Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Wykład ?Dlaczego ludzie zaczęli jeść mięso? Rozwój masowego chowu i wykorzystywanie zwierząt od wczoraj do dziś?

maj 04 2015

Fundacja Viva! i magazyn “Vege” zapraszają na wykład ?Dlaczego ludzie zaczęli jeść mięso? Rozwój masowego chowu i wykorzystywanie zwierząt od wczoraj do dziś?, który odbędzie się 14 maja o godz. 18.00 w warszawskim Warsztacie.


Przy relatywnie niskiej wydajności produkcji rolnej w przeszłości, rachunek ekonomiczny nakazywał spożywać przede wszystkim pokarm roślinny. Produkcja i konsumpcja mięsa zaczęła szybko rosnąć dopiero wraz z rozwojem przemysłu miejskiego i urbanizacji. Handel bydłem, skórami, futrami stał się źródłem wielkich dochodów i akumulacji kapitału. Spożywanie mięsa było też uwarunkowane przestrzennie: zdecydowanie więcej jedzono go w centrum gospodarki kapitalistycznej, niż na peryferiach. Polska, a zwłaszcza Wielkopolska, stały się jednym z głównych producentów mięsa. Autor prezentacji nie ogranicza się do analizy historycznej, ale też stara się odpowiedzieć na pytanie: czym warunkowany jest współczesny przemysł mięsny i spożycie mięsa w Polsce?

Wykład poprowadzi Jarosław Urbański, socjolog i działacz społeczno-polityczny. Autor książek: ?Globalizacja a konflikty lokalne?, ?Odzyskać miasto. Samowolne osadnictwo, skłoting i anarchitektura?, ?Prekariat i nowa walka klas?, a także licznych artykułów naukowych i publicystycznych w tym także o tematyce proanimalistycznej. Od ponad 30 lat jest wegetarianinem.

14 maja (czwartek), godz. 18.00, Hotel MDM, Plac Konstytucji 1, Warszawa

Wstęp wolny!

Dołącz na Facebooku

Wykład odbywa się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu.

Szczegółowy plan imprez w całej Polsce znajdziesz tutaj.

Patronat Honorowy:
Wojewoda Mazowiecki, Pan Jacek Kozłowski

Patroni medialni:
Radio TOK FM 
?Gazeta Wyborcza? 
Wyborcza.pl
Kulturalnie.waw.pl
Wegetarianie.pl
Miesięcznik ?Moda na Zdrowie? 
Magazyn ?Joga? 
Puszka.pl
Joga-joga.pl
Wegan Wawa
Wege Warszawa
Aplikacja GreenLove 

Sponsorzy nagród rzeczowych:
Primavika
Polsoja 

Partner:
Bieg Wegański 

11203669_912553382116587_7932763535407505272_o

 

 

none