[wppb-login]

Weekend weganizmu już wkrótce!

admin
Październik13/ 2014

button_622x435_statycznySpotkanie z pisarką, pogadanka z dietetykiem, prezentacja wegańskiego startera i konkursy z cennymi nagrodami to atrakcje Weekendu Weganizmu, który odbędzie się w Warszawie pod koniec października. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Empatia. Magazyn „Vege” jest patronem medialnym imprezy.

W dniach 25-26 października w Warszawie odbędzie się pierwszy Weekend Weganizmu. Po sześciu edycjach cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem Tygodnia Weganizmu (który w 2014 roku trwał już 9 dni) Stowarzyszenie Empatia zdecydowało się zorganizować dwudniową imprezę poświęconą tematyce praw zwierząt i weganizmu. W ramach akcji zaplanowano spotkania z Dorotą Probucką ? autorką książki „Filozoficzne podstawy idei praw zwierząt” oraz z dietetykiem Jakubem Sobieckim. Podczas Weekendu będzie miała miejsce prezentacja wegańskiego startera Weganizm. Dlaczego? Jak? Mały przewodnik ? broszury Stowarzyszenia Empatia opracowanej z myślą o osobach zaciekawionych dietą roślinną i tych, które chciałyby jej spróbować, ale nie wiedzą, od czego zacząć. Tradycyjnie będą też konkursy z nagrodami.
Szczegółowy program Weekendu Weganizmu dostępny jest tutaj.
Narastające zainteresowanie kwestią etycznego stosunku człowieka do innych zwierząt skłania kolejne osoby do bliższego przyjrzenia się diecie roślinnej ? już siedem procent Polek i Polaków wybrało dietę wegańską lub wegetariańską albo aspiruje do tego sposobu życia. Efektem są kolejne wegańskie restauracje, jadłodajnie i blogi. Pojawia się też coraz więcej pytań o dietę roślinną na grupach dyskusyjnych i forach. Powszechny zalew informacji sprawił jednak, że czasem trudno zorientować się, która z nich oparta jest na dowodach naukowych, a która stanowi tylko mniej lub bardziej subiektywną opinię autora. Organizowana przez Stowarzyszenie Empatia impreza ma na celu przedstawienie różnych aspektów weganizmu ? etycznego, zdrowotnego i ekologicznego ? w oparciu o wiarygodne źródła.

Tagi:
Featured
Handel zagrożonymi gatunkami wyceniany na 20 mld dolarów Matki Matkom: Karolina Rynek wegańskich serów powiększy się o 300 proc. Boliwia: pierwszy wegański sklep "mięsny" z tradycyjnymi potrawami Eksperci: ograniczmy czerwone mięso! Wegańskie Chiny – czy to realne?

Handel zagrożonymi gatunkami wyceniany na 20 mld dolarów

Wartość nielegalnego handlu, przemytu zagrożonymi gatunkami zwierząt i roślin jest szacowna na ok. 2…

czytaj więcej

Matki Matkom: Karolina

Oto jedna z wielu historii opublikowanych na profilu kampanii Białe kłamstwa w ramach projektu #Matk…

czytaj więcej

Rynek wegańskich serów powiększy się o 300 proc.

Przewiduje się, że wegański przemysł serowy wzrośnie o ponad 300 proc. do 2030 roku.

Nic dziwnego…

czytaj więcej

Boliwia: pierwszy wegański sklep "mięsny" z tradycyjnymi potrawami

W Santa Cruz w Boliwii otwarto niedawno pierwszy wegański sklep „mięsny”, połączony z restauracją se…

czytaj więcej

Eksperci: ograniczmy czerwone mięso!

American Cancer Society wzywa do ograniczenia czerwonego i przetworzonego mięsa.

Opublikowane ost…

czytaj więcej

Wegańskie Chiny – czy to realne?

O tym, że wystąpieniu pandemii COVID-19 „pomogły” tzw. mokre targi, na których sprzedawane są zwierz…

czytaj więcej
Facebook
none