[wppb-login]

Weekend weganizmu już wkrótce!

admin
Październik13/ 2014

button_622x435_statycznySpotkanie z pisarką, pogadanka z dietetykiem, prezentacja wegańskiego startera i konkursy z cennymi nagrodami to atrakcje Weekendu Weganizmu, który odbędzie się w Warszawie pod koniec października. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Empatia. Magazyn „Vege” jest patronem medialnym imprezy.

W dniach 25-26 października w Warszawie odbędzie się pierwszy Weekend Weganizmu. Po sześciu edycjach cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem Tygodnia Weganizmu (który w 2014 roku trwał już 9 dni) Stowarzyszenie Empatia zdecydowało się zorganizować dwudniową imprezę poświęconą tematyce praw zwierząt i weganizmu. W ramach akcji zaplanowano spotkania z Dorotą Probucką ? autorką książki „Filozoficzne podstawy idei praw zwierząt” oraz z dietetykiem Jakubem Sobieckim. Podczas Weekendu będzie miała miejsce prezentacja wegańskiego startera Weganizm. Dlaczego? Jak? Mały przewodnik ? broszury Stowarzyszenia Empatia opracowanej z myślą o osobach zaciekawionych dietą roślinną i tych, które chciałyby jej spróbować, ale nie wiedzą, od czego zacząć. Tradycyjnie będą też konkursy z nagrodami.
Szczegółowy program Weekendu Weganizmu dostępny jest tutaj.
Narastające zainteresowanie kwestią etycznego stosunku człowieka do innych zwierząt skłania kolejne osoby do bliższego przyjrzenia się diecie roślinnej ? już siedem procent Polek i Polaków wybrało dietę wegańską lub wegetariańską albo aspiruje do tego sposobu życia. Efektem są kolejne wegańskie restauracje, jadłodajnie i blogi. Pojawia się też coraz więcej pytań o dietę roślinną na grupach dyskusyjnych i forach. Powszechny zalew informacji sprawił jednak, że czasem trudno zorientować się, która z nich oparta jest na dowodach naukowych, a która stanowi tylko mniej lub bardziej subiektywną opinię autora. Organizowana przez Stowarzyszenie Empatia impreza ma na celu przedstawienie różnych aspektów weganizmu ? etycznego, zdrowotnego i ekologicznego ? w oparciu o wiarygodne źródła.

Tagi:
Featured
Ekskluzywna restauracja przechodzi (prawie!) na weganizm Europa może przemówić głosem zwierząt! Podpisz petycję! Polska pustynnieje z dnia na dzień Przeczytasz w numerze 6/2021 W głębi lasu W stronę Włoch

Ekskluzywna restauracja przechodzi (prawie!) na weganizm

Ekskluzywna restauracja Eleven Madison Park w Nowym Jorku po zamknięciu z powodu pandemii koronawiru…

czytaj więcej

Europa może przemówić głosem zwierząt! Podpisz petycję!

Organizacje działające na rzecz praw zwierząt w UE domagają się, by w strukturach unijnych mogło fun…

czytaj więcej

Polska pustynnieje z dnia na dzień

Obecna epoka nazywana jest antropocenem, czyli czasem radykalnych zmian w środowisku naturalnym spow…

czytaj więcej

Przeczytasz w numerze 6/2021

Nowy numer już w sprzedaży! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy:
na temat
PRAWO DO BREDNI – Praw…

czytaj więcej

W głębi lasu

Las jest bardzo ważnym archetypem w kulturze, o czym możemy się przekonać, analizując podania i baśn…

czytaj więcej

W stronę Włoch

Nie wiemy, kiedy uda nam się wrócić w nasze ulubione wakacyjne rejony. Spróbujmy ich jednak posmakow…

czytaj więcej
Facebook
none