Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

I Kongres Bądź integralny w zdrowiu, prewencja i leczenie chorób przewlekłych

styczeń 16 2018

3 lutego odbędzie się pierwszy kongres organizowany przez Fundację Małgosi Braunek „Bądź” na temat najważniejszych zagadnień medycyny integralnej i jej wpływu na zdrowie. Magazyn Vege objął patronatem to wyjątkowe wydarzenie.
Uczestnicy Kongresu skorzystają z wiedzy ekspertów podczas wykładów i warsztatów. Całodniowe spotkanie skierowane jest do osób chorych przewlekle, ich bliskich oraz osób zdrowych, zainteresowanych prewencją i leczeniem chorób przewlekłych.
Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” działa na rzecz popularyzacji i rozwoju medycyny integralnej w Polsce. Praca na rzecz pacjentów przewlekle chorych oraz podejście Fundacji zainspirowane jest filozofią życia Małgosi Braunek i jej osobistym doświadczeniem choroby nowotworowej. Fundacja inicjuje i wspiera współpracę różnych dziedzin medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalej przez szerzenie merytorycznej wiedzy o medycynie pełnej, zintegrowanej i konieczności całościowego leczenia człowieka.

Nadrzędny cel Fundacji to wywieranie wpływu na środowisko lekarzy oraz pacjentów, a także udział w pracach nad reformą medycyny onkologicznej w Polsce.

– Pojęcie holistyki i znaczenie medycyny integralnej, zwanej również komplementarną, staje się na świecie coraz bardziej popularne. Niestety, to wciąż złożony i trudny temat w Polsce. Ludzie, w gąszczu informacji nie wiedzą, z których metod wspomagających mogą bezpiecznie korzystać, mylą medycynę integralną z medycyną alternatywną. Celem Kongresu jest zmiana postrzegania tych pojęć. Integralne podejście to opieka całościowa, na każdym poziomie funkcjonowania – od poziomu ciała, przez duchowy do psychicznego, partnerska współpraca z pacjentem w przypadku choroby, poprzez połączenie najlepszych, naukowo zbadanych metod do leczenia i prewencji. To podejście mające na celu utrzymanie zdrowia w jak najlepszym stanie. Taką wiedzę chcemy propagować, inaugurując Kongres, który będzie miał charakter cykliczny – mówi Orina Krajewska, Prezes Zarządu Fundacji.

Do współpracy przy pierwszej edycji Kongresu Fundacja zaprosiła uznanych ekspertów z dziedziny medycyny, psychologii oraz dietetyki. Kongres poprowadzi lek.med. Elżbieta Dudzińska, absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz Medycyny Integralnej na Uniwersytecie Arizona w USA. Elżbieta Dudzińska przybliży szerokie spojrzenie na medycynę umysł-ciało. Wojciech Eichelberger, który od lat odgrywa kluczową rolę w polskiej psychologii, przedstawi wiedzę i doświadczenie z obszaru stres i sen. Prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński, który należy do elitarnego grona najwybitniejszych genetyków onkologii na świecie zaprezentuje aktualne spojrzenie na genetykę i innowacje. Część wykładową zakończy spotkanie z prof. Li Jie, wybitnym ekspertem medycyny chińskiej oraz profesorem Shandong TCM University.

Druga część kongresu to cykl warsztatów. Wśród poruszanych tematów znajdzie się: ziołolecznictwo, odżywianie wg makrobiotyki, refleksoterapia oraz joga śmiechu.
I Kongres „Bądź integralny w zdrowiu, prewencja i leczenie chorób przewlekłych” odbędzie się 3 lutego w godz. 9:00-18:00 w Centrum Konferencyjnym Muzeum POLIN.
Szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie Fundacji.