[wppb-login]

Miej olej? na głowie!

admin
Marzec28/ 2014

wlosyOlejowanie włosów to zabieg dobry nie tylko po zimie. Stosowany regularnie sprawi, że włosy będą bardziej miękkie i lśniące jak włosy Arabek czy Hindusek, które stosują tę metodę od wieków.

Autorka: Marta Mikita 

  • Olejowanie.

Sama nazwa często zniechęca posiadaczki włosów przetłuszczających się, a nie powinno tak być. Odpowiednio dobrany olej, właściwa metoda i unikanie kilku podstawowych błędów sprawiają, że jest to metoda dobra dla każdego typu włosów. Trzeba tylko wiedzieć, jak się do tego zabrać i wypróbować różne opcje.

  • Po co?

Olejowanie nadaje włosom blask, nawilża je, odbudowuje, regeneruje, zapobiega puszeniu się, wygładza i przeciwdziała rozdwajaniu się i nadmiernemu wypadaniu włosów. Najlepsze efekty widać, jeśli ktoś ma włosy suche lub rozdwajające się końcówki, jednak nawet posiadaczki innych włosów będą cieszyły się ich większym blaskiem.

  • Czym?

Do zabiegu można stosować gotowe mieszanki olejów, które dobieramy pod kątem działania poszczególnych składników, lub czyste, tłoczone na zimno i nierafinowane oleje. Najbardziej popularnym olejem jest olej kokosowy, który oprócz bycia doskonałą maską na włosy ma w kosmetyce wiele innych zastosowań. Inne oleje, których możemy używać do włosów, to m.in.: arganowy, z jojoby, pestek winogron, a nawet zwykła oliwa. Każdy olej ma inny skład i zawartość cennych składników, inaczej też się wchłania, dlatego warto wypróbować kilka, nawet jeśli pierwszy zabieg nie przyniesie oczekiwanych efektów.

  • Jak?

wlosy1Zabieg olejowania jest bardzo prosty i przypomina nakładanie maseczki na włosy. Wystarczy nałożyć wybrany kosmetyk ? mieszankę olejów lub konkretny olej ? na włosy (suche lub mokre), następnie nałożyć foliowy czepek, który z kolei można owinąć ręcznikiem (ciepło powoduje lepsze wchłanianie się kosmetyku) i zostawić tak na jakiś czas. Ogólnie zalecane jest trzymanie dłużej, niektórzy po prostu kładą się spać i włosy płuczą dopiero rano. Niewątpliwie wtedy efekty są najlepsze, ale jeśli nie mamy tyle czasu albo cierpliwości, to wystarczy potrzymać go pół godziny. Po zabiegu włosy normalnie myjemy szamponem i ewentualnie nakładamy odżywkę.

  • Kiedy?

Zabieg można powtarzać w zależności od potrzeb, np. raz na tydzień. Należy pamiętać, by nie nakładać zbyt dużo oleju, bo będzie on zbyt trudny do spłukania. Nie nakładamy go też, gdy włosy są długo niemyte i zbyt tłuste, ale nie znaczy to, że trzeba je myć przed nałożeniem oleju.

Warto też eksperymentować ? próbować różnych rodzajów olejów, nałożyć je raz na suche, raz na mokre włosy, na całość, a kiedy indziej na same końcówki ? i sprawdzić, co nam najbardziej odpowiada i przynosi najlepsze efekty.

Trzeba pamiętać także o tym, że jeśli chcemy mieć naprawdę dobre efekty, to oprócz samego zabiegu olejowania powinniśmy wprowadzić kilka innych zasad dotyczących pielęgnacji włosów: używać ekologicznych szamponów (bez silikonów, które pozostają na włosach i uniemożliwiają wchłanianie dobroczynnych substancji), w miarę możliwości nie stosować wyniszczających zabiegów ani chemicznych farb.

 

 

 

 

Komentarze

Tagi: ,
Featured
Czemu robimy to warszawskim misiom? Komentarze ekspertów Wuhan zakazuje polowania oraz spożywania dzikich zwierząt Pierwsze w historii zarzuty za znęcanie się koniem dorożkarskim w Krakowie Virginia: honorowy doktorat dla psiego terapeuty Konie wróciły na trasę do Morskiego Oka Memy pomogły nosaczom. „Somsiad” górą!

Czemu robimy to warszawskim misiom? Komentarze ekspertów

W czwartek 21 maja będący pod wpływem alkoholu mężczyzna wtargnął na wybieg dla niedźwiedzi w warsza…

czytaj więcej

Wuhan zakazuje polowania oraz spożywania dzikich zwierząt

Władze chińskiego Wuhan poinformowały, że wydano zakaz handlu i konsumpcji dzikich gatunków zwierząt…

czytaj więcej

Pierwsze w historii zarzuty za znęcanie się koniem dorożkarskim w Krakowie

Dorożkarz Łukasz B. usłyszał zarzuty znęcania się nad koniem pracującym przy ciągnięciu dorożki w Kr…

czytaj więcej

Virginia: honorowy doktorat dla psiego terapeuty

8-letni Moose otrzymał honorowy doktorat medycyny weterynaryjnej na uniwersytecie Virginia Tech. W c…

czytaj więcej

Konie wróciły na trasę do Morskiego Oka

Transport konny do Morskiego Oka został wznowiony. Wytyczne Państwowego Powiatowego Inspektora Sanit…

czytaj więcej

Memy pomogły nosaczom. „Somsiad” górą!

Naukowcy, m.in. z polskiego Instytutu Ochrony Przyrody PAN, opublikowali w „Conservation Biology” ar…

czytaj więcej
Facebook
none