[wppb-login]

Dzień Psa 2016 z Adopciakami na spacerze!

Magda Buszko
Czerwiec29/ 2016

Pies – oczy pełne miłości i oddania, radość bez względu na pogodę, wierność i przyjaźń na całe życie. 1 lipca obchodzimy Dzień Psa. Z tej okazji, w sobotę 2 lipca o godz. 15.00 Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt i oraz czteronożni przedstawiciele programu Adopciaki. pl zapraszają na wspólny spacer po Polach Mokotowskich, z psem adoptowanym bądź nie, a nawet bez psa. Będzie dużo merdania ogonami, podawania łap, psich uśmiechów oraz wiele innych atrakcji.adopciaki (1)Dzień Psa obchodzimy w Polsce już dziewiąty raz. Głównym celem obchodów jest oddanie hołdu najlepszemu przyjacielowi człowieka oraz promowanie akcji na rzecz psów bezdomnych i potrzebujących. Człowiek i pies to tandem od kilkunastu tysięcy lat. Bez naszej pomocy nie potrafi żyć. Przez wieki pies traktowany był jako zwierzę użytkowe ? pomagał człowiek wypasać owce, towarzyszył mu na polowaniach, pilnował obejść. Teraz coraz częściej po prostu towarzyszy w codziennym życiu, jest najlepszymi przyjacielem rodziny.

Wiele psów ma szczęście i kochających właścicieli. Ale w Polsce, w samych zarejestrowanych schroniskach żyje ponad 100 000 bezdomnych psów, a szacuje się że jest ich w sumie blisko miliona, błąkających się samotnie lub ściśniętych w licznych przytułkach, gdzie wiodą smutny żywot, wypatrując przyjaznej ręki, która zapnie smycz na obroży i zabierze do domu.
Od zeszłego roku działa w Polsce program Adopciaki.pl. Jego założeniem jest pomóc psu znaleźć człowieka a człowiekowi psa.

adopciaki (2)

Decyzja o posiadaniu czworonoga musi być przemyślana. Musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Pies to zarówno wielkie szczęście ale również wiele obowiązków. Program Adopciaki.pl został stworzony z myślą o wszystkich, którzy chcą posiadać psa i zdecydują się na psią adopcję. Przygotowujemy do niej zarówno człowieka jak i psa ? mówi Anna Zielińska ? wiceprezes Fundacji Viva.

Każdy, kto zdecyduje się na psią adopcję przechodzi swoiste ?szkolenie? i otrzymuje wsparcie fundacji. Dowiaduje się z czym tak naprawdę wiąże się posiadanie czworonoga. Wspólnie z przedstawicielem programu, kandydat na psiego właściciela bada swoje możliwości czasowe, styl życia pod kątem posiadania psa, a także dostaje propozycje konkretnych psów do adopcji, które najbardziej pasują do osobowości i możliwości danej osoby czy rodziny.

Psy w programie Adopciaki.pl zanim trafią do adopcji socjalizowane są w tzw. domu tymczasowym.

W tej chwili współpracujemy z 80 domami tymczasowymi. Prowadzą je wolontariusze, osoby, adopciaki (3)które chcą pomóc zwierzakom, socjalizując je przed adopcją. W czasie kiedy pies przybywa u nich w domu, obserwują jego charakter, tak abyśmy mogli potem opowiedzieć z całą odpowiedzialnością jak dany pies zachowuje się, czy nadaje się do rodziny z dziećmi, czy raczej lepiej jeśli przygarnie go osoba samotna. Po adopcji psa oferujemy pomoc weterynarza i psiego behawiorysty ? opowiada koordynator programu Adopciaki Joanna Urbanowicz.

W ramach programu Adopciaki.pl już ponad 130 rodzin znalazło swojego psiego przyjaciela. Wszyscy wspólnie mówią ?było warto?, a psy na potwierdzenie mocno machają ogonami!

W sobotę 2 lipca na Polach Mokotowskich będzie można poznać adopciakowe przyjaźnie, wspólnie pospacerować, porozmawiać i porzucać patyczki. I ? kto wie ? może znaleźć ?swojego? Adopciaka?

adopciaki (4)

Spacer Adopciaków: Pola Mokotowskie, 2 lipca 2016, godz. 15.00 zbiórka przy Pomniku Psa. Czworonożni uczestnicy powinni mieć z sobą smycze, kagańce, oraz książeczki zdrowia lub zaświadczenia z aktualnym potwierdzeniem szczepień.

Więcej informacji:
Wydarzenie na portalu Facebook: II Spacer Adopciaków na Dzień Psa

Tagi: ,
Featured
Matki Matkom: Karolina Rynek wegańskich serów powiększy się o 300 proc. Boliwia: pierwszy wegański sklep "mięsny" z tradycyjnymi potrawami Eksperci: ograniczmy czerwone mięso! Wegańskie Chiny – czy to realne? Podejmij beznabiałowy challenge!

Matki Matkom: Karolina

Oto jedna z wielu historii opublikowanych na profilu kampanii Białe kłamstwa w ramach projektu #Matk…

czytaj więcej

Rynek wegańskich serów powiększy się o 300 proc.

Przewiduje się, że wegański przemysł serowy wzrośnie o ponad 300 proc. do 2030 roku.

Nic dziwnego…

czytaj więcej

Boliwia: pierwszy wegański sklep "mięsny" z tradycyjnymi potrawami

W Santa Cruz w Boliwii otwarto niedawno pierwszy wegański sklep „mięsny”, połączony z restauracją se…

czytaj więcej

Eksperci: ograniczmy czerwone mięso!

American Cancer Society wzywa do ograniczenia czerwonego i przetworzonego mięsa.

Opublikowane ost…

czytaj więcej

Wegańskie Chiny – czy to realne?

O tym, że wystąpieniu pandemii COVID-19 „pomogły” tzw. mokre targi, na których sprzedawane są zwierz…

czytaj więcej

Podejmij beznabiałowy challenge!

Badania wykazują, że trzy porcje mleka dziennie mogą zwiększyć ryzyko raka piersi nawet o 80 proc., …

czytaj więcej
Facebook