Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

"Vege" wspiera Ogólnopolską Zbiórkę Darów Kulturalnych

luty 25 2014

Magazyn „Vege” dołączył do Ogólnopolskiej Zbiórki Darów Kulturalnych organizowanej przez stowarzyszenie Sztukater, która ma na celu wsparcie placówek walczących z wykluczeniem społecznym. Już wkrótce w tego typu miejscach będzie można przeczytać również nasz miesięcznik. Akcję mogą wesprzeć również osoby prywatne.

Są w naszym kraju wsie, w których brakuje bibliotek czy też świetlic, będących miejscem spotkań nie tylko dorosłej lokalnej społeczności, ale też i nieletnich, którzy w chwili obecnej najczęściej spędzają czas na przystankach. Ksiągozbiory placówek zajmujących się osobami pokrzywdzonymi przez los są również często bardzo ubogie. Ogólnopolska Zbiórka Darów Kulturalnych ma na celu zapewnić równy dostęp do podstawowych dóbr kulturalnych wszystkim potrzebującym.

Misją stowarzyszenia Sztukater  jest zapełnienie bibliotek środowiskowych pozycjami, które przyniosą radość zarówno dorosłym, jak i dzieciom, często będących znacznie skrzywdzonym przez los.

Wystarczy niewiele, by odmienić czyjś los. Idea Ogólnopolskiej Zbiórki Darów Kulturalnych została poparta przez czytelników i ludzi dobrej woli, którzy od pierwszego dnia akcji przesyłają nam zarówno nowe, jak i używane książki. 27 grudnia 2013r. na ręce pedagog, pracującej w Domu Dziecka w Górcu (woj. dolnośląskie), przekazaliśmy ponad 150 książek, jakie trafiły do dzieci w wieku od 7-18 lat, a dwa tygodnie później – blisko 400 zeszytów. Kolejne dary kulturalne trafiły do Zespołu Szkół w Grabowie (woj. warmińsko-mazurskie) oraz Środowiskowego Domu Samopomocy ?Słoneczny Dom” w Gołdapi (woj. warmińsko-mazurskie). Radość obdarowanych jest ogromną motywacją do dalszych działań- pisze stowarzyszenie Sztukater na swojej stronie internetowej.

Na początku lutego 2014r. Stowarzyszenie Sztukater rozpoczęło internetową aukcję charytatywną – tutaj. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na zakup meblościanek do Domu Dziecka w Górcu, w którym obecnie mieszka 48. podopiecznych. Aukcja zyskała wsparcie polskich muzyków i pisarzy, którzy przekazali na jej rzecz przedmioty, z jakimi identyfikują ich licytujący. Wystarczy niewiele, aby uszczęśliwić dzieci, którym brakuje cichego miejsca do nauki. Wspólnymi siłami możemy spełnić niejedno marzenie.”

Co rozumiemy poprzez hasło ?dary kulturalne”?

  • Książki – zarówno nowe, jak i używane,
  •  Materiały biurowe,
  •  Wszelkiego rodzaju materiały i produkty, jakie mogą okazać się być pomocne w bibliotekach, domach pomocy czy kultury.

Paczki przyjmowane są pod adresem:

Stowarzyszenie Sztukater

skr. pocz. Nr 6

50-950 Wrocław 68

Z dopiskiem: ?Święta z Książką”

tel. 791566675

email: info@sztukater.pl

none