[wppb-login]

Festiwal Zielona Warszawa w ramach Otwartej Ząbkowskiej

Magda Buszko
Lipiec21/ 2016

Już 23 lipca i 24 lipca 2016 gorąco zapraszamy wszystkich warszawiaków (i nie tylko) na Festiwal Zielona Warszawa, który odbędzie się w ramach obchodów Otwartej Ząbkowskiej.

zabkowska (4)Organizatorami imprezy są Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! oraz Henschke Festival.

Już 23 i 24 lipca cześć ulicy Ząbkowskiej zamieni się w deptak wypełniony stoiskami i inicjatywami promującymi dietę roślinną! A to się oczywiście wiąże z promocją ekologii, zdrowego stylu życia oraz empatii do zwierząt! Zastanawiasz się jak to możliwe? Przyjdź, sprawdź, a przy okazji spróbuj mnóstwa wegańskich pyszności i… spędź fantastycznie czas w gronie ciekawych osób.

OTWARTA ZĄBKOWSKA to nowa formuła działań artystycznych, która powstała z potrzeby zamanifestowania przez praskie środowiska twórcze swojej obecności, przypomnienia, że rewitalizacja Pragi zaczęła się od ich pojawienia się w tym miejscu blisko dwadzieścia lat temu. Zamknięta dla ruchu samochodów ulica Ząbkowska stanie się deptakiem i sceną, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki – kinem, teatrem, pracownią, klubem poetyckim, miejscem zabawy, ale przede wszystkim SPOTKANIA. Chcemy, aby najbliższe otoczenie Ząbkowskiej stało się nie tylko przestrzenią wysokiej próby działań artystycznych, ale też aktywnego współuczestnictwa, twórczej wymiany myśli i wzajemnych inspiracji. Mamy nadzieję, że uda nam się SPOTKAĆ na Ząbkowskiej. Chcemy, by ulica stała się swoistym forum społecznościowym znoszącym podział na estradę i widownię, gospodarzy i gości.

zabkowska (7)Otwarta Ząbkowska zapowiada się jako jedno z najciekawszych wydarzeń w stolicy tego lata ? interdyscyplinarne, angażujące rozmaite dziedziny sztuki: literaturę, muzykę, film, sztuki plastyczne i wizualne, teatr i kulinaria. Uzupełnione o różnorodne i wpisane w lokalny charakter warsztaty edukacyjne, artystyczne i hobbystyczne, happeningi i akcje w przestrzeni jedynej takiej ulicy w Warszawie pozwoli upomnieć się o Pragę, wskazując na jej niezwykłą rolę w miejskiej tkance stolicy.

W programie:

  • Sobota, 23 lipca 2016

10.00 – 21.00 podczas całego festiwalu na ul. Ząbkowskiej trwać będzie vege bazar czyli stoiska z ekologicznymi i wegańskimi produktami
12.30 – 13.30 – joga dla początkujących. Każdy kto przyniesie swój koc, matę lub ręcznik może ćwiczyć – prowadzi Katarzyna Markowska ze Szkoły Jogi Shakti
13.30 – 14.20 warsztaty przygotowywania naturalnych słodyczy dla dzieci i dorosłych – prowadzi Fundacja Szczęśliwi Bez Cukru.
14.30 – 15.30 warsztat i degustacja – zdrowe roślinne hot dogi dla wszystkich z pokazem przygotowania sosu i opowieściami o roślinach strączkowych – prowadzi Piotr Henschke z Akademii Kulinarnej Zdrowego Odżywiania Zjedz Buraków.
15.30 – 16.15 pokaz gotowania – makarony warzywne. Prowadzi – Maja Wirowska z Akademii Kulinarnej Zdrowego Odżywiania Zjedz Buraków.
16.30 – 17.10 Wykład z pokazem zdjęć – wpływ diety na życie planety i nasze. Viva – Monika Kuźniewska w restauracji Balbar
17.15 – 18.00 pokaz gotowania Street Food – prowadzenie Karolina i Maciej Szaciłło z Akademii Kulinarnej Zdrowego Odżywiania Zjedz Buraków. / ul.Ząbkowska
zabkowska (5)18.00 – 18.40 wywiad z psem z Korabiewic i opowieść o schronisku.
19.30 – 20.30 koncert – Bobby The Unicorn
20.45 – 22.00 koncert – Naked Mind
21.00 – 21.25 projekcja filmu w Balbarze – Make The Connection 25 min – film o korzyściach płynących z diety roślinnej dla zdrowia ludzi i środowiska.

  • Niedziela, 24 lipca 2016

10.00 – 21.00 podczas całego festiwalu na ul. Ząbkowskiej trwać będzie vege bazar czyli stoiska z ekologicznymi i wegańskimi produktami
13.30 – 14.30 warsztaty przygotowywania naturalnych słodyczy dla dzieci i dorosłych – prowadzi Fundacja Szczęśliwi Bez Cukru.
14.30 – 15.30 warsztat – recyklingowe budowanie doniczek z drewna oraz sadzenie podwórkowych ogródków – akcja skierowana do dzieci i rodziców, zielone doniczki ozdobią ulicę ząbkowską oraz pobliskie podwórka.
16.15 ? 17.00 pokaz gotowania – rewolucja na talerzu – Kasia Vegushka
19.30 – 20.15 koncert – Stary Malenka
20.45 – 21.45 koncert – Mery Spolsky

logo_HF_white_0VIVA_logo_OPP_new20090513142728_miasto-st-warszawa-col-rgb

Featured
Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie nad końmi Czy państwo poradzi sobie z ratowaniem zwierząt? 10. Urodziny Vege Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium] Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje Izrael przeciwko futrom

Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie nad końmi

To pierwszy taki wyrok w sprawie koni z Morskiego Oka. 2 mężczyzn zostało prawomocnie skazanych za z…

czytaj więcej

Czy państwo poradzi sobie z ratowaniem zwierząt?

Te zwierzęta umarłyby w męczarniach gdyby nie pomoc organizacji. Czy państwowa służba będzie w stani…

czytaj więcej

10. Urodziny Vege

Magazyn Vege kończy 10 lat!
Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji!
[Pobierz darmow…

czytaj więcej

Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium]

Jedliście ostatnio wegańskiego burgera? A może pasztet z ciecierzycy? Pijecie rano kawę z mlekiem so…

czytaj więcej

Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje

Firma Vegan Finest Foods ogłosiła stworzenie nowej linii pod marką Vegan ZeaStar.

Od początku paź…

czytaj więcej

Izrael przeciwko futrom

Wykorzystywanie futer i skór w modzie jest niemoralne – mówi izraelska minister ochrony środowiska.

czytaj więcej
Facebook