Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

Prozwierzęca trasa koncertowa

listopad 25 2014

10516757_290226374512300_4440874252899069375_n„Animal Friendly Tour” to trasa koncertowa zespołów, których muzycy od lat robią to, co dziś jest coraz bardziej modne ? nie jedzą miesa, są wegetarianami lub weganami. Rusza już 27 listopada.

Impreza kładzie nacisk na promowanie idei praw zwierząt i wyzwolenia zwierząt oraz diety wegańskiej i wegetariańskiej. W jej ramach wystąpi wspólnie pięć 100 proc. wegańskich/wegetariańskich zespołów Hardcore Punk: Cymeon X, Government Flu, Icon of Evil, The Lowest oraz ThugxLife.  Pierwsze koncerty odbędą się w czwartek w Zduńskiej Woli, kolejne w piątek w Częstochowie, w sobotę w Warszawie oraz w niedzielę w Poznaniu. Magazyn ?Vege? jest patronem medialnym trasy. Cały dochód z trasy koncertowej zostanie przeznaczony na działalność Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Oto zespoły, które biorą udział w trasie:

CYMEON X (Poznań)
Legendarna formacja Straight Edge Hardcore. Zespół działał w pierwszej połowie lat 90. i powrócił w 2011 r. Po ponad dwudziestu latach od założenia zespołu, ekipa kontynuuje ze swoim dynamicznym i żywiołowym old school hardcore z pozytywnym przekazem. Tak jak wówczas, tak i teraz zespół konsekwentnie promuje idee Vege Edge. Podczas festiwalu premiera nowej płyty „Animal friendly” oraz split ep z Regres w Refuse Records.

GOVERNMENT FLU (Warszawa)
Zespół który pokazał światu, że współczesny PLHC to jest jakość z którą trzeba się liczyć. Zdołali zyskać szacunek zarówno u siebie na podwórku, jak i na obcych rewirach – czego najlepszym przykładem odbyta w kwietniu tego roku trasa po USA. GF to tętniący dynamiką, szybki i agresywny 80s hardcore. Brzmienie doprowadza do skoku adrenaliny, balansującego na krawędzi bezpieczeństwa. Ich nowe wydawnictwa to „Tension” 12″ (Refuse) i „Still no justice” 7″ (Anger Battery).

ICON OF EVIL (Wrocław)
Brutalny death metal stench punk. Wolne i ciężkie riffy dla fanów Bolt Thrower. Członkowie Infekcja, Evil, Poltergeist. Ich ostatnia płyta to „Syfilis Mentalis” LP w Trującej Fali.

THE LOWEST (Warszawa)
Mrok, ciężar, klimat, depresja, energia, walec, emocje, wigor? Masa znakomitych koncertów, tysiące przejechanych przez całą Europę kilometrów. Energia i żywotność tej kapeli jest zadziwiająca. Znakomity nowoczesny hardcore. Ich najnowszy materiał to „Divided” 12″ (Pasażer/Demons Run Amok).

THUGxLIFE (Poznań)

Straight Edge Hardcore. Szybkie, krótkie, zwarte numery uderzają cios za ciosem. Ich drugi 7″ „Jungle law” ukazał się w Refuse Records.

27.11. Zduńska Wola @ Bajka (bez Government Flu)
28.11. Częstochowa, XV-lecie Regres Teatr From Poland w/ Regres
29.11. Warszawa, Animal Friendly Fest ADA Puławska w/ Iron To Gold, The Lowest, Nine Eleven (F), Heatseeker
30.11 Poznań Klub pod Minogą (+ Brudne Dzieci Sida, bez The Lowest)

BARBER EDGE

Na koncertach w Częstochowie i Warszawie jako dodatkowa atrakcja wystąpi Barber Edge, w skład której wchodzi dwóch fryzjerów. Wykonają profesjonalne usługi cięcia włosów i bród. Wszystko odbędzie się na scenach przed koncertami. Pieniądze ze strzyżeń przeznaczone będą na jeden z celów pro zwierzęcych. Obaj fryzjerzy to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem.

 VEGE RUNNERS

Podczas koncertów w Częstochowie, Warszawie i Poznaniu odbędą się wykłady „Wegetarianizm – bieganie, trening, motywacja”. Dominik Słonik Włodarkiewicz, wieloletni wegetarianin pasjonat biegania, reprezentant VEGE RUNNERS opowie m.in. o tym skąd brać siłę nie jedząc mięsa i osiągać doskonałe wyniku w sporcie.

Kontakt z organizatorem: Piotr Roszak  +48 502 232911

none