Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

Biegiem z Warszawy do Kijowa po wegańsku

listopad 18 2014
Fot. RunVegan
Fot. RunVegan

Dziś w nocy z Warszawy ruszyła wyjątkowa sztafeta ?Biegiem na Majdan?. Bez względu na temperaturę, opady i porę dnia, 28 biegaczy przez 3 dni będzie biec do Kijowa. Razem przemierzą dystans 800km, by dotrzeć do stolicy Ukrainy w pierwszą rocznicę wydarzeń na Majdanie, czyli 21 listopada. Organizatorem akcji jest Piotr Pacewicz.

O 3 nad ranem sztafetę rozpoczął Robert Korzeniowski wraz z ambasadorem Ukrainy. Towarzyszyli im m.in. biegacze z zespołu Run Vegan. Współzałożycielka tej wegańskiej grupy biegowej, Violetta Domaradzka, pobiegnie również w kolejnych częściach sztafety. Na koniec do polskich uczestników dołączą ukraińscy biegacze, a także znane osoby z życia kulturalnego.

Fot. RunVegan
Fot. RunVegan

Zapytaliśmy Violettę, czy dieta wegańska nie będzie dla niej problemem na tak długiej i wymagającej trasie. Okazało się, że nie jest jedyną wege-biegaczką w tej 28-osobowej grupie.

?  Podobno połowa uczestników zdecydowała się na jedzenie wegetariańskie z rożnych względów. W moim zastępie czerwonym na pewno mamy dwoje wegan ? mówi Domaradzka. ? Zabieramy ze sobą humus, wegańskie pasztety i pasty oraz domowy chleb za zakwasie.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników!

Więcej informacji o celach akcji i jej przebiegu: polskabiega.sport.pl

Biegiem-na-Majdan

none