Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Światowy Dzień Ziemi 2014 – ?Zmieniaj nawyki – nie klimat!?

kwiecień 23 2014

Plakat 2014A22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Tegoroczny finał w postaci otwartego festynu organizowany jest w niedzielę 27 kwietnia, w godz. 10.00 ? 18.00, w Warszawie, w Parku Pole Mokotowskie ? nie może na nim zabraknąć Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt ? Viva!W związku z tegorocznym tematem Dnia Ziemi którym jest hasło ?Zmieniaj nawyki – nie klimat!?, nasza Fundacja na swoim stoisku, będzie się koncentrowała na przedstawieniu materiałów dotyczących podejmowania świadomych nawyków konsumenckich przyjaznych dla zwierząt. Będzie się można spotkać z nami osobiście, porozmawiać, ale także zapoznać się z prowadzonymi aktualnie kampaniami.

Na stoisku będzie obecna redakcja magazynu Vege, a wraz z nią możliwość kupienia nowszych i starszych egzemplarzy Vege w atrakcyjnych cenach! Stoisko będzie prezentowało również kampanię Zostań Wege na 30 dni, a osoby które zapiszą się do darmowego programu otrzymają miły upominek na start!

Dla wszystkich zainteresowanych swoim zdrowiem i dietą przygotowaliśmy niezwykłą możliwość DARMOWEJ konsultacji dietetycznej u magistra dietetyki specjalizującego się w dietach roślinnych, Jakuba Sobieckiego. Jakub będzie przyjmował chętnych w naszym namiocie w godz. 14.00 ? 16.00. Uzupełnieniem części teoretycznej będzie możliwość zakupu i degustacji potraw wegetariańskich przygotowanych przez Vegavani!

Zmiana nawyków i stylu życia możliwa jest także przez świadome adopcje zwierząt – w tym celu na stoisku Fundacji uzyskać będzie można informacje o adopcjach zwierząt m.in. ze Schroniska w Korabiewicach. Zachęcać również będziemy do podejmowania różnorodnych form wolontariatu na rzecz zwierząt. Podczas niedzielnego spotkania, będą z nami wolontariusze ze Schroniska w Korabiewicach wraz ze swoimi podopiecznymi. Pośród psiaków, będzie również… świnka! A te zwierzaki, których nie będziemy mogli przywieźć na Pola Mokotowskie będzie można obejrzeć na przepięknych fotografiach autorstwa Ireny Kowalczyk.

Stoisko promować będzie również ideę zdrowego odżywiania opartego na humanitarnym traktowaniu zwierząt i współczuciu dla nich ? dostępne materiały informacyjne dotyczące wegetarianizmu, nowe czasopisma m.in. Zeszyty Praw Zwierząt, komiksy, raporty o tematyce żywienia wegetariańskiego, książki i broszury dotyczące zdrowego stylu życia i żywienia, oraz wiele innych gadżetów przygotowanych do sprzedaży przez nasz sklepik!

Nie zabraknie również niespodzianki – będzie można m.in. wesprzeć nasze działania kupując… ?kota w worku?!

Cały dochód ze sprzedaży oczywiście przeznaczony będzie na pomoc zwierzętom!

Także przybywajcie!. Nasz namiot znajdziecie tuż przy wejściu na Pola Mokotowskie od strony parkingu na ul. Batorego.

mapka_Dzień.Ziemi_2014B

 

 

 

Święto Dzień Ziemi organizowane jest w Polsce od 1990 roku głównie w celu przybliżenia społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Jest to również doskonała okazja do przedstawienia szerokiej liczbie odbiorców zagrożeń naszej planety oraz podjęcie dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego a zdrowiem i życiem ludzi.

Coroczny festyn i obchody organizuje Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi są częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. ?Zmieniaj nawyki – nie klimat!? prowadzonej od września 2013 do końca czerwca 2014 roku. Kampania dofinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

A co więcej na Festynie w tym roku?

  • Zainteresowani już dziś mogą zbierać elektroodpady, opakowania z tworzyw sztucznych, aluminium i szkła będziemy jak co roku zbierać te odpady rozdając w zamian rośliny. Punkt zbiórki tradycyjnie uruchomiony zostanie na Skrze, wjazd od ul. Wawelskiej, a nad jego organizacją czuwać będzie Remondis Electrorecycling, Electrosystem Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz Eko-Punkt Organizacja Odzysku S.A.
  • Jednym z partnerów Światowego Dnia Ziemi będzie firma Gumtree, która w kwietniu br. obchodzi 10-lecie obecności na polskim rynku. Właściciel bardzo popularnego w Polsce i na świecie portalu bezpłatnych ogłoszeń przygotował szereg atrakcji, m.in. tort urodzinowy, darmowy poczęstunek oraz wspólne sadzenie drzewa Gumtree na Polu Mokotowskim. W ten sposób firma chce zachęcić warszawiaków do dbania o przyrodę oraz integracji i wypoczynku na świeżym powietrzu.
  • Polska Organizacja Turystyczna pomoże ?odkryć swój Eden w Polsce?. Podczas festynu zaprezentowane zostaną miejsca turystyczne – polscy laureaci konkursu Komisji Europejskiej.
  • Lasy Państwowe tradycyjnie przygotują 10.000 sadzonek rodzimych drzew, które będą wydawane już od godz. 13.00. Odwiedzając stoiska Lasów Państwowych przygotowane z myślą o uczestnikach Dnia Ziemi ?2014, będzie można, poznać zasady zachowania się w lesie, nauczyć się jak racjonalnie korzystać z lasu.
  • Kraina Małych Przyjaciół Klimatu czyli ekologiczne warsztaty edukacyjne i artystyczne o klimacie. Konkursy plenerowe, quizy oraz zabawy rodzinne. Ekspozycja plenerowa ?Klimat w szklarni?. Astronomiczna lekcja o klimacie. Laboratorium przemian
  • Stół Darów Ziemi – produkty tradycyjne i ekologiczne – ekspozycja połączona ze sprzedażą przygotowana przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego i Społeczny Instytut Ekologiczny
  • Prezentacje 23 Polskich Parków Narodowych – po kilku latach na festyn Dnia Ziemi wracają parki narodowe – to niewątpliwa atrakcja i przyroda polska w pigułce i w jednym miejscu
none