Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

w numerze czerwiec 2014 przeczytasz

kwiecień 30 2014

w_nastepnym06W czerwcu zajmiemy się kilkoma poważnymi tematami, ale nie zabranie również lżejszych, poradnikowych artykułów.

Porozmawiamy o sytuacji na Krymie, ale widzianej z zupełnie innej perspektywy niż opisuje się to w mediach głównego nurtu. Nasza reporterka, Joanna Wydrych, opowie Wam, co w czasie kryzysu na tym pięknym półwyspie dzieje się ze zwierzętami (nie tylko tymi bezdomnymi) oraz jaka jest sytuacja ludzi, którzy im pomagają.

Sporo uwagi poświęcimy pszczołom i innym zapylaczom. Mimo, że owady te tak bardzo pomagają ludziom, nie wiedzie im się najlepiej. Paradoksalnie, problemy z którymi borykają się dziś owady zapylające, w dużym stopniu są spowodowane działalnością człowieka. Czym grozi wyginięcie tych organizmów? Czy można im jakoś pomóc?

Zastanowimy się nad tym, czy ryby są niezbędnym elementem diety. Dietetyk, Hanna Stolińska z Instytutu Żywności i Żywienia, opowie, czym można je zastąpić w diecie roślinnej.

Vegebrytą miesiąca czerwca zostanie Bartłomiej Topa, który opowie nam o tym, dlaczego został wegetarianinem, czym dla niego jest świadoma dieta, zaangażowanie społeczne i treningi.

Oprócz tego wiele ciekawych artykułów o ekologii, zdrowiu, zwierzętach, urodzie, podróżach i sporcie.

Zapraszamy do kiosków już w czerwcu!

none