Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

X Tydzień Wegetarianizmu. Zapraszamy na happening, wykład, pokaz filmu oraz warsztaty kulinarne z celebrytami!

maj 09 2016

profilowe_mity8 maja wystartował X Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu. Przez cały tydzień w wielu miastach Polski mają miejsce przeróżne atrakcje adresowane głównie do tych osób, które nie są (jeszcze) przekonane do zmiany diety i stylu życia.Jest to wydarzenie obchodzone w całej Polsce, mające na celu przybliżenie wszystkim bezmięsnego stylu życia. Organizowany od 2005 roku przez Fundację Viva! Tydzień Wegetarianizmu jest najstarszą inicjatywą, a z roku na rok jest coraz bardziej popularny. To idealny moment by dowiedzieć się więcej o wpływie diety na zdrowie, na środowisko, realiach produkcji mięsa i sprawdzić czy mity dotyczące diety wege są prawdziwe.

Wokół diety wegetariańskiej narosło wiele mitów m.in.: wegetarianie są słabi, mają ubogą dietę nie dostarczającą odpowiedniej ilości składników odżywczych, kuchnia wege jest skomplikowana i na przygotowanie posiłków trzeba dużo czasu, wegetarianizm nie jest polecany dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo wiele osób uważa iż zwierzęta są po to żeby nam służyć, nie cierpią na fermach, krowy trzeba doić, a ludzie przecież zawsze jedli mięso! Te i wiele innych mitów postaramy się obalić podczas wydarzeń towarzyszących tegorocznym obchodom.

Co roku organizowane są inne atrakcje, można nie tylko obejrzeć happeningi, ale także wziąć udział w jednym z wielu kulturalnych (i kulinarnych) wydarzeń. W poprzednich latach odbywały się ciekawe wykłady, pokazy gotowania, projekcje filmów, artystyczne warsztaty i imprezy. Co więcej, zawsze wiele miejsc, restauracji czy sklepów, włącza się w obchody Tygodnia Wegetarianizmu oferując klientom atrakcyjne zniżki lub inne korzyści. W tym roku również dużo się będzie działo! Poniżej przedstawiamy tegoroczny plan wydarzeń Tygodnia Wegetarianizmu w Warszawie i innych miastach Polski.

Coraz więcej ludzi na świecie decyduje się na bezmięsny styl życia, robią to z powodów etycznych, zdrowotnych lub ekologicznych. Obecnie panuje wręcz moda na dietę wegetariańską czy wegańską. Związane jest to z coraz większą świadomością dotyczącą szkodliwego wpływu mięsa na ludzki organizm oraz o destrukcyjnym wpływie hodowli przemysłowej na środowisko. Jeśli komuś, choć trochę zależy na własnym zdrowiu oraz na tym, by nasza planeta nadawała się do życia dla przyszłych pokoleń to zdecydowanie powinien zainteresować się tym tematem.

Na najbliższe 2 dni przewidziane są następujące wydarzenia w Warszawie:

9 maja (poniedziałek):

  • 11.00, Happening: „Krowy trzeba doić”, Patelnia (Metro Centrum) – wejdź na wydarzenie
  • 19.00, Wykład: ?Przecież ludzie zawsze jedli mięso!? prowadzenie: Monika Kuźniewska – wejdź na wydarzenie

10 maja (wtorek):

  • 18.00, Warsztaty kulinarne z celebrytami, Akademia Kulinarna Zdrowego Odżywiania – Zjedz Buraków.
    Goście: Vienio, Orina Krajewska, Kamila Szczawińska, Beksy, Joanna Pachla – „Wyrwane z kontekstu” – wejdź na wydarzenie
  • 18.00, Pokaz filmu „Sea the truth”, Klub Hydrozagadka – wejdź na wydarzenie

 

Cały kalendarz imprez X Ogólnopolskiego Tygodnia Vege znajdziecie na stronie Tydzień Vege: Kalendarz Imprez

mity1