[wppb-login]

Biegowa siła z roślin

admin
październik01/ 2015

Pod koniec września do księgarń trafiła pierwsza polska książka o diecie roślinnej w sporcie „Kuchnia dla biegaczy. Siła z roślin”. Magazyn „Vege” jest jej patronem medialnym.

Autorka: Martyna Kozłowska

?Kuchnia dla biegaczy. Siła z roślin? to książka nie tylko dla biegaczy. Została napisała przez trójkę wegan ? doświadczoną parę maratończyków i dietetyka, którzy postanowili przelać swoją wiedzę na papier i podzielić się nią z czytelnikami. Naprawdę nie przesadzę pisząc, że jest to świetna książka! Po pierwsze rozdział dietetyczny został napisany w przystępny sposób. Nie trzeba kończyć dietetyki czy przeczesywać setek stron na Wikipedii, by zrozumieć, o co w nim chodzi. Oprawa graficzna jest przejrzysta, co ułatwia lekturę. Przepisy są w miarę proste, a jednocześnie ciekawe i ? co ważne! – nie ma w nich dziwnych składników, które dostaniemy tylko w sklepach ze zdrową żywnością. Poza tym przepisów jest na tyle dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. To, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło i co jest chyba największym atutem ?Kuchni dla biegaczy?, to oznaczenia dietetyczne przy wszystkich przepisach. Każdy z nich został opatrzony informacją o kaloryczności potrawy, zawartości białka, tłuszczów i węglowodanów oraz znaczkami informującymi, jakich substancji znajdziemy w niej najwięcej (np. cynku, żelaza czy wapnia). Autorzy największy nacisk położyli na potrzeby sportowców i osób na diecie roślinnej, ale tak naprawdę na lekturze skorzysta każdy, a z przepisami poradzi sobie nawet osoba, która do tej pory kuchnię omijała szerokim łukiem. Widać, że autorzy włożyli w książkę sporo pracy i napisali ją z głową. Premiera ?Kuchni dla biegaczy? odbyła się 22 września 2015 r. Magazyn ?Vege? jest jej patronem medialnym.

Książkę możecie zakupić m.in. w sklepiku Fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt.

12046648_981972225174702_2187541396177906845_n

Violetta Domaradzka, Robert Zakrzewski, Damian Parol

„Kuchnia dla biegaczy siła z roślin”

Wydawnictwo Publicat

 

Featured
W numerze 12/2021-1/2022 przeczytasz: Na początek dnia i roku Szklana pułapka Potrójne szczęście Wolność od przyzwyczajenia Wspomnienie bieli

W numerze 12/2021-1/2022 przeczytasz:

Nowy, podwójny numer już w sprzedaży! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!
OSTROŻNIE Z ŻYCZENIAMI

czytaj więcej

Na początek dnia i roku

Jeśli 1 stycznia postanowiliśmy, że chcemy zacząć się lepiej odżywiać, zacznijmy od jedzenia porządn…

czytaj więcej

Szklana pułapka

Ryby akwariowe trzymane są często całe życie w niewoli, w zamkniętym, sztucznym zbiorniku, a ich byt…

czytaj więcej

Potrójne szczęście

Szukasz pomysłu na gwiazdkowy prezent? Odwiedź internetowy sklepik Vivy, w którym kupując, pomagasz …

czytaj więcej

Wolność od przyzwyczajenia

W ciągu kilku dekad po inwazji białych na Abya Yala (orygynalna nazwa Ameryki) poza kamieniami szlac…

czytaj więcej

Wspomnienie bieli

Uwielbiamy święta nie tylko ze względu na pyszne jedzenie, prezenty i czas spędzany w rodzinnym gron…

czytaj więcej
Facebook
none