwierząt. Zatrzymani na lotnisku Obława na ptaki rozpoczęta. Zginie ich ponad 100 tys. W Aleksandrowie Łódzkim zaczipowane zostaną wszystkie psy Korrida powróciła na Majorkę Kontakt z psem lub kotem niweluje stres. Są dowody

Vege parkrun: już za miesiąc na Polu Mokotowskim

Ekipa Vege Runners oraz Parkrun Pole Mokotowskie zaprasza w sobotę 21 września na specjalną wege-edy…

czytaj więcej

Przewozili czaszki zwierząt. Zatrzymani na lotnisku

Rzecz działa się na wrocławskim lotnisku, gdzie 18 sierpnia zatrzymano rodzinę, która przewoziła z A…

czytaj więcej

Obława na ptaki rozpoczęta. Zginie ich ponad 100 tys.

15 sierpnia zaczął się sezon polowań na ptaki. Dla „pechowej trzynastki” ptaków, które znajdują się …

czytaj więcej

W Aleksandrowie Łódzkim zaczipowane zostaną wszystkie psy

Bez wyjątku. To niestety pokłosie tragicznego wydarzenia, które kilka dni temu nagłośniły media. Jed…

czytaj więcej

Korrida powróciła na Majorkę

W dodatku w nacjonalistycznej oprawie. W Palmie, gdzie w ubiegły weekend odbywało się pierwsze widow…

czytaj więcej

Kontakt z psem lub kotem niweluje stres. Są dowody

Naukowcy z Washington State University przeprowadzili badanie poziomu kortyzolu u studentów podczas …

czytaj więcej
Facebook
Facebook By Weblizar Powered By Weblizar