Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

Nie milkną głosy oburzenia po zabiciu żyrafy Mariusa

luty 22 2014

Poruszenie po zastrzeleniu niespełna dwuletniej zdrowej żyrafy w duńskim zoo nadal nie ustaje. Ludzie z całego świata są przerażeni decyzją pracowników ogrodu zoologicznego, którzy potraktowali zwierzę jak niepotrzebny odpad z powodu „nie najlepszych genów”.

W sprawie odstrzału żyrafy zabiera głos wiele sławnych osób. Axl Rose, wokalista legendarnego zespołu Guns N? Roses , w liście otwartym napisał –Dla większości ludzi, którzy kochają zwierzęta jest to wydarzenie traumatyczne. Można było tego uniknąć, bo przecież zoo powinno być najbezpieczniejszym schronieniem dla zwierząt (?). Niestety w tym przypadku zapomniano o wszystkich zasadach moralnych. Axl Rose nazywa zachowanie pracowników ?zbrodnią przeciwko naturze? –Tak okrutnego czynu dopuścili się ci, których zadaniem jest chronić oraz dbać o zwierzęta.

Współzałożyciel i gitarzysta zespołu Queen, Brian May, na swoim blogu nazwał śmierć żyrafy ?bezsensownym aktem okrucieństwa?. –Przetrzymywanie zwierząt w klatkach dla rozrywki nie ma już żadnego uzasadnienia. Tę samą kwotę pieniędzy, którą wydaje się na utrzymywanie ich w okropnych warunkach można przeznaczyć ich ochronę w środowisku naturalnym. Wszystkie zwierzęta maja prawo do życia. Połóżmy kres tej żałosnej praktyki i oddajmy zwierzętom szacunek, na jaki zasługują.

Autor: Alicja Diduch

Tagi:
none