Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

ZŁOTO W SOCZI DLA WEGANINA

luty 21 2014
Ecorazzi.com
Ecorazzi.com

Rosyjski bobsleista Alexey Voyevoda, który od trzech i pół roku jest na diecie wegańskiej, zdobył złoty medal na tegorocznych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Trzymamy kciuki za kolejnych wege-sportowców, którzy w najbliższych dniach będą startować w Soczi!

Voyevoda jest już trzykrotnym mistrzem olimpijskim, a od trzech i pół roku odżywia się po wegańsku. Swoje mięśnie oraz kondycje zawdzięcza ćwiczeniom i ciężkiej pracy nad ciałem. W wywiadzie dla amerykańskiej organizacji PETA mówi: –Na początku podszedłem do diety wegańskiej z naukowego punktu widzenia. Później zacząłem zastanawiać się nad etycznym aspektem takiego sposobu odżywiania. Kocham zwierzęta! Nie będę się przyczyniał do bólu i cierpienia bezbronnych stworzeń.

Osiągnięcia sportowca umacniają jedynie w przekonaniu, że nie tylko mięso, ale również inne produkty odzwierzęce, nie są konieczne do zdobycia siły fizycznej oraz zbudowania dużych mięśni. Alexey Voyevoda jest najlepszym przykładem na to, że dobrze skomponowana dieta wegańska doskonale wpływa na nasze zdrowie oraz kondycje. –W mojej profesji giętkość i elastyczność to podstawa. Moje ciało jest lżejsze. Prawie nigdy nie choruję na przeziębienie czy grypę-powiedział sportowiec. Alexey, poza bobslejami, trenuje armwrestling.

Alexey Voyevoda nie jest jedynym sportowcem, który pokazał, że dieta roślinna może iść w parze ze sportem wyczynowym. Tegoroczna zdobywczyni srebrnego medalu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w łyżwiarstwie figurowym, Maegan Duhamel, również jest weganką. Coraz więcej sportowców decyduję się na taki sposób odżywiania m.in. lekkoatleci Rich Roll i Fiona Oakes, niemiecki strongman Patric Baboumian czy Venus Williams, amerykańska tenisistka.

 Autor: Alicja Diduch

Tagi:
none